Таг: ГДОМ

1 2 3 20 / 30 НАПИСИ
НИ КОЊАНИКОТ ФИЛИП ВТОРИ ВО БИТОЛА НЕ И ИЗБЕГА НА ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА

НИ КОЊАНИКОТ ФИЛИП ВТОРИ ВО БИТОЛА НЕ И ИЗБЕГА НА ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА

Ни коњаникот Филип Втори, поставен во центарот на Битола, синоќа не и избега на Шарената револуција. Демонстрантите античкиот владетел го обоија со ...
ТАЛЕВСКИ ВО ИЛЕГАЛА, КАТИЦА МУ ДОЈДЕ ВО БИТОЛА НА СВАДБА

ТАЛЕВСКИ ВО ИЛЕГАЛА, КАТИЦА МУ ДОЈДЕ ВО БИТОЛА НА СВАДБА

Додека битолскиот градоначалник Владимир Талески се крие од јавноста, специјалната обвинителка Катица Јанева викендов била во Битола, дознава САКАМДАК ...
ВО БИТОЛА ПРОТЕСТАНТИТЕ И КОНТРАПРОТЕСТАНТИТЕ СЕ ЗБУНИЈА

ВО БИТОЛА ПРОТЕСТАНТИТЕ И КОНТРАПРОТЕСТАНТИТЕ СЕ ЗБУНИЈА

Демoнстрантите вечерва си ги сменија местата и ги збунија битолчани. Граѓанското движење за одбрана на Македонија (ГДОМ) тргна од пред Споменикот на С ...
ЗАВРШИ ПРОТЕСТОТ ВО СКОПЈЕ

ЗАВРШИ ПРОТЕСТОТ ВО СКОПЈЕ

Со паролата „Нема правда,  нема мир“ и свирежи пред Влада, заврши вечерашниот протест на антивладините демонстранти во Скопје. Вечерва тие се движеа п ...
ПОЧНА ПРОТЕСТОТ ПРЕД СЈО

ПОЧНА ПРОТЕСТОТ ПРЕД СЈО

Антивладините демонстанти го почнаа протестот пред СЈО. Протестот го организира граѓанската инцијатива „Протестирам“. Тие бараат итно повлекување н ...
ПРОТЕСТОТ НА ГДОМ СО ПАТРИОТСКИ ПЕСНИ И АНТИ ЕУ ПОРАКИ

ПРОТЕСТОТ НА ГДОМ СО ПАТРИОТСКИ ПЕСНИ И АНТИ ЕУ ПОРАКИ

Крај на деструктивното сценарио, стоп за хулиганството и уништувањето на спомениците и избри на петти јуни беа главните пораки кои ги упатија демностр ...
БОЈА И ВРЗ ВЛАДАТА

БОЈА И ВРЗ ВЛАДАТА

Антивладините демонстранти стигнаа пред Владата. Се скандира „Оставка, оставка“ и „Нема правда нема мир“, се пишуваат графити на асфалтот, а со црвена ...
ПРЕД СЕДИШТЕТО НА ЕУ СЕ ПЕЕ „ВО БОРБА МАКЕДОНСКИ НАРОДЕ“

ПРЕД СЕДИШТЕТО НА ЕУ СЕ ПЕЕ „ВО БОРБА МАКЕДОНСКИ НАРОДЕ“

Пред седиштето на ЕУ на булеварот Св. Климент Охридски се пее „Во борба македонски народе“. Демонстрантите стојат пред полицијата и сканидраат „пуштет ...
ПОЧНА ПРОТЕСТОТ ПРЕД СЈО, ЗА КОНТРАПРОТЕСТОТ СЕ СОБИРААТ ПРЕД СОБРАНИЕТО

ПОЧНА ПРОТЕСТОТ ПРЕД СЈО, ЗА КОНТРАПРОТЕСТОТ СЕ СОБИРААТ ПРЕД СОБРАНИЕТО

Почна протестот на граѓаните кои протестираат против аболицијата од Претседателот Ѓорѓе Иванов и за одложување на изборите на 5 јуни. Тие традиционалн ...
ВИЕНА ЧЕКА, СКОПЈЕ СЕ БОИ, ПРОТЕСТИ И КОНТРАПРОТЕСТИ НИЗ МАКЕДОНИЈА

ВИЕНА ЧЕКА, СКОПЈЕ СЕ БОИ, ПРОТЕСТИ И КОНТРАПРОТЕСТИ НИЗ МАКЕДОНИЈА

Политичката криза во Македонија се заострува додека продолжува обоената пролет низ центарот на главниот град и серијата антивладини протести, но и кон ...
1 2 3 20 / 30 НАПИСИ