Таг: Градски парк

1 2 3 4 5 20 / 45 НАПИСИ
СКОПЈАНЕЦ ИСТЕПАЛ КОМУНАЛЕН РЕДАР ОТИ МУ ПИШАЛ КАЗНА ЗА ПАРКИРАЊЕ ВО ТРЕВА

СКОПЈАНЕЦ ИСТЕПАЛ КОМУНАЛЕН РЕДАР ОТИ МУ ПИШАЛ КАЗНА ЗА ПАРКИРАЊЕ ВО ТРЕВА

Комунален редар од Град Скопје минатиот викенд бил истепан од граѓанин на кој му пишал казна оти се паркирал во зеленило во населбата Аеродром. Комуна ...
СО ЕЛЕКТРОМОБИЛИТЕ ЗА РАЗГЛЕДУВАЊЕ НА „СКОПЈЕ 2014“ ЌЕ СЕ ОДРЖУВААТ ПАРКОВИТЕ

СО ЕЛЕКТРОМОБИЛИТЕ ЗА РАЗГЛЕДУВАЊЕ НА „СКОПЈЕ 2014“ ЌЕ СЕ ОДРЖУВААТ ПАРКОВИТЕ

Електромобилите кои беа купени за разгледување на спомениците и објектите од проектот „Скопје 2014“ ќе се користат за контрола и одржување на парковит ...
ГРАД СКОПЈЕ ПО ТРЕТ ПАТ БАРА ФИРМА КОЈА ЌЕ ГО ПРАВИ ЗИПЛАЈНОТ ОД КАЛЕ ДО ПАРК

ГРАД СКОПЈЕ ПО ТРЕТ ПАТ БАРА ФИРМА КОЈА ЌЕ ГО ПРАВИ ЗИПЛАЈНОТ ОД КАЛЕ ДО ПАРК

Град Скопје распиша нов, трет јавен повик за избор на фирма која ќе го прави зиплајнот од тврдината Кале до Градскиот парк. Претходните два тендери пр ...
СО ОВОШЈЕ, ЗЕЛЕНЧУК И ФИЗИЧКА АКТИВНОСТ ПРОТИВ СТРЕСОТ ЗА ДА БИДЕТЕ ХЕРОЈ НА СВОЕТО СРЦЕ, РЕКОА ЛЕКАРИТЕ НА СВЕТСКИОТ ДЕН НА СРЦЕТО

СО ОВОШЈЕ, ЗЕЛЕНЧУК И ФИЗИЧКА АКТИВНОСТ ПРОТИВ СТРЕСОТ ЗА ДА БИДЕТЕ ХЕРОЈ НА СВОЕТО СРЦЕ, РЕКОА ЛЕКАРИТЕ НА СВЕТСКИОТ ДЕН НА СРЦЕТО

Повеќе овошје и зеленчук, физичка активност и помалку стрес беа пораките кои лекарите и здравствените работници ги дадоа на одбележувањето на 29 Септе ...
ПОСТАВЕНИ УЛИЧНИ БИБЛИОТЕКИ НА ТРИ ЛОКАЦИИ, ГРАД СКОПЈЕ АПЕЛИРА ДА НЕ СЕ КРАДАТ КНИГИТЕ

ПОСТАВЕНИ УЛИЧНИ БИБЛИОТЕКИ НА ТРИ ЛОКАЦИИ, ГРАД СКОПЈЕ АПЕЛИРА ДА НЕ СЕ КРАДАТ КНИГИТЕ

Град Скопје постави улични библиотеки на неколку локации низ градот. Подвижни библиотеки се ставени во Градскиот парк, паркот „Ибни Пајко“ и во дворот ...
СО САМЕРЛЕНД ЌЕ ПОНУДИМЕ ЗАБАВА КАКВА ШТО НЕМАЛО ВО СКОПЈЕ, РЕЧЕ ШИЛЕГОВ

СО САМЕРЛЕНД ЌЕ ПОНУДИМЕ ЗАБАВА КАКВА ШТО НЕМАЛО ВО СКОПЈЕ, РЕЧЕ ШИЛЕГОВ

Скопје ова лето ќе понуди нешто што никогаш досега не било организирано во овој период од годината, рече градоначалникот Петре Шилегов најавувајќи го ...
МЛАДИ ВЕЛЕШАНИ ГИ ПОПРАВИЈА КЛУПИТЕ И ГО ИСЧИСТИЈА ГРАДСКИОТ ПАРК

МЛАДИ ВЕЛЕШАНИ ГИ ПОПРАВИЈА КЛУПИТЕ И ГО ИСЧИСТИЈА ГРАДСКИОТ ПАРК

Со младински активизам, поправени се клупите и беше собран сметот во Градскиот парк во Велес. Ова го работеа членовите на Младинскиот клуб од Велес пр ...
ПОСЛЕДНО ЛЕТО ЗА ДИСКОТЕКИТЕ ВО ПАРК, ЌЕ СЕ УРИВААТ ПОРАДИ НОВИОТ ЗАБАВЕН ПАРК

ПОСЛЕДНО ЛЕТО ЗА ДИСКОТЕКИТЕ ВО ПАРК, ЌЕ СЕ УРИВААТ ПОРАДИ НОВИОТ ЗАБАВЕН ПАРК

Летните дискотеки во Градскиот парк ќе се уриваат и на нивно место ќе се наоѓа новиот забавен парк. Според проектот кој на 28 мај го презентираше г ...
СКОПЈЕ ЌЕ ДОБИЕ ЗАБАВЕН ТЕМАТСКИ ПАРК ШТО ЌЕ ГО СТАВИ НА ТУРИСТИЧКАТА МАПА НА РЕГИОНОТ, КАЖА ШИЛЕГОВ НА ПРЕЗЕНТАЦИЈАТА НА ПРОЕКТОТ

СКОПЈЕ ЌЕ ДОБИЕ ЗАБАВЕН ТЕМАТСКИ ПАРК ШТО ЌЕ ГО СТАВИ НА ТУРИСТИЧКАТА МАПА НА РЕГИОНОТ, КАЖА ШИЛЕГОВ НА ПРЕЗЕНТАЦИЈАТА НА ПРОЕКТОТ

Скопје во средината на наредната година треба да добие забавен тематски парк, што ќе го стави на туристичката мапа на регионот и пошироко. Ова го наја ...
ПРЕКУ КУКЛЕНАТА ПРЕТСТАВА „РЕТКОТО МОМЧЕ И ЗБОРЛИВОТО БАЛОНЧЕ“, ДЕЦАТА СЕ ЗАПОЗНАА СО РЕТКАТА СОСТОЈБА ХАЕ

ПРЕКУ КУКЛЕНАТА ПРЕТСТАВА „РЕТКОТО МОМЧЕ И ЗБОРЛИВОТО БАЛОНЧЕ“, ДЕЦАТА СЕ ЗАПОЗНАА СО РЕТКАТА СОСТОЈБА ХАЕ

Со куклената претстава „Реткото момче и зборливото балонче“ во близина на мобилната галерија во Градски парк, а потоа и со дружба и разговори деца, ро ...
1 2 3 4 5 20 / 45 НАПИСИ