Таг: геј

НАЈДОБРАТА РУСКА ТЕНИСЕРКА ДАРИЈА КАСАТКИНА ОБЈАВИ ДЕКА Е ЛЕЗБИЈКА

НАЈДОБРАТА РУСКА ТЕНИСЕРКА ДАРИЈА КАСАТКИНА ОБЈАВИ ДЕКА Е ЛЕЗБИЈКА

Најдобрата руска тенисерка Дарија Касаткина откри дека е лезбијка во видеоинтервју објавено на интернет. Касаткина, која се наоѓа на 12. место на ВТА- ...
РУСИН ГО ТУЖИ „ЕПЛ“ ЗАШТО ТВРДИ ДЕКА „АЈФОН“ ГО ПРЕТВОРИЛ ВО ГЕЈ

РУСИН ГО ТУЖИ „ЕПЛ“ ЗАШТО ТВРДИ ДЕКА „АЈФОН“ ГО ПРЕТВОРИЛ ВО ГЕЈ

Русин покренал тужба против „Епл“, тврдејќи дека апликација од „ајфон“ го претворила во хомосексуалец. Тој вели дека ова е поврзано со виртуелната вал ...
МУСЛИМАНКИ И ИНДИЈАНКИ ПРВПАТ ЌЕ СЕДАТ ВО АМЕРИКАНСКИОТ КОНГРЕС, ИЗБРАН ПРВИОТ ГЕЈ ГУВЕРНЕР

МУСЛИМАНКИ И ИНДИЈАНКИ ПРВПАТ ЌЕ СЕДАТ ВО АМЕРИКАНСКИОТ КОНГРЕС, ИЗБРАН ПРВИОТ ГЕЈ ГУВЕРНЕР

Во борбата помеѓу демократите и републиканците за местата во Сенатот и Претставничкиот дом, неколку избрани кандидати засекогаш ќе го сменат изгледот ...
ГРЧКИОТ ГЕЈ ФИЛМ СО ПРВА РЕТРОСПЕКТИВА НА СОЛУНСКИОТ ФЕСТИВАЛ

ГРЧКИОТ ГЕЈ ФИЛМ СО ПРВА РЕТРОСПЕКТИВА НА СОЛУНСКИОТ ФЕСТИВАЛ

„Крадци“ на јапонскиот автор Хироказу Коре-Еда го отвора вечера 59-то издание на Солунскиот филмски фестивал, специфичен по тоа што во селекцијата за ...
ПАПАТА ФРАЊО НА СЕКСУАЛНО ЗЛОСТАВУВАН ГЕЈ МАЖ МУ КАЖАЛ ДЕКА БОГ ГО СОЗДАЛ ТАКОВ

ПАПАТА ФРАЊО НА СЕКСУАЛНО ЗЛОСТАВУВАН ГЕЈ МАЖ МУ КАЖАЛ ДЕКА БОГ ГО СОЗДАЛ ТАКОВ

Жртва на сексуално злоставување од свештеници кажа дека папата Фрањо му кажал дека Бог го направил хомосексуалец и дека неговата сексуална ориентација ...
ПОСТАРИТЕ МАКЕДОНСКИ ПОЛИЦАЈЦИ ТЕШКО ЈА ПРИФАЌААТ ГЕЈ ЗАЕДНИЦАТА, ВЕЛИ ПИТЕР РИГБИ ОД БРИТАНСКАТА НАЦИОНАЛНА ЛГБТ ПОЛИЦИСКА МРЕЖА

ПОСТАРИТЕ МАКЕДОНСКИ ПОЛИЦАЈЦИ ТЕШКО ЈА ПРИФАЌААТ ГЕЈ ЗАЕДНИЦАТА, ВЕЛИ ПИТЕР РИГБИ ОД БРИТАНСКАТА НАЦИОНАЛНА ЛГБТ ПОЛИЦИСКА МРЕЖА

Полицајци од Националната ЛГБТ полициска мрежа на Велика Британија, викендов ги обучуваа македонските полицајци и инспектори, за правата за ЛГБТ заедн ...
ИРСКА ГО ДОБИ ПРВИОТ ГЕЈ ПРЕМИЕР

ИРСКА ГО ДОБИ ПРВИОТ ГЕЈ ПРЕМИЕР

Синот на индиски имигрант, кој се откри дека е хомосексуалец  во 2015, ќе биде новиот премиер на Ирска, откако е избран за претседател на најголемата ...
7 / 7 НАПИСИ