Таг: гол

ШПАНСКИОТ СУД ЈА ПОНИШТИ КАЗНАТА ЗА МАЖОТ КОЈ ГОЛ ШЕТА ПО УЛИЦИ

ШПАНСКИОТ СУД ЈА ПОНИШТИ КАЗНАТА ЗА МАЖОТ КОЈ ГОЛ ШЕТА ПО УЛИЦИ

Шпанскиот регионален виш суд пресуди во корист на маж кој беше казнет затоа што шетал гол низ улиците на еден град во регионот на Валенсија, а подоцна ...
ФОТОГРАФИЈАТА НА ПРВИОТ ГОЛ ЗА МАКЕДОНИЈА ОТКРИЕНА ПО 25 ГОДИНИ

ФОТОГРАФИЈАТА НА ПРВИОТ ГОЛ ЗА МАКЕДОНИЈА ОТКРИЕНА ПО 25 ГОДИНИ

На 13 октoмври 1993, репрезентацијата на Македонија го одгра првиот официјален фудбалки меч, со Словенија во Крањ, а Зоран Бошковски-Чоко го постигна ...
ГОЛМАНОТ НА ЦСКА МОСКВА НЕ ПРИМИ ГОЛ ПО 11 ГОДИНИ

ГОЛМАНОТ НА ЦСКА МОСКВА НЕ ПРИМИ ГОЛ ПО 11 ГОДИНИ

Игор Акинфеев прекина една од најнепријатните традиции во историјата на Лигата на шампионите, откако не прими гол на еден натпревар по цели 11 години. ...
ПАНАМА СО ФАНТОМСКИ ГОЛ ЗА ПРВПАТ СЕ ПЛАСИРАШЕ НА МУНДИЈАЛ

ПАНАМА СО ФАНТОМСКИ ГОЛ ЗА ПРВПАТ СЕ ПЛАСИРАШЕ НА МУНДИЈАЛ

Фудбалската федерација на САД соопшти дека нема основа да се жали, откако нејзината репрезентација не се квалификуваше на Светското првенство 2018 во ...
„МАНАКИ“ ОТВОРИ СО УДИРАЊЕ КАДАР НА ГОЛО

„МАНАКИ“ ОТВОРИ СО УДИРАЊЕ КАДАР НА ГОЛО

Во препознатлив стил на режисерот Мартин Кочовски, свеченото отворање на фестивалот „Браќа Манаки“, што е во тек во Битола, почна со слободни, непурит ...
5 / 5 НАПИСИ