Таг: фудбалери

ПАНДЕВ И ЕЛМАС

ПАНДЕВ И ЕЛМАС

Што сакаат да докажат со попишувањето на дијаспората? Да се фалат колку многу се иселиле поради нив? ...
ТРОЈЦА ФУДБАЛЕРИ НА ГФК „ОХРИД“ СЕ ПОЗИТИВНИ НА КОВИД-19

ТРОЈЦА ФУДБАЛЕРИ НА ГФК „ОХРИД“ СЕ ПОЗИТИВНИ НА КОВИД-19

Тројца фудбалери на градскиот клуб “Охрид” од Втората лига се позитивни на коронаворусот, објави раководството на клубот. Тие велат дека не знаат к ...
ХРВАТСКИТЕ ФУДБАЛЕРИ 5 ЧАСА ПАТУВАА ОД АЕРОДРОМОТ ДО ПЛОШТАДОТ, ГИ ПРЕЧЕКАА 350.000 ЛУЃЕ

ХРВАТСКИТЕ ФУДБАЛЕРИ 5 ЧАСА ПАТУВАА ОД АЕРОДРОМОТ ДО ПЛОШТАДОТ, ГИ ПРЕЧЕКАА 350.000 ЛУЃЕ

Околу 350.000 граѓани излегоа на улиците и главниот плоштад во Загреб да ги пречекаат хрватските фудбалски репрезентативци кои се вратија дома со среб ...
СВЕЖА САЛАТА ПОЛНА СО ФЕКАЛИИ ГИ ЗАТРУЛА ФУДБАЛЕРИТЕ НА ПЕЛИСТЕР

СВЕЖА САЛАТА ПОЛНА СО ФЕКАЛИИ ГИ ЗАТРУЛА ФУДБАЛЕРИТЕ НА ПЕЛИСТЕР

Сезонската свежа салата која ја јаделе во Велес фудбалерите на битолски ФК Пелистер била причина што кај 12-мина од нив има знаци на труење. Ова го по ...
ФУДБАЛЕРИТЕ НА ПЕЛИСТЕР ЗАСТАНАА ДА РУЧААТ ВО ВЕЛЕС, ПА ЗАВРШИЈА НА ИНФЕКТИВНО

ФУДБАЛЕРИТЕ НА ПЕЛИСТЕР ЗАСТАНАА ДА РУЧААТ ВО ВЕЛЕС, ПА ЗАВРШИЈА НА ИНФЕКТИВНО

Поради здравствени проблеми, можно труење, 12 фудбалери на Пелистер од Битола се задржани на лекување во ЈЗУ Општа Болница Велес, на инфективното одде ...
5 / 5 НАПИСИ