Таг: градинки

1 2 3 6 10 / 57 НАПИСИ
ЖИТЕЛИТЕ НА ВЕВЧАНИ ОДБРАА ДА СЕ РЕНОВИРА ГРАДИНКА И ЦЕНТАР ЗА ПЕНЗИОНЕРИ СО ПАРИ ОД ШВАЈЦАРИЈА 

ЖИТЕЛИТЕ НА ВЕВЧАНИ ОДБРАА ДА СЕ РЕНОВИРА ГРАДИНКА И ЦЕНТАР ЗА ПЕНЗИОНЕРИ СО ПАРИ ОД ШВАЈЦАРИЈА 

Комплетно опремен и реновиран дневен центар за пензионери и реконструкција и адаптација на просториите во градинката „Планински цвет“ во Вевчани, се д ...
УЧЕНИЦИТЕ ДО 10 ГОДИНИ ЌЕ БИДАТ ЗГРИЖЕНИ ВО ГРАДИНКА ЗА ЛЕТНИОТ РАСПУСТ АКО ИМА МЕСТО И УСЛОВИ

УЧЕНИЦИТЕ ДО 10 ГОДИНИ ЌЕ БИДАТ ЗГРИЖЕНИ ВО ГРАДИНКА ЗА ЛЕТНИОТ РАСПУСТ АКО ИМА МЕСТО И УСЛОВИ

Учениците до 10 години кои имаат потреба од згрижување во градинка по завршувањето на учебната година, на 10 јуни ќе бидат примени во градинка ако има ...
ДИРЕКТОРИТЕ ГИ ТЕРААТ НЕГУВАТЕЛКИТЕ И ВОСПИТУВАЧКИТЕ ВО ГРАДИНКИТЕ НАМЕСТО 6 ДА РАБОТАТ 8 ЧАСА, ВЕЛАТ ОД СОНК

ДИРЕКТОРИТЕ ГИ ТЕРААТ НЕГУВАТЕЛКИТЕ И ВОСПИТУВАЧКИТЕ ВО ГРАДИНКИТЕ НАМЕСТО 6 ДА РАБОТАТ 8 ЧАСА, ВЕЛАТ ОД СОНК

Самостојниот синдикат на образование, наука и култура (СОНК) денеска пред Министерство за труд и социјална политика кажа дека во градинките се прекршу ...
ГРЦИЈА ГИ ЗАТВОРА ШКОЛИТЕ И ГРАДИНКИТЕ, АВСТРИЈА ОДИ ВО ЦЕЛОСЕН КАРАНТИН

ГРЦИЈА ГИ ЗАТВОРА ШКОЛИТЕ И ГРАДИНКИТЕ, АВСТРИЈА ОДИ ВО ЦЕЛОСЕН КАРАНТИН

Грција ги затвора основните училишта, градинките и центрите за згрижување деца на две недели, за да се спречи ширењето на коронавирусот. Наставата ќе ...
ТРИ ВРАБОТЕНИ ВО ДВЕ ГРАДИНКИ ВО КУМАНОВО ПОЗИТИВНИ НА КОВИД-19, СЕДУМ ДЕЦА ВО ИЗОЛАЦИЈА

ТРИ ВРАБОТЕНИ ВО ДВЕ ГРАДИНКИ ВО КУМАНОВО ПОЗИТИВНИ НА КОВИД-19, СЕДУМ ДЕЦА ВО ИЗОЛАЦИЈА

Три вработени во две градинки во Куманово се позитивни на коронавирус, поради што седум деца се во изолација. Според Центарот за јавно здравје (ЦЈЗ) в ...
СО ЈАПОНСКА ПОМОШ РЕНОВИРАНА ГРАДИНКАТА „ЦВЕТОВИ“ ВО ШТИП, ДОСЕГА ГОДИНАВА ДОНИРАА ЗА 70 УЧИЛИШТА И ГРАДИНКИ

СО ЈАПОНСКА ПОМОШ РЕНОВИРАНА ГРАДИНКАТА „ЦВЕТОВИ“ ВО ШТИП, ДОСЕГА ГОДИНАВА ДОНИРАА ЗА 70 УЧИЛИШТА И ГРАДИНКИ

Со донација од јапонската влада целосно е реновирана градинката „Цветови“ во населбата 8 Ноември во Штип. На завршното реновирање на градинката присус ...
ОПШТИНА ВЕЛЕС НАБАВИ ПРОЧИСТУВАЧИ НА ВОЗДУХОТ ЗА ГРАДИНКИТЕ

ОПШТИНА ВЕЛЕС НАБАВИ ПРОЧИСТУВАЧИ НА ВОЗДУХОТ ЗА ГРАДИНКИТЕ

Градинката „Димче Мирчев“ во Велес доби прочистувачи на воздухот, за што Општина Велес издвои 534.000 денари од локалниот буџет. „За помалите заним ...
БЕСМИСЛЕНО Е РОДИТЕЛИТЕ ДА СЕДАТ ДОМА КОГА ГРАДИНКИТЕ СЕ ОТВОРЕНИ, ОНИЕ СО  ДЕЦА ДО 10 ГОДИНИ СЕ ВРАТЕНИ НА РАБОТА УШТЕ НА 7 ЈУЛИ, РЕЧЕ МИНИСТЕРКАТА ШАХПАСКА

БЕСМИСЛЕНО Е РОДИТЕЛИТЕ ДА СЕДАТ ДОМА КОГА ГРАДИНКИТЕ СЕ ОТВОРЕНИ, ОНИЕ СО ДЕЦА ДО 10 ГОДИНИ СЕ ВРАТЕНИ НА РАБОТА УШТЕ НА 7 ЈУЛИ, РЕЧЕ МИНИСТЕРКАТА ШАХПАСКА

Бесмислено е родителите на деца до 6 години да седат дома кога градинките се отворени, рече министерката за труд и социјална политика Јагода Шахпаска. ...
ОД 23 СЕПТЕМВРИ СЕ ВРАЌААТ НА РАБОТА МАЈКИТЕ КОИ БЕА НА ПРОДОЛЖЕНО ПОРОДИЛНО И СИТЕ РОДИТЕЛИ НА УЧЕНИЦИ БЕЗ РАЗЛИКА ДАЛИ ЌЕ УЧАТ ОНЛАЈН ИЛИ СО ФИЗИЧКО ПРИСУСТВО

ОД 23 СЕПТЕМВРИ СЕ ВРАЌААТ НА РАБОТА МАЈКИТЕ КОИ БЕА НА ПРОДОЛЖЕНО ПОРОДИЛНО И СИТЕ РОДИТЕЛИ НА УЧЕНИЦИ БЕЗ РАЗЛИКА ДАЛИ ЌЕ УЧАТ ОНЛАЈН ИЛИ СО ФИЗИЧКО ПРИСУСТВО

Oд 23 септември треба да се вратат на работа мајките кои беа на продолжено породилно отсуство, како и родителите на деца до 10 години, без разлика дал ...
ОД 800 СЛОБОДНИ МЕСТА ВО ШТИПСКИТЕ ГРАДИНКИ ПРВИОТ ДЕН ПРИМЕНИ 300 ДЕЦА

ОД 800 СЛОБОДНИ МЕСТА ВО ШТИПСКИТЕ ГРАДИНКИ ПРВИОТ ДЕН ПРИМЕНИ 300 ДЕЦА

Од расположивите 800 слободни места во градинките во Штип првиот ден пополнетоста е 37 проценти, односно згрижени се 300 деца. „За згрижување во гр ...
1 2 3 6 10 / 57 НАПИСИ