Таг: Гинекологија

ПОДНЕСЕНО ОБВИНЕНИЕ ПРОТИВ ПОРАНЕШНИОТ ДИРЕКТОР НА СТРУШКАТА БОЛНИЦА И УШТЕ ДВАЈЦА ДОКТОРИ КОИ НА РОДИЛКА ОД ДЕБАР Ѝ ИЗВАДИЈА МАТКА, ЈАЈНИК И БУБРЕГ ПРИ ПОРОДУВАЊЕТО

ПОДНЕСЕНО ОБВИНЕНИЕ ПРОТИВ ПОРАНЕШНИОТ ДИРЕКТОР НА СТРУШКАТА БОЛНИЦА И УШТЕ ДВАЈЦА ДОКТОРИ КОИ НА РОДИЛКА ОД ДЕБАР Ѝ ИЗВАДИЈА МАТКА, ЈАЈНИК И БУБРЕГ ПРИ ПОРОДУВАЊЕТО

Поднесено е обвинение против поранешниот директор на Струшката болница д-р Мухамед Асани и уште двајца доктори кои на родилка од Дебар при породувањет ...
ОД КОВИД-19 ПОЧИНАА ДВЕ РОДИЛКИ НА 32 И 33 ГОДИНИ

ОД КОВИД-19 ПОЧИНАА ДВЕ РОДИЛКИ НА 32 И 33 ГОДИНИ

Две родилки кои изминатиов месец болнички се лекувале од ковид-19 починаа во изминатото деноноќие, соопшти Клиниката за гинекологија и акушерство (ГАК ...
ПОВЕДЕНИ СЕ ДИСЦИПЛИНСКИ ПОСТАПКИ ПРОТИВ 9 ЛИЦА ОД БИТОЛСКА ГИНЕКОЛОГИЈА, ОТКАКО ГИНЕКОЛОГ СИ ЈА ВНЕЛ СОПРУГАТА ДА ИЗВРШИ ЦАРСКИ РЕЗ ВРЗ РОДИЛКА, СООПШТИ ИНСПЕКТОРАТОТ

ПОВЕДЕНИ СЕ ДИСЦИПЛИНСКИ ПОСТАПКИ ПРОТИВ 9 ЛИЦА ОД БИТОЛСКА ГИНЕКОЛОГИЈА, ОТКАКО ГИНЕКОЛОГ СИ ЈА ВНЕЛ СОПРУГАТА ДА ИЗВРШИ ЦАРСКИ РЕЗ ВРЗ РОДИЛКА, СООПШТИ ИНСПЕКТОРАТОТ

По извршениот вонреден инспекциски надзор Државниот санитарен и здравствен инспкеторат (ДСЗИ) ќе достави известување до надлежното Основно јавно обвин ...
РОДИЛКАТА КОЈА КРИЕШЕ КОНТАКТИ И ЧИЈА ИЗЈАВА БЕШЕ УКРАДЕНА, СИ ЗАМИНАЛА ОД ИНФЕКТИВНА КЛИНИКА

РОДИЛКАТА КОЈА КРИЕШЕ КОНТАКТИ И ЧИЈА ИЗЈАВА БЕШЕ УКРАДЕНА, СИ ЗАМИНАЛА ОД ИНФЕКТИВНА КЛИНИКА

Родилката која при прием на Клиниката за гинекологија, а потоа и во приватната болница „Ремедика“ криеше дека член на семејство е позитивен на КОВИД-1 ...
САМО ДЕТСКАТА КЛИНИКА И ГИНЕКОЛОГИЈА ЌЕ ПРИМААТ ПАЦИЕНТИ ЗА ВРЕМЕ НА ПАПСКАТА ПОСЕТА, СИТЕ ДРУГИ ДА ОДАТ ВО „8 СЕПТЕМВРИ“, АПЕЛИРААТ ОД МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ЗДРАВСТВО

САМО ДЕТСКАТА КЛИНИКА И ГИНЕКОЛОГИЈА ЌЕ ПРИМААТ ПАЦИЕНТИ ЗА ВРЕМЕ НА ПАПСКАТА ПОСЕТА, СИТЕ ДРУГИ ДА ОДАТ ВО „8 СЕПТЕМВРИ“, АПЕЛИРААТ ОД МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ЗДРАВСТВО

Министерството за здравство апелира за време на посетата на папата Фрањо сите граѓани да се упатуваат во Градската општа болница „8 Септември” или пор ...
150 ИЛЈАДИ ЕВРА СИМНАТИ ОД СМЕТКАТА НА КЛИНИКАТА ЗА ГИНЕКОЛОГИЈА ПО ТУЖБИТЕ ЗА ОСЛЕПЕНИ БЕБИЊА

150 ИЛЈАДИ ЕВРА СИМНАТИ ОД СМЕТКАТА НА КЛИНИКАТА ЗА ГИНЕКОЛОГИЈА ПО ТУЖБИТЕ ЗА ОСЛЕПЕНИ БЕБИЊА

Од сметката на Клиниката за гинекологија и акушерство во Скопје денес со извршно решение се симнати девет милиони денари, кои оваа јавна установа ги д ...
БЕБЕТО И МАЈКАТА СЕ НА ГИНЕКОЛОГИЈА И СЕ ДОБРИ, МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ЗДРАВСТВО ПРИЈАВИ НАСИЛСТВО ОД СЕМЕЈСТВОТО НА РОДИЛКАТА

БЕБЕТО И МАЈКАТА СЕ НА ГИНЕКОЛОГИЈА И СЕ ДОБРИ, МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ЗДРАВСТВО ПРИЈАВИ НАСИЛСТВО ОД СЕМЕЈСТВОТО НА РОДИЛКАТА

Министерството за здравство соопшти дека до Министерството за внатрешни работиподнело пријава за насилно однесување против семејството на родилката, п ...
НЕМА ИЗГУБЕНО БЕБЕ, ОД УТРЕ ЌЕ ЗАБРАНИМЕ ПОСЕТА ОТИ РАСТЕ БРОЈОТ НА ГРИПОЗНИ, ВЕЛИ ДИРЕКТОРКАТА НА СКОПСКА ГИНЕКОЛОГИЈА

НЕМА ИЗГУБЕНО БЕБЕ, ОД УТРЕ ЌЕ ЗАБРАНИМЕ ПОСЕТА ОТИ РАСТЕ БРОЈОТ НА ГРИПОЗНИ, ВЕЛИ ДИРЕКТОРКАТА НА СКОПСКА ГИНЕКОЛОГИЈА

Министерството за внатрешни работи вели дека работи на расчистување на случајот по денешниот инцидент на Клиниката за гинекологија и акушерство, кога ...
ПОЧИНАА ТРИТЕ БЕБИЊА ОД ПРЕДВРЕМЕ РОДЕНАТА ТРОЈКА НА СКОПСКА ГИНЕКОЛОГИЈА

ПОЧИНАА ТРИТЕ БЕБИЊА ОД ПРЕДВРЕМЕ РОДЕНАТА ТРОЈКА НА СКОПСКА ГИНЕКОЛОГИЈА

На Клиниката за гинекологија вчера починаа три бебиња, кои се предвреме родена тројка, информираше Министерството за здравство. Бебињата биле родени з ...
9 / 9 НАПИСИ