Таг: граѓани

1 2 3 436 / 36 НАПИСИ
ЏАФЕРИ ГО ОТВОРИ СОБРАНИЕТО ЗА ГРАЃАНИТЕ

ЏАФЕРИ ГО ОТВОРИ СОБРАНИЕТО ЗА ГРАЃАНИТЕ

Од денеска Собранието е отворено и за граѓаните, соопшти претседателот на Собранието Талат Џафери. Граѓаните во ограничен број ќе може да ги следат се ...
ВОЈСКАТА, ПОЛИЦИЈАТА И НАРОДОТ ЗАЕДНО ПРОТЕСТИРАА ПРОТИВ ВУЧИЌ ВО БЕЛГРАД

ВОЈСКАТА, ПОЛИЦИЈАТА И НАРОДОТ ЗАЕДНО ПРОТЕСТИРАА ПРОТИВ ВУЧИЌ ВО БЕЛГРАД

Илјадници луѓе се собраа денеска на протестот што го организираа синдикатите на војската и на полицијата, незадоволни од материјалниот статус на врабо ...
ГРАДОНАЧАЛНИЦИ, ШТО ЌЕ НАПРАВИТЕ ЗА ЧИСТ ВОЗДУХ ВО СКОПЈЕ? – ГРАЃАНИТЕ ИМ ОДАТ НА ОПШТИНСКИТЕ ВЛАСТИ ВО КАНЦЕЛАРИЈА

ГРАДОНАЧАЛНИЦИ, ШТО ЌЕ НАПРАВИТЕ ЗА ЧИСТ ВОЗДУХ ВО СКОПЈЕ? – ГРАЃАНИТЕ ИМ ОДАТ НА ОПШТИНСКИТЕ ВЛАСТИ ВО КАНЦЕЛАРИЈА

Група граѓани веќе трет ден одат на средби со скопските градоначалници за лично да ги прашаат што може општината да стори и што ќе стори против загаду ...
ЗАЕВ САКА ДА НИ ЈА УКРАДЕ ПОБЕДАТА, ВЕЛИ ВМРО-ДМНЕ

ЗАЕВ САКА ДА НИ ЈА УКРАДЕ ПОБЕДАТА, ВЕЛИ ВМРО-ДМНЕ

„За тоа кој ќе ја составува владата не одлучува Зоран Заев, туку граѓаните на Република Македонија“, рече Влатко Ѓорчев од ВМРО-ДПМНЕ на прес-конферен ...
БЛОКИРАНИ СМЕТКИТЕ НА 76 ИЛЈАДИ ГРАЃАНИ И НА 36 ИЛЈАДИ ФИРМИ

БЛОКИРАНИ СМЕТКИТЕ НА 76 ИЛЈАДИ ГРАЃАНИ И НА 36 ИЛЈАДИ ФИРМИ

Народна банка по половина година го објави податокот за блокирани сметки на граѓаните и фирмите. 76.504 граѓани имале блокирани сметки на крајот на се ...
В ПОНЕДЕЛНИК НОВ ПРОТЕСТ НА ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА

В ПОНЕДЕЛНИК НОВ ПРОТЕСТ НА ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА

Движењето Шарена револуција најави нов протест за понеделник (27 јуни) во 19 часот, пред СЈО. „Правдата е под сериозна закана. Протестирам! Уставни ...
1 2 3 436 / 36 НАПИСИ