Таг: гас

1 3 4 546 / 46 НАПИСИ
УШТЕ ЕДЕН АВТОБУС НА ГАС ПРОБНО ЌЕ ВОЗИ НИЗ СКОПЈЕ

УШТЕ ЕДЕН АВТОБУС НА ГАС ПРОБНО ЌЕ ВОЗИ НИЗ СКОПЈЕ

Од денеска уште автобус на гас ќе вози низ Скопје. Автобусот на полската фабрика „Соларис“ со која ЈСП „Скопје“ потпиша договорот ќе сообраќа на линиј ...
АВТОБУС НА ГАС ОД ПОНЕДЕЛНИК ПРОБНО ЌЕ ВОЗИ НА ЛИНИЈАТА 5 ВО СКОПЈЕ

АВТОБУС НА ГАС ОД ПОНЕДЕЛНИК ПРОБНО ЌЕ ВОЗИ НА ЛИНИЈАТА 5 ВО СКОПЈЕ

Од понеделник на линијата 5 пробно ќе вози автобус на гас. Автобусот мерцедес ќе вози низ Скопје два месеци и е со капацитет за 92 патници. Градона ...
ОПШТИНА КУМАНОВО ЌЕ ДАВА ПО 150 ЕВРА ЗА ГАСИФИКАЦИЈА НА ДОМАЌИНСТВАТА

ОПШТИНА КУМАНОВО ЌЕ ДАВА ПО 150 ЕВРА ЗА ГАСИФИКАЦИЈА НА ДОМАЌИНСТВАТА

Општина Куманово ќе се справува со загадениот воздух и заштитата на животната средина со субвенционирање на домаќинствата што ќе користат гас. „Сек ...
ГРАД СКОПЈЕ ЌЕ ГИ СУБВЕНЦИОНИРА ПРИВАТНИТЕ ПРЕВОЗНИЦИ ДА СЕ ПРЕФРЛАТ НА ГАС, А ЗА ЈСП ЌЕ НАБАВИ ЕЛЕКТРИЧНИ АВТОБУСИ

ГРАД СКОПЈЕ ЌЕ ГИ СУБВЕНЦИОНИРА ПРИВАТНИТЕ ПРЕВОЗНИЦИ ДА СЕ ПРЕФРЛАТ НА ГАС, А ЗА ЈСП ЌЕ НАБАВИ ЕЛЕКТРИЧНИ АВТОБУСИ

Приватните превозници ќе добијат од Град Скопје субвенции за да инсталираат уреди на гас и да набават нови автобуси кои ги задоволуваат Еуро 5 и Еуро ...
СТРУЈАТА НЕМА ДА ПОСКАПИ, ТВРДИ ВИЦЕПРЕМИЕРОТ КОЧО АНЃУШЕВ

СТРУЈАТА НЕМА ДА ПОСКАПИ, ТВРДИ ВИЦЕПРЕМИЕРОТ КОЧО АНЃУШЕВ

Струјата нема да поскапи ако остане ваква цена на светските пазари, а граѓаните ќе имаат право на избор од кого ќе купуваат електрична енергија, рече ...
ШЕСТМИНА ПОВРЕДЕНИ ВО НАПАДОТ СО ГАС НА АЕРОДРОМОТ ВО ФРАНКФУРТ

ШЕСТМИНА ПОВРЕДЕНИ ВО НАПАДОТ СО ГАС НА АЕРОДРОМОТ ВО ФРАНКФУРТ

Шест лица се повредени во напад со непознат гас на аеродромот во Франкфурт, јави весникот „Билд“. Патниците биле попрскани со гас што предизвикува ир ...
1 3 4 546 / 46 НАПИСИ