Таг: Газа

1 2 3 10 / 22 НАПИСИ
И ИЗРАЕЛ И ХАМАС ПРОГЛАСИЈА ПОБЕДА ОТКАКО ЗАПРЕА СО 11-ДНЕВНИТЕ БОМБАРДИРАЊА

И ИЗРАЕЛ И ХАМАС ПРОГЛАСИЈА ПОБЕДА ОТКАКО ЗАПРЕА СО 11-ДНЕВНИТЕ БОМБАРДИРАЊА

И Израел и Хамас прогласија победа во последниот конфликт во Газа откако ноќеска по полноќ на сила стапи примирје, со што беа запрени 11-дневните бомб ...
ИЗРАЕЛ И ПАЛЕСТИНСКИТЕ МИЛИТАНТИ ДОГОВОРИЈА ПРИМИРЈЕ, ХАМАС ВЕЛИ ДЕКА ТОА Е ПОРАЗ ЗА НЕТАНЈАХУ

ИЗРАЕЛ И ПАЛЕСТИНСКИТЕ МИЛИТАНТИ ДОГОВОРИЈА ПРИМИРЈЕ, ХАМАС ВЕЛИ ДЕКА ТОА Е ПОРАЗ ЗА НЕТАНЈАХУ

Израел и Хамас договорија прекин на огнот, што ќе стапи на сила во еден часот по полноќ по македонско време, објавија палестински извори, што ги зголе ...
ЦЕЛА ЕВРОПСКА УНИЈА ОСВЕН УНГАРИЈА ГИ ПОВИКА ИЗРАЕЛ И ПАЛЕСТИНА НА ПРИМИРЈЕ

ЦЕЛА ЕВРОПСКА УНИЈА ОСВЕН УНГАРИЈА ГИ ПОВИКА ИЗРАЕЛ И ПАЛЕСТИНА НА ПРИМИРЈЕ

Министрите за надворешни работи на Европска Унија ги повикаа Израел и палестинските милитантни групи на прекин на огнот, но не успеаја да постигнат ед ...
ГАЗА ПОГОДЕНА ОД НОВИ ЖЕСТОКИ БОМБАРДИРАЊА ОТКАКО НЕТАНЈАХУ НАЈАВИ ДЕКА ВОЈНАТА СО ХАМАС ЌЕ СЕ ЗАСИЛИ

ГАЗА ПОГОДЕНА ОД НОВИ ЖЕСТОКИ БОМБАРДИРАЊА ОТКАКО НЕТАНЈАХУ НАЈАВИ ДЕКА ВОЈНАТА СО ХАМАС ЌЕ СЕ ЗАСИЛИ

Израелските авиони утрово извршија нова серија жестоки напади на Газа, откако премиерот Бенјамин Нетанјаху навести дека четвртата војна со палестински ...
13 ДЕЦА МЕЃУ 33 ЗАГИНАТИ ВО НАЈСМРТОНОСНИОТ ИЗРАЕЛСКИ НАПАД НА ГАЗА ДОСЕГА

13 ДЕЦА МЕЃУ 33 ЗАГИНАТИ ВО НАЈСМРТОНОСНИОТ ИЗРАЕЛСКИ НАПАД НА ГАЗА ДОСЕГА

Триесет и три луѓе загинаа, од кои 13 деца, во најсмртоносниот напад на израелската војска на Газа од почетокот на бомбардирањата во понеделникот. Здр ...
НЕТАНЈАХУ ВЕТИ ДЕКА НАПАДИТЕ НА ГАЗА ЌЕ ПРОДОЛЖАТ СЀ ДОДЕКА ХАМАС ГО РАКЕТИРА ИЗРАЕЛ

НЕТАНЈАХУ ВЕТИ ДЕКА НАПАДИТЕ НА ГАЗА ЌЕ ПРОДОЛЖАТ СЀ ДОДЕКА ХАМАС ГО РАКЕТИРА ИЗРАЕЛ

Премиерот Бенјамин Нетанјаху вети дека ќе продолжат жестоко да одговараат на ракетните напади од Газа, откако крвавиот конфликт влезе во седмиот ден. ...
ИЗРАЕЛСКИ АВИОНИ ЈА УНИШТИЈА ЗГРАДАТА НА „АЛ ЏАЗИРА“ ВО ГАЗА

ИЗРАЕЛСКИ АВИОНИ ЈА УНИШТИЈА ЗГРАДАТА НА „АЛ ЏАЗИРА“ ВО ГАЗА

Израелски авиони уништија висококатница во која беа сместени редакциите на „Ал Џазира“, агенцијата АП и на други медиуми во последните жестоки бомбард ...
ДЕСЕТЧЛЕНО СЕМЕЈСТВО ЗАГИНА ВО БОМБАРДИРАЊАТА НА ИЗРАЕЛСКИТЕ АВИОНИ НА ГАЗА ДОДЕКА САД СЕ ОБИДУВААТ ДА ПОЧНАТ ПРЕГОВОРИ ЗА ПРИМИРЈЕ

ДЕСЕТЧЛЕНО СЕМЕЈСТВО ЗАГИНА ВО БОМБАРДИРАЊАТА НА ИЗРАЕЛСКИТЕ АВИОНИ НА ГАЗА ДОДЕКА САД СЕ ОБИДУВААТ ДА ПОЧНАТ ПРЕГОВОРИ ЗА ПРИМИРЈЕ

Десет члена на едно семејство загинаа во Газа во најсмртоносниот напад на израелската војска од почетокот на бомбардирањата во понеделникот, додека СА ...
ИЛЈАДНИЦИ ПАЛЕСТИНЦИ БЕГААТ ДОДЕКА ИЗРАЕЛ МУ СЕ ЗАКАНУВА НА ХАМАС СО ЖЕСТОКА ОДМАЗДА ЗА РАКЕТИРАЊАТА

ИЛЈАДНИЦИ ПАЛЕСТИНЦИ БЕГААТ ДОДЕКА ИЗРАЕЛ МУ СЕ ЗАКАНУВА НА ХАМАС СО ЖЕСТОКА ОДМАЗДА ЗА РАКЕТИРАЊАТА

Илјадници Палестинци ги напуштаат своите домови додека Израел продолжува жестоко да ја бомбардира Газа и од копно и од воздух, при што шестчлено семеј ...
ИЗРАЕЛ ГО ЗАСИЛИ БОМБАРДИРАЊЕТО НА ГАЗА, НО ЗАСЕГА НЕМА КОПНЕНА ИНВАЗИЈА

ИЗРАЕЛ ГО ЗАСИЛИ БОМБАРДИРАЊЕТО НА ГАЗА, НО ЗАСЕГА НЕМА КОПНЕНА ИНВАЗИЈА

Израелската војска ги засили своите напади на Газа, додека палестинските милитанти продолжија да го гаѓаат Израел со ракети на петтиот ден од обновени ...
1 2 3 10 / 22 НАПИСИ