Таг: Градски парк

1 2 3 4 5 30 / 45 НАПИСИ
СКОПЈАНИ ВО ГРАДСКИ ПАРК ДЕНЕС ТРЧАА ЗА ЛИЦАТА СО ДАУНОВ СИНДРОМ

СКОПЈАНИ ВО ГРАДСКИ ПАРК ДЕНЕС ТРЧАА ЗА ЛИЦАТА СО ДАУНОВ СИНДРОМ

Лица со даунов Синдром, нивните семејства и пријатели и голем број хумани граѓани денес учествуваа во хуманитарната трка „Ран фор Даун“ што се одржа в ...
ЗИПЛАЈНОТ ОД КАЛЕ ДО ГРАДСКИ ПАРК ТРЕБА ДА БИДЕ ГОТОВ ЛЕТОВО

ЗИПЛАЈНОТ ОД КАЛЕ ДО ГРАДСКИ ПАРК ТРЕБА ДА БИДЕ ГОТОВ ЛЕТОВО

Зиплајнот кој ќе се спушта од тврдината Кале до Градски парк ќе почне да се поставува пролетва и ќе биде пуштен во употреба во текот на летото. На пос ...
СТАВИВМЕ РАМПИ ЗА ДА НЕ ВЛЕГУВААТ КОЛИ, А ВТОРИОТ ДЕЛ ОД ГРАДСКИ ПАРК ЌЕ ГО РЕНОВИРАМЕ, ВЕЛИ ДИРЕКТОРОТ НА „ПАРКОВИ И ЗЕЛЕНИЛО“ АРДИЈАН МУЧА

СТАВИВМЕ РАМПИ ЗА ДА НЕ ВЛЕГУВААТ КОЛИ, А ВТОРИОТ ДЕЛ ОД ГРАДСКИ ПАРК ЌЕ ГО РЕНОВИРАМЕ, ВЕЛИ ДИРЕКТОРОТ НА „ПАРКОВИ И ЗЕЛЕНИЛО“ АРДИЈАН МУЧА

Вториот дел од Градскиот парк комплетно ќе се реновира. Директорот на ЈП „Паркови и зеленило“ Ардијан Муча вели дека заедно со Град Скопје работат на ...
ЛУНА ПАРКОТ ЌЕ СЕ ГРАДИ СПОРЕД НОВ ПРОЕКТ И ЌЕ СЕ ПРЕИМЕНУВА ВО ЗАБАВЕН ПАРК

ЛУНА ПАРКОТ ЌЕ СЕ ГРАДИ СПОРЕД НОВ ПРОЕКТ И ЌЕ СЕ ПРЕИМЕНУВА ВО ЗАБАВЕН ПАРК

Луна паркот во Скопје ќе се гради според комплетно нов проект. Во буџетот за 2019 година на Град Скопје предвидени се пари за изработка на проект, изг ...
ЗИПЛАЈНОТ ОД КАЛЕ ДО ПАРК КОЈ ГО НАЈАВИ ШИЛЕГОВ УШТЕ НЕ СЕ ГРАДИ ОТИ БИЛ УТНАТ ПРОЕКТОТ

ЗИПЛАЈНОТ ОД КАЛЕ ДО ПАРК КОЈ ГО НАЈАВИ ШИЛЕГОВ УШТЕ НЕ СЕ ГРАДИ ОТИ БИЛ УТНАТ ПРОЕКТОТ

Зиплајнот кој треба да се спушта од тврдината Кале до Градскиот парк во Скопје, не се гради уште, оти првиот проект бил утнат па се правел нов. Од ...
РАКОТ ДА БИДЕ ПРИОРИТЕТ ВО ЗДРАВСТВОТО, ПОБАРА ЗДРУЖЕНИЕТО „БОРКА“ И ГИ ПОВИКА СИТЕ В НЕДЕЛА ДА СЕ ВКЛУЧАТ ВО КАМПАЊАТА „НАПРЕД РОЗОВО“

РАКОТ ДА БИДЕ ПРИОРИТЕТ ВО ЗДРАВСТВОТО, ПОБАРА ЗДРУЖЕНИЕТО „БОРКА“ И ГИ ПОВИКА СИТЕ В НЕДЕЛА ДА СЕ ВКЛУЧАТ ВО КАМПАЊАТА „НАПРЕД РОЗОВО“

Потребни се национален регистар на болни од рак, национална стратегија за контрола на ракот и нови современи терапии, кои може да им го продолжат живо ...
УЛИЦАТА ПРЕД СТАДИОНОТ „ФИЛИП ВТОРИ“ ИМЕНУВАНА СТОЛТЕНБЕРГОВА, СПОРЕД ТАТКОТО НА ГЕНЕРАЛНИОТ СЕКРЕТАР НА НАТО

УЛИЦАТА ПРЕД СТАДИОНОТ „ФИЛИП ВТОРИ“ ИМЕНУВАНА СТОЛТЕНБЕРГОВА, СПОРЕД ТАТКОТО НА ГЕНЕРАЛНИОТ СЕКРЕТАР НА НАТО

Мојот татко ќе беше многу почестен што добива улица во градот кој секогаш имал посебно место во неговото срце, кажа генералниот секретар на НАТО, Јенс ...
ГРАД СКОПЈЕ ЌЕ ГИ ДЕКОРИРА ИСЕЧЕНИТЕ СТАРИ ДРВЈА

ГРАД СКОПЈЕ ЌЕ ГИ ДЕКОРИРА ИСЕЧЕНИТЕ СТАРИ ДРВЈА

Дел од дрвјата што ќе се сечат низ Скопје ќе станат декоративни. Екипите на ЈП„Паркови и зеленило“ почнаа со украсување на дрвјата. Во Градскиот парк ...
ВРТЕЛЕШКАТА ОД ПРЕД МНР ПРЕМЕСТЕНА ВО ГРАДСКИ ПАРК

ВРТЕЛЕШКАТА ОД ПРЕД МНР ПРЕМЕСТЕНА ВО ГРАДСКИ ПАРК

Вртелешката која стоеше пред зградата на Министерството за надворешни работи денеска е преместена во Градскиот парк. Град Скопје планираше вториот ...
ХИТОВИТЕ НА „КВИН“ ГИ СОБРАА ГРАДОНАЧАЛНИЦИТЕ НА СКОПЈЕ, АТИНА, ЗАГРЕБ И ПРИШТИНА

ХИТОВИТЕ НА „КВИН“ ГИ СОБРАА ГРАДОНАЧАЛНИЦИТЕ НА СКОПЈЕ, АТИНА, ЗАГРЕБ И ПРИШТИНА

Најголемите хитови на групата „Квин“ вчеравечер го наполнија Градскиот парк во Скопје. Македонската филхармонија, хорот на Македонската опера и балет ...
1 2 3 4 5 30 / 45 НАПИСИ