Таг: гледачи

И ЖИТЕЛИТЕ НА ПЕКИНГ ЌЕ МОРА ДА ЈА ГЛЕДААТ ЗИМСКАТА ОЛИМПИЈАДА НА ТЕЛЕВИЗИЈА ЗАШТО КАРТИ НЕМА ДА СЕ ПРОДАВААТ

И ЖИТЕЛИТЕ НА ПЕКИНГ ЌЕ МОРА ДА ЈА ГЛЕДААТ ЗИМСКАТА ОЛИМПИЈАДА НА ТЕЛЕВИЗИЈА ЗАШТО КАРТИ НЕМА ДА СЕ ПРОДАВААТ

На две недели до почетокот на Зимските олимписки игри, жителите на Пекинг се разочарани што нема да можат да присуствуваат на натпреварувањата откако ...
ВЛАДАТА ДОЗВОЛИ ФУДБАЛЕРИТЕ ДА ИГРААТ ПРЕД ПУБЛИКА НА МЕЧОТ СО СЛОВЕНИЈА НА 1 ЈУНИ

ВЛАДАТА ДОЗВОЛИ ФУДБАЛЕРИТЕ ДА ИГРААТ ПРЕД ПУБЛИКА НА МЕЧОТ СО СЛОВЕНИЈА НА 1 ЈУНИ

Македонската фудбалска репрезентација ќе го игра претстојниот пријателски натпревар со Словенија пред публика, одлучи Владата на својата вчерашна седн ...
„ВРБА“ НА МАНЧЕВСКИ Е НАЈГЛЕДАН ФИЛМ ВО МАКЕДОНИЈА ЗА 2019, СЕ ВРАЌА ВО КИНОТЕКА И СИНЕПЛЕКС

„ВРБА“ НА МАНЧЕВСКИ Е НАЈГЛЕДАН ФИЛМ ВО МАКЕДОНИЈА ЗА 2019, СЕ ВРАЌА ВО КИНОТЕКА И СИНЕПЛЕКС

„Врба“, шестиот игран филм на најнаградуваниот македонски режисер Милчо Манчевски, ја надмина бројката од 30 илјади гледачи, што е рекорд во Македониј ...
„ВРБА“ СО АЗИСКА ПРЕМИЕРА НА ФЕСТИВАЛОТ ВО ТАЈПЕЈ, ИМА РЕКОРДНИ 11.000 ГЛЕДАЧИ ЗА ЕДНА НЕДЕЛА ВО МАКЕДОНИЈА

„ВРБА“ СО АЗИСКА ПРЕМИЕРА НА ФЕСТИВАЛОТ ВО ТАЈПЕЈ, ИМА РЕКОРДНИ 11.000 ГЛЕДАЧИ ЗА ЕДНА НЕДЕЛА ВО МАКЕДОНИЈА

„Врба“ на Милчо Манчевски ќе има азиска премиера на 13 ноември во Тајпеј, Тајван, на еден од најголемите филмски фестивали во Азија. Филмот ја имаше м ...
4 / 4 НАПИСИ