Таг: Градски стадион

ЗА КУРБАН БАЈРАМ НЕМА КОЈ ДА ГИ ЗАКОЛЕ КРАВИТЕ И БИКОВИТЕ ОТИ НЕМА МЕСАРИ

ЗА КУРБАН БАЈРАМ НЕМА КОЈ ДА ГИ ЗАКОЛЕ КРАВИТЕ И БИКОВИТЕ ОТИ НЕМА МЕСАРИ

Под жешкото летно сонца, на температира од близу 40 степени Целзиусови, десетици сточари од сите краеви на Тетовско продаваат овци, кози, крави и бико ...
ГРАДСКИ СТАДИОН МЕСТО „ФИЛИП ВТОРИ“ ЌЕ СЕ ВИКА „ТОШЕ ПРОЕСКИ“, ОДЛУЧИ ВЛАДАТА

ГРАДСКИ СТАДИОН МЕСТО „ФИЛИП ВТОРИ“ ЌЕ СЕ ВИКА „ТОШЕ ПРОЕСКИ“, ОДЛУЧИ ВЛАДАТА

Владата на денешната седница донесе одлука за преименување на стадионот „Филип Втори“ во Скопје во Национална Арена „Тоше Проески“. „Утрово на редо ...
2 / 2 НАПИСИ