Таг: ГДОМ

1 2 330 / 30 НАПИСИ
СО БОЕЊЕ НА КАНЦЕЛАРИЈАТА НА ГРАДОНАЧАЛНИКОТ ЗАВРШИ ПРОТЕСТОТ ВО СКОПЈЕ

СО БОЕЊЕ НА КАНЦЕЛАРИЈАТА НА ГРАДОНАЧАЛНИКОТ ЗАВРШИ ПРОТЕСТОТ ВО СКОПЈЕ

Демонстрациите во Скопје завршија со боење на бараката каде што е сместена градската администрација и Кабинетот на градоначалникот на Скопје Коце Трај ...
ОСУМ ДЕНА ПРОТЕСТИ БЕЗ СЕНДВИЧИ

ОСУМ ДЕНА ПРОТЕСТИ БЕЗ СЕНДВИЧИ

Вчера во Скопје осми ден маршираа илјадници демонстранти, а се протестираше и во Прилеп, Струмица, Кочани, Куманово, Велес и Битола. Во Скопје и вч ...
ВО БИТОЛА ПОВТОРНО ОКУПАЦИЈА НА ЗГРАДАТА НА ГРАДОНАЧАЛНИКОТ ТАЛЕВСКИ

ВО БИТОЛА ПОВТОРНО ОКУПАЦИЈА НА ЗГРАДАТА НА ГРАДОНАЧАЛНИКОТ ТАЛЕВСКИ

Демонстраните во Битола  што бараат оставка на градоначалникот Владимир Талевски ја прекинаа блокадата на зградата каде што живее градоначалникот Влад ...
ОБОЕНА ПРОЛЕТ, ПРОТЕСТИ НИЗ МАКЕДОНИЈА, ПРЕГОВОРИ ВО ВИЕНА

ОБОЕНА ПРОЛЕТ, ПРОТЕСТИ НИЗ МАКЕДОНИЈА, ПРЕГОВОРИ ВО ВИЕНА

Додека Европската унија се обидува да го спаси договорот од Пржино со закажување нова лидерска средба во Виена, во Македонија веќе втора недела не зап ...
ВО БИТОЛА ОКУПИРАНА ЗГРАДАТА НА ГРАДОНАЧАЛНИКОТ ТАЛЕВСКИ

ВО БИТОЛА ОКУПИРАНА ЗГРАДАТА НА ГРАДОНАЧАЛНИКОТ ТАЛЕВСКИ

Демонстрантите ја окупираа зградата каде што живее градоначалникот на Битола Владимир Талевски и протестираат со извиците „Врати ги парите!“ и „Оставк ...
ВО БИТОЛА ОПОЗИЦИСКИОТ ПЛЕНУМ ГИ ИЗБРКА НОВИНАРИТЕ, ПРОТЕСТ НА ГДОМ

ВО БИТОЛА ОПОЗИЦИСКИОТ ПЛЕНУМ ГИ ИЗБРКА НОВИНАРИТЕ, ПРОТЕСТ НА ГДОМ

Граѓаните што изминативе денови протестираа против аболицијата на претседателот Иванов и кои бараа оставка на градоначалникот Владимир Талевски денес ...
ДЕНЕСКА НОВИ ПРОТЕСТИ, ЕУ БАРА ИТНИ ПРЕГОВОРИ

ДЕНЕСКА НОВИ ПРОТЕСТИ, ЕУ БАРА ИТНИ ПРЕГОВОРИ

За денеска во 18 часот пред седиштето на СЈО во Скопје повторно е закажан протест на граѓаните што се противат на одлуката на претседателот Иванов за ...

АПСОЛУТНА НУЛА

  1 Освен избори на кои ВМРО-ДПМНЕ конечно ќе победи и ќе дојде на власт во Македонија, за излез од политичката криза најдобро е претседа ...
СДСМ ГИ ОТКАЖА АВТОБУСИТЕ ЗА ВЕЧЕРАШНИОТ ПРОТЕСТ

СДСМ ГИ ОТКАЖА АВТОБУСИТЕ ЗА ВЕЧЕРАШНИОТ ПРОТЕСТ

СДСМ ги откажа автобусите од внатрешноста за денешниот протест пред Собранието на Македонија, дознава СДК.МК. Официјално од партијата не кажуваат зошт ...
ГДОМ ПРЕД СДСМ ПРОТЕСТИРА ПРОТИВ „ВНАТРЕШНИОТ НЕПРИЈАТЕЛ“

ГДОМ ПРЕД СДСМ ПРОТЕСТИРА ПРОТИВ „ВНАТРЕШНИОТ НЕПРИЈАТЕЛ“

Приврзаниците на власта предводени од раководството на ГДОМ вечерва протсетираат пред седиштето на СДСМ. Александар Пандов, еден од организаторите ...
1 2 330 / 30 НАПИСИ