Таг: Ѓорге Иванов

1 2 3 4 5 46 30 / 452 НАПИСИ
ИЗГЛАСАН БОЈКОТИРАНИОТ ЗАКОН ЗА СУДСКИ СОВЕТ, ОДИ НА ПОТПИС КАЈ ПЕНДАРОВСКИ

ИЗГЛАСАН БОЈКОТИРАНИОТ ЗАКОН ЗА СУДСКИ СОВЕТ, ОДИ НА ПОТПИС КАЈ ПЕНДАРОВСКИ

Уште три системски закони, што не ги потпиша Ѓорге Иванов со име Република Северна Македонија, ги прегласаа пратениците на денешната седница во Собран ...
ПЕНДАРОВСКИ ГО ИСПРАТИ ИВАНОВ ОД ПРЕТСЕДАТЕЛСКАТА ВИЛА

ПЕНДАРОВСКИ ГО ИСПРАТИ ИВАНОВ ОД ПРЕТСЕДАТЕЛСКАТА ВИЛА

Ѓорге Иванов, претседател во два мандата, попладнево си замина од претседателската вила, испратен од новиот претседател Стево Пендаровски. Претходн ...
АНТИКОРУПЦИСКАТА КОМИСИЈА ЌЕ ИСПИТУВА ЧИИ СЕ СТАНОВИТЕ ВО КУЛИТЕ ЏЕВАХИР ШТО ГИ ОДБРА ИВАНОВ ЗА ДОЖИВОТЕН КАБИНЕТ

АНТИКОРУПЦИСКАТА КОМИСИЈА ЌЕ ИСПИТУВА ЧИИ СЕ СТАНОВИТЕ ВО КУЛИТЕ ЏЕВАХИР ШТО ГИ ОДБРА ИВАНОВ ЗА ДОЖИВОТЕН КАБИНЕТ

Претседателката на Антикорупциската комисија Билјана Ивановска, оградувајќи се дека зборува во лично име за викенд и во неработен ден, за САКАМДАКАЖАМ ...
ПРЕТСЕДАТЕЛОТ ПЕНДАРОВСКИ ЌЕ ИСКЛУЧИ ОД ТИМОТ ЧЕТВОРИЦА КОИ СЕ ПОД ИСТРАГА НА ОБВИНИТЕЛСТВОТО

ПРЕТСЕДАТЕЛОТ ПЕНДАРОВСКИ ЌЕ ИСКЛУЧИ ОД ТИМОТ ЧЕТВОРИЦА КОИ СЕ ПОД ИСТРАГА НА ОБВИНИТЕЛСТВОТО

Новиот претседател на Република Северна Македонија Стево Пендаровски ќе се зафати со реформа на разузнавачките служби, особено во делот на Агенцијата ...
РАСФАТИ ЈА ДНЕВНАТА

РАСФАТИ ЈА ДНЕВНАТА

1 Ѓорге Иванов и Зоран Заев стојат еден до друг на платформата на Скопскиот аеродром. И молчат. Чекаат авионот на папата да се одвои од пистата да му ...
СОЖИВОТОТ ВО МАКЕДОНИЈА Е ПРИМЕР ЗА СВЕТОТ, РЕЧЕ ПАПАТА ФРАЊО

СОЖИВОТОТ ВО МАКЕДОНИЈА Е ПРИМЕР ЗА СВЕТОТ, РЕЧЕ ПАПАТА ФРАЊО

Папата Фрањо ја почна првата посета на Македонија со средбата со државниот врв во претседателската вила на Водно. Домаќин на средбата што почна со вис ...
ПАПАТА ФРАЊО ПРИСТИГНА ВО СКОПЈЕ

ПАПАТА ФРАЊО ПРИСТИГНА ВО СКОПЈЕ

Папата Фрањо утринава пристигна во Скопје. На Скопскиот аеродром го пречекаа претседателот во заминување Ѓорѓе Иванов и премиерот Зоран Заев. Негов ...
ИВАНОВ НЕМА ДА СЕ ВРАЌА НА ФАКУЛТЕТ, БАРА ДОЖИВОТЕН КАБИНЕТ И ПРЕТСЕДАТЕЛСКА ПЛАТА

ИВАНОВ НЕМА ДА СЕ ВРАЌА НА ФАКУЛТЕТ, БАРА ДОЖИВОТЕН КАБИНЕТ И ПРЕТСЕДАТЕЛСКА ПЛАТА

Ѓорге Иванов, кому вториот претседателски мандат му истекува на 12 мај 2019 година, нема да се враќа како професор на Правниот факултет кај што предав ...
ЗА ПАПАТА ФРАЊО ДОАЃААТ 1.000 ВЕРНИЦИ ОД ХРВАТСКА И НАД 220 СТРАНСКИ НОВИНАРСКИ ЕКИПИ

ЗА ПАПАТА ФРАЊО ДОАЃААТ 1.000 ВЕРНИЦИ ОД ХРВАТСКА И НАД 220 СТРАНСКИ НОВИНАРСКИ ЕКИПИ

На литургијата на Папата Фрањо на Плоштад Македонија на 7 мај се очекува да присуствуваат најмалку 15.000 граѓани кои ќе влезат со пропусници, кои бес ...
ГРУЕВСКИ ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛ

ГРУЕВСКИ ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛ

1 Во Македонија, во која што Никола Груевски, избеган од правдата, од хотелска соба во Будимпешта уште е моќен да си нарачува интервјуа на национална ...
1 2 3 4 5 46 30 / 452 НАПИСИ