Таг: графити

1 2 10 / 20 НАПИСИ
ГЕРМАНСКИ СТУДЕНТИ СО ФУДБАЛСКИ ГРАФИТИ ИСЧКРТАЛЕ ПОЗНАТА ИСТОРИСКА ЗГРАДА ВО ФИРЕНЦА

ГЕРМАНСКИ СТУДЕНТИ СО ФУДБАЛСКИ ГРАФИТИ ИСЧКРТАЛЕ ПОЗНАТА ИСТОРИСКА ЗГРАДА ВО ФИРЕНЦА

Уште една историска знаменитост на Италија беше осквернавена од туристи ова лето. Овојпат тоа е Васариевиот коридор, стар 460 години, прекрасен реч ...
„БИТОЛА ОТВОРЕН ГРАД“ ГИ ПРЕКРИ ПОРАКИТЕ СО ГОВОР НА ОМРАЗА НА ЅИДОВИ СО ПОЗИТИВНИ ЦРТЕЖИ И ГРАФИТИ

„БИТОЛА ОТВОРЕН ГРАД“ ГИ ПРЕКРИ ПОРАКИТЕ СО ГОВОР НА ОМРАЗА НА ЅИДОВИ СО ПОЗИТИВНИ ЦРТЕЖИ И ГРАФИТИ

Со уметничка интервенција против испишаните пароли со говор на омраза кои се покрија со графити и цртежи со позитивни пораки денеска почна 22. издание ...
ВРЗ КУЌИ НА РОМИ ВО БИТОЛА ИСПИШАНИ КУКАСТИ КРСТОВИ И НАВРЕДЛИВИ НАТПИСИ „ЃУПЦИ“, ПОЛИЦИЈАТА ИСТРАЖУВА ДАЛИ ИМА СНИМКИ

ВРЗ КУЌИ НА РОМИ ВО БИТОЛА ИСПИШАНИ КУКАСТИ КРСТОВИ И НАВРЕДЛИВИ НАТПИСИ „ЃУПЦИ“, ПОЛИЦИЈАТА ИСТРАЖУВА ДАЛИ ИМА СНИМКИ

Навредливи графити со кукасти крстови и натписи „Ѓупци“ синоќа непознати лица испишале со црн спреј врз куќи на ромско население на улица Дебарска во ...
УАПСЕНИ КРАДЦИ КОИ ИСЕКЛЕ ГРАФИТ НА БАНКСИ ОД ЅИД НА ЗГРАДА ВО УКРАИНА

УАПСЕНИ КРАДЦИ КОИ ИСЕКЛЕ ГРАФИТ НА БАНКСИ ОД ЅИД НА ЗГРАДА ВО УКРАИНА

Мурал од светски познатиот графити-уметник Банкси остана неоштетен откако неколкумина се обиделе да го украдат од ѕид на разурната зграда во Украина. ...
СПОМЕНИЦИТЕ НА ШТИПСКИ ИСАР ОШТЕТЕНИ СО ГРАФИТИ, ПА ИЛИНДЕН ЌЕ СЕ ЧЕСТВУВА НА ДРУГИ МЕСТА ВО ГРАДОТ

СПОМЕНИЦИТЕ НА ШТИПСКИ ИСАР ОШТЕТЕНИ СО ГРАФИТИ, ПА ИЛИНДЕН ЌЕ СЕ ЧЕСТВУВА НА ДРУГИ МЕСТА ВО ГРАДОТ

Спомениците на револуцијата кои се наоѓаат во меморијалниот комплекс на штипски Исар утрово осамнаа со нови графити. Вандализмот се случи во пресрет н ...
ГРАФИТИ СО РУСКА ПРОПАГАНДА ИСПИШАНИ НИЗ ШИРОК СОКАК ВО БИТОЛА

ГРАФИТИ СО РУСКА ПРОПАГАНДА ИСПИШАНИ НИЗ ШИРОК СОКАК ВО БИТОЛА

Графити со букви „Z рф“, една од ознаките на руската армија која стана симбол на воената агресија на Русија врз Украина, деновиве се испишани на фасад ...
БЕТОНСКА ОГРАДА НА УЛИЦАТА ЦВЕТАН ДИМОВ ВО ЧАИР ЗА ДА НЕМА ПРЕТРЧУВАЊЕ НА ПЕШАЦИ

БЕТОНСКА ОГРАДА НА УЛИЦАТА ЦВЕТАН ДИМОВ ВО ЧАИР ЗА ДА НЕМА ПРЕТРЧУВАЊЕ НА ПЕШАЦИ

На улицата Цветан Димов во скопски Чаир, Град Скопје синоќа постави бетонска оградаа за да се одвојат коловозните ленти, за  да не може да се претрчув ...
ГРАД СКОПЈЕ ГИ БРИШЕ ГРАФИТИТЕ СО ГОВОР НА ОМРАЗА

ГРАД СКОПЈЕ ГИ БРИШЕ ГРАФИТИТЕ СО ГОВОР НА ОМРАЗА

Град Скопје денеска почна со отстранување на графитите кои содржат говор на омраза. Во рамките на есенската акција за чистење на градот, посебни тимов ...
ЛИЦАТА СО ПОПРЕЧЕНОСТ МУ НАЦРТАА ГРАФИТ НА ГЕРМАНСКИОТ АМБАСАДОР ГЕРБЕРИХ ЗА НЕГОВАТА ДНЕВНА СОБА

ЛИЦАТА СО ПОПРЕЧЕНОСТ МУ НАЦРТАА ГРАФИТ НА ГЕРМАНСКИОТ АМБАСАДОР ГЕРБЕРИХ ЗА НЕГОВАТА ДНЕВНА СОБА

Графити на платно со спреј цртаа лицата со попреченост во резиденцијата на германскиот амбасадор во земјава Томас Герберих. Амбасадорот и неговата соп ...
НОВИОТ ПАРК КАЈ ФИЛХАРМОНИЈА ДОБИ МУРАЛ ОД ХРВАТСКИОТ УЛИЧЕН УМЕТНИК ЛОНАЦ

НОВИОТ ПАРК КАЈ ФИЛХАРМОНИЈА ДОБИ МУРАЛ ОД ХРВАТСКИОТ УЛИЧЕН УМЕТНИК ЛОНАЦ

Новиот парк кај Филхармонија ќе има мурал на познатиот хрватски уличен уметник Лонац. Веќе неколку недели ѕидот на средното музичко училиште во паркот ...
1 2 10 / 20 НАПИСИ