Таг: Град Скопје

1 45 46 47 48 49 59 470 / 582 НАПИСИ
ОД УТРЕ ЗАБРАНА ЗА ДОТУР НА СТОКА ОД 7.30 ДО 18 ЧАСОТ ВО ЦЕНТАРОТ НА СКОПЈЕ

ОД УТРЕ ЗАБРАНА ЗА ДОТУР НА СТОКА ОД 7.30 ДО 18 ЧАСОТ ВО ЦЕНТАРОТ НА СКОПЈЕ

Од утре стартува забраната за дотур на стока во центарот на Скопје, која ја воведе Град Скопје, како една од мерките против загадувањето. Возилата ...
ПОДОБРО ПОДОЛГО ЌЕ ПРАВАМ ПРОЕКТ ОТКОЛКУ СО ГОДИНИ ДА ГРАДАМ ЕДНА УЛИЦА, РЕЧЕ ШИЛЕГОВ НА ПРЕЗЕНТАЦИЈАТА НА БУЏЕТОТ ЗА 2018 ГОДИНА

ПОДОБРО ПОДОЛГО ЌЕ ПРАВАМ ПРОЕКТ ОТКОЛКУ СО ГОДИНИ ДА ГРАДАМ ЕДНА УЛИЦА, РЕЧЕ ШИЛЕГОВ НА ПРЕЗЕНТАЦИЈАТА НА БУЏЕТОТ ЗА 2018 ГОДИНА

Повеќе пари за проекти за животна средина, подобрување на хигиената и јавниот превоз, подобри услови за велосипедистите и пешаците, регистер за кучиња ...
СКОПЈАНИ НЕ ГИ ОСТАВИЈА КОЛИТЕ ОТИ ЈАВНИОТ ПРЕВОЗ НЕ ЧИНИ, ВЕЛИ ШИЛЕГОВ

СКОПЈАНИ НЕ ГИ ОСТАВИЈА КОЛИТЕ ОТИ ЈАВНИОТ ПРЕВОЗ НЕ ЧИНИ, ВЕЛИ ШИЛЕГОВ

Од утре се укинува бесплатниот јавен автобуски превоз во Скопје оти загадување на воздухот е во рамки на дозволеното, кажа денеска градоначалникот Пет ...
ОД ДЕНЕС БЕСПЛАТЕН АВТОБУСКИ ПРЕВОЗ ВО СКОПЈЕ, КАЗНЕТИ 25 ФИРМИ ЗАГАДУВАЧИ

ОД ДЕНЕС БЕСПЛАТЕН АВТОБУСКИ ПРЕВОЗ ВО СКОПЈЕ, КАЗНЕТИ 25 ФИРМИ ЗАГАДУВАЧИ

Од денес превозот во автобусите на ЈСП „Скопје“ и приватните превозници е бесплатен. Градоначалникот на Скопје Петре Шилегов денес ги објави мерките к ...
АВТОБУСКИТЕ ЛИНИИ 50 И 57 ПАК ЌЕ СТОЈАТ ВО ГТЦ, А ПОКРИВОТ ЌЕ СТАНЕ ГРАДИНА, НАЈАВУВА ДИРЕКТОРОТ ТРАЈЧЕВСКИ

АВТОБУСКИТЕ ЛИНИИ 50 И 57 ПАК ЌЕ СТОЈАТ ВО ГТЦ, А ПОКРИВОТ ЌЕ СТАНЕ ГРАДИНА, НАЈАВУВА ДИРЕКТОРОТ ТРАЈЧЕВСКИ

Автобуските линии 50 и 57 повторно ќе стојат во Градскиот трговски центар. Град Скопје заедно со новото раководство на ГТЦ ќе ја враќаат автобускат ...
ЗАБРАНАТА ЗА ДОТУР НА СТОКА ЌЕ ВАЖИ САМО ЗА УЛИЦИ И ТРОТОАРИ, ВОЗИЛАТА ЌЕ МОЖЕ ДА СЕ ДВИЖАТ НИЗ ЦЕНТАР И ДА СТОЈАТ НА ПАРКИНЗИ

ЗАБРАНАТА ЗА ДОТУР НА СТОКА ЌЕ ВАЖИ САМО ЗА УЛИЦИ И ТРОТОАРИ, ВОЗИЛАТА ЌЕ МОЖЕ ДА СЕ ДВИЖАТ НИЗ ЦЕНТАР И ДА СТОЈАТ НА ПАРКИНЗИ

Возилата за дотур на стока ќе можат да се движат низ центарот да градот, да се паркираат на паркинзи, но нема да смеат да ја истовараат стоката застан ...
ТРОТОАРИТЕ БЛОКИРАНИ СО КОЛИ, ШИЛЕГОВ ВЕТИ СТОЛПЧИЊА НИЗ ЦЕЛО СКОПЈЕ

ТРОТОАРИТЕ БЛОКИРАНИ СО КОЛИ, ШИЛЕГОВ ВЕТИ СТОЛПЧИЊА НИЗ ЦЕЛО СКОПЈЕ

Пешачките патеки на скопскиот Јужен булевар се претворени во паркинг. Од двете страни вдолж булеварот во текот на целиот ден стојат паркирани возила. ...
ИНФОРМАЦИЈА ЗА ДАНОКОТ НА ИМОТ СКОПЈАНИ ОД НОВА ГОДИНА ЌЕ ДОБИВААТ ПРЕКУ СМС И ЕЛЕКТРОНСКА ПОШТА

ИНФОРМАЦИЈА ЗА ДАНОКОТ НА ИМОТ СКОПЈАНИ ОД НОВА ГОДИНА ЌЕ ДОБИВААТ ПРЕКУ СМС И ЕЛЕКТРОНСКА ПОШТА

Скопјани од следната година на смс порака и преку и-мејл ќе добиваат информации до каде е обработката на нивниот предмет поднесен во одделението за да ...
ШИЛЕГОВ ГО РАЗРЕШИ ДОЧИ ОД „КОМУНАЛНА ХИГИЕНА“, АБДУСАМЕД ШАБАНИ НОВ ДИРЕКТОР

ШИЛЕГОВ ГО РАЗРЕШИ ДОЧИ ОД „КОМУНАЛНА ХИГИЕНА“, АБДУСАМЕД ШАБАНИ НОВ ДИРЕКТОР

Скопскиот градоначалник Петре Шилегов го смени досегашниот директор на ЈП „Комунална хигиена“ Ракип Дочи и на негово место е поставен Абдусамед Шабани ...
ХАКИРАН СИСТЕМОТ НА „УЛИЦИ И ПАТИШТА“ ПЕТ ДЕНА ПРЕД ДА БИДЕ НАЗНАЧЕН НОВИОТ ДИРЕКТОР СМАИЛОВИЌ

ХАКИРАН СИСТЕМОТ НА „УЛИЦИ И ПАТИШТА“ ПЕТ ДЕНА ПРЕД ДА БИДЕ НАЗНАЧЕН НОВИОТ ДИРЕКТОР СМАИЛОВИЌ

Компјутерскиот систем на ЈП „Улици и патишта“ е хакиран пет дена пред скопскиот градоначалник Петре Шилегов да го назначи за нов директор Сенад Смаило ...
1 45 46 47 48 49 59 470 / 582 НАПИСИ