Таг: Горан Грујевски

1 4 5 655 / 55 НАПИСИ
ГРУЈЕВСКИ И БОШКОСКИ САКАЛЕ ДА БЕГААТ КАЈ ОРБАН

ГРУЈЕВСКИ И БОШКОСКИ САКАЛЕ ДА БЕГААТ КАЈ ОРБАН

Горан Грујевски и Никола Бошкоски биле вчера уапсени на аеродромот во Солун со лажни пасоши пред лет за Будимпешта, објавија грчките медиуми. Според в ...
ГРЧКАТА ПОЛИЦИЈА ГИ УАПСИЛА ИЗБЕГАНИТЕ ГРУЈЕВСКИ И БОШКОСКИ, ТВРДАТ ИЗВОРИ ОД МВР

ГРЧКАТА ПОЛИЦИЈА ГИ УАПСИЛА ИЗБЕГАНИТЕ ГРУЈЕВСКИ И БОШКОСКИ, ТВРДАТ ИЗВОРИ ОД МВР

Избеганите Горан Грујевски и Никола Бошкоски по кои што МВР трагаше нецели три месеци, вечерва се уапсени од грчката полиција во Солун, потврдија изво ...
ГРУЈЕВСКИ ЛИЧНО МИ СЕ ЈАВИ ДЕКА ЌЕ ДОЈДЕ КОМИСИЈА ДА ПАЛИ ДОКУМЕНТИ, КАЖА СВЕДОК НА СУДЕЊЕТО ЗА УНИШТУВАЊЕ НА ДОКАЗИ ЗА ПРИСЛУШУВАЊЕТО

ГРУЈЕВСКИ ЛИЧНО МИ СЕ ЈАВИ ДЕКА ЌЕ ДОЈДЕ КОМИСИЈА ДА ПАЛИ ДОКУМЕНТИ, КАЖА СВЕДОК НА СУДЕЊЕТО ЗА УНИШТУВАЊЕ НА ДОКАЗИ ЗА ПРИСЛУШУВАЊЕТО

Сведок на Специјалното јавно обвинителство, вработен во МВР, кажа дека обвинетиот Горан Грујевски лично му се јавил дека ќе дојде комисија да пали док ...
ИСЧЕЗНАТИОТ ГРУЈЕВСКИ ДЕНЕСКА ТРЕБА ДА СЕ ПОЈАВИ НА СУДЕЊЕ ЗА УНИШТУВАЊЕ НА ДОКАЗИТЕ ЗА ПРИСЛУШУВАЊЕТО

ИСЧЕЗНАТИОТ ГРУЈЕВСКИ ДЕНЕСКА ТРЕБА ДА СЕ ПОЈАВИ НА СУДЕЊЕ ЗА УНИШТУВАЊЕ НА ДОКАЗИТЕ ЗА ПРИСЛУШУВАЊЕТО

На денешното судско рочиште против ексначалникот на Петтата управа во МВР Горан Грујевски, кој два месеца е во бегство, кај судијата Лидија Петровска ...
ИЗБЕГАНИОТ ГОРАН ГРУЈEВСКИ ОБВИНЕТ ЗА НЕЗАКОНСКОТО ПРИСЛУШУВАЊЕ СЕ КРИЕ ПОД ИМЕТО ВЛАДИМИР ВАРЕЛОВ, ОБЈАВИ ТВ 21

ИЗБЕГАНИОТ ГОРАН ГРУЈEВСКИ ОБВИНЕТ ЗА НЕЗАКОНСКОТО ПРИСЛУШУВАЊЕ СЕ КРИЕ ПОД ИМЕТО ВЛАДИМИР ВАРЕЛОВ, ОБЈАВИ ТВ 21

Еден од двајцата избегани осомничени за масовното прислушување во Македонија и уништување опремата за прислушување, Горан Грујeвски имал и втор иденти ...
1 4 5 655 / 55 НАПИСИ