Таг: Ѓорге Иванов

1 2 3 4 5 6 46 40 / 454 НАПИСИ
ЗА ПАПАТА ФРАЊО ДОАЃААТ 1.000 ВЕРНИЦИ ОД ХРВАТСКА И НАД 220 СТРАНСКИ НОВИНАРСКИ ЕКИПИ

ЗА ПАПАТА ФРАЊО ДОАЃААТ 1.000 ВЕРНИЦИ ОД ХРВАТСКА И НАД 220 СТРАНСКИ НОВИНАРСКИ ЕКИПИ

На литургијата на Папата Фрањо на Плоштад Македонија на 7 мај се очекува да присуствуваат најмалку 15.000 граѓани кои ќе влезат со пропусници, кои бес ...
ГРУЕВСКИ ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛ

ГРУЕВСКИ ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛ

1 Во Македонија, во која што Никола Груевски, избеган од правдата, од хотелска соба во Будимпешта уште е моќен да си нарачува интервјуа на национална ...
ШТРАЈК СО ГЛАД

ШТРАЈК СО ГЛАД

1 Сѐ што видовме во времето на ВМРО-ДПМНЕ, со сите можни контрапротести против студенти, средношколци, студентски пленуми, новинари, со задоволни проф ...
ВМРО-ДПМНЕ Е ПРОТИВ АБОЛИЦИЈА ОД ИВАНОВ НА ОСУДЕНИТЕ ЗА 27 АПРИЛ, БАРА УКИНУВАЊЕ НА КАЗНИТЕ

ВМРО-ДПМНЕ Е ПРОТИВ АБОЛИЦИЈА ОД ИВАНОВ НА ОСУДЕНИТЕ ЗА 27 АПРИЛ, БАРА УКИНУВАЊЕ НА КАЗНИТЕ

Потпретседателот на опозиционата ВМРО-ДПМНЕ Игор Јанушев за шпекулациите за можна аболиција од претседателот Ѓорге Иванов на осудените учесници во орг ...
ИВАНОВ НЕМА ЗАКОНСКО ПРАВО ДА ГИ ПОМИЛУВА ОСУДЕНИТЕ ЗА 27 АПРИЛ, КАЖА ЗАЕВ

ИВАНОВ НЕМА ЗАКОНСКО ПРАВО ДА ГИ ПОМИЛУВА ОСУДЕНИТЕ ЗА 27 АПРИЛ, КАЖА ЗАЕВ

Премиерот Зоран Заев вели дека законски не е можно претседателот да ги помилува осудените за нападот на Собранието на 27 април 2017, одговарајќи на но ...
СОБРАНИЕТО ПАК ГИ ИЗГЛАСА ЗАКОНИТЕ ШТО НЕ ГИ ПОТПИША ИВАНОВ

СОБРАНИЕТО ПАК ГИ ИЗГЛАСА ЗАКОНИТЕ ШТО НЕ ГИ ПОТПИША ИВАНОВ

Собранието денеска изгласа во трето читање седум од законите што претседателот Ѓорге Иванов одби да ги потпише. Меѓу нив е и Законот за оперативно-тех ...
ДОБРО Е ШТО МАНДАТОТ НА ИВАНОВ МУ Е ПРИ КРАЈ, КАЖА ПРАТЕНИЧКАТА ШАХПАСКА ОТКАКО ПРЕТСЕДАТЕЛОТ ПАК ВРАТИ РЕФОРМСКИ ЗАКОНИ

ДОБРО Е ШТО МАНДАТОТ НА ИВАНОВ МУ Е ПРИ КРАЈ, КАЖА ПРАТЕНИЧКАТА ШАХПАСКА ОТКАКО ПРЕТСЕДАТЕЛОТ ПАК ВРАТИ РЕФОРМСКИ ЗАКОНИ

Пратеничката на СДСМ Јагода Шахпаска вели дека е добро што мандатот на претседателот Ѓорге Иванов трае уште малку, откако тој ги врати во Собранието б ...
ИВАНОВ И СОБРАНИЕТО ЗАВРШИЈА СО АМНЕСТИИ, КАЖА ЗАЕВ

ИВАНОВ И СОБРАНИЕТО ЗАВРШИЈА СО АМНЕСТИИ, КАЖА ЗАЕВ

Премиерот Зоран Заев кажа дека Собранието и претседателот Ѓорге Иванов завршиле со амнестии, откако денеска во Основниот суд Скопје 1 беше повикан как ...
ЗАКОНИТЕ СО ДВОТРЕТИНСКО МНОЗИНСТВО ЌЕ СЕ СМЕТААТ ЗА ДОНЕСЕНИ И БЕЗ ПОТПИС ОД ИВАНОВ, ВЕЛИ ЏАФЕРИ

ЗАКОНИТЕ СО ДВОТРЕТИНСКО МНОЗИНСТВО ЌЕ СЕ СМЕТААТ ЗА ДОНЕСЕНИ И БЕЗ ПОТПИС ОД ИВАНОВ, ВЕЛИ ЏАФЕРИ

Претседателот на Собранието Талат Џафери вели дека законите донесени со двотретинско мнозинство, а кои претседателот Ѓорге Иванов не ги потпиша, ќе се ...
ИВАНОВ НЕ ПОТПИШАЛ 11 ЗАКОНИ НА КОИ ПИШУВА СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА, НЕ ГИ ПОТПИШУВА НИ РЕФОРМСКИТЕ ЗАКОНИ ЗА СУДСТВОТО

ИВАНОВ НЕ ПОТПИШАЛ 11 ЗАКОНИ НА КОИ ПИШУВА СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА, НЕ ГИ ПОТПИШУВА НИ РЕФОРМСКИТЕ ЗАКОНИ ЗА СУДСТВОТО

Претседателот Ѓорге Иванов не ги потпишал Указите за прогласување на шест закони донесени на 28.02.2019 година, и тоа: Закон за изменување на Зак ...
1 2 3 4 5 6 46 40 / 454 НАПИСИ