Таг: Градски паркинг

1 2 3 432 / 32 НАПИСИ
САША САКА ДА МУ ГИ ЗЕМЕ ПАРКИНЗИТЕ НА КОЦЕ

САША САКА ДА МУ ГИ ЗЕМЕ ПАРКИНЗИТЕ НА КОЦЕ

Директорот на ЈП „Паркинзи Општина Центар“ Саша Богдановиќ ќе ги бара паркинзите со кои што во Центар стопанисува ЈП „Градски паркинг“. Богдановиќ ден ...
ИЗВЛЕЧЕНИ НАД 300 ПОПЛАВЕНИ КОЛИ

ИЗВЛЕЧЕНИ НАД 300 ПОПЛАВЕНИ КОЛИ

Скопските јавни паркинг претпријатија три дена извлекуваат коли од поплавените региони. Извадени од калта се повеќе од 300 возила. Пајак - возилата бе ...
1 2 3 432 / 32 НАПИСИ