Таг: граничен премин

1 2 3 5 10 / 46 НАПИСИ
СО ЕДНО ЗАСТАНУВАЊЕ ОД ДЕНЕСКА СЕ МИНУВА ГРАНИЦАТА МЕЃУ МАКЕДОНИЈА И АЛБАНИЈА НА ЌАФАСАН

СО ЕДНО ЗАСТАНУВАЊЕ ОД ДЕНЕСКА СЕ МИНУВА ГРАНИЦАТА МЕЃУ МАКЕДОНИЈА И АЛБАНИЈА НА ЌАФАСАН

Границата меѓу Македонија и Албанија на граничниот премин Ќафасан-Ќафтане од денеска се минува со едно застанување. Премиерите на Македонија и Албаниј ...
ЖИТЕЛИТЕ НА СЛУПЧАНЕ ОСТАВИЈА БЕЗ СТРУЈА ОСУМ СОСЕДНИ СЕЛА И ГРАНИЧНИОТ ПРЕМИН ТАБАНОВЦЕ, ЕВН НОЌЕСКА ГИ ОТСТРАНИЛА ДЕФЕКТИТЕ

ЖИТЕЛИТЕ НА СЛУПЧАНЕ ОСТАВИЈА БЕЗ СТРУЈА ОСУМ СОСЕДНИ СЕЛА И ГРАНИЧНИОТ ПРЕМИН ТАБАНОВЦЕ, ЕВН НОЌЕСКА ГИ ОТСТРАНИЛА ДЕФЕКТИТЕ

Осум села во липковскиот регион и граничниот премин Табановце, вчера попладне и во текот на ноќта останале без електрична енергија, откако жителите на ...
НАД 47.000 ПАТНИЦИ ВИКЕНДОТ ИЗЛЕГЛЕ НИЗ „БОГОРОДИЦА“ И „ДОЈРАН“ ЗА ГРЦИЈА

НАД 47.000 ПАТНИЦИ ВИКЕНДОТ ИЗЛЕГЛЕ НИЗ „БОГОРОДИЦА“ И „ДОЈРАН“ ЗА ГРЦИЈА

Туристичката сезона ја зголеми фреквенцијата на граничните премини „Богородица“ и „Дојран“ кон Грција. Над 47.000 патници во петокот, саботата и недел ...
„ЧЕКАМЕ ЧАС И ПОЛ И УШТЕ НЕ СЕ ГЛЕДА ГРАНИЦАТА“ – ЧЕТИРИ КОЛОНИ ЗА ИЗЛЕЗ КОН ГРЦИЈА НА „БОГОРОДИЦА“

„ЧЕКАМЕ ЧАС И ПОЛ И УШТЕ НЕ СЕ ГЛЕДА ГРАНИЦАТА“ – ЧЕТИРИ КОЛОНИ ЗА ИЗЛЕЗ КОН ГРЦИЈА НА „БОГОРОДИЦА“

Зголемена е фреквенцијата на моторни возила на граничните премини Богородица и Дојран за излез од државата кон Грција. Километарски колони од патнички ...
РЕКОНСТРУИРАНА Е ПОЛИЦИСКАТА СТАНИЦА НА ГРАНИЧНИОТ ПРЕМИН ПЕЛИНЦЕ, ПРОЕКТ ВРЕДЕН 10 ИЛЈАДИ ЕВРА

РЕКОНСТРУИРАНА Е ПОЛИЦИСКАТА СТАНИЦА НА ГРАНИЧНИОТ ПРЕМИН ПЕЛИНЦЕ, ПРОЕКТ ВРЕДЕН 10 ИЛЈАДИ ЕВРА

Реконстуирана е полициската станица на граничниот премин Пелинце на македонско-српската граница, во пресрет на туристичката сезона и зголемениот обем ...
ГОЛЕМИ ГУЖВИ НА ГРАНИЧНИТЕ ПРЕМИНИ БОГОРОДИЦА И ДОЈРАН, ИЛЈАДНИЦИ ГРАЃАНИ ТРГНАА ЗА ГРЦИЈА

ГОЛЕМИ ГУЖВИ НА ГРАНИЧНИТЕ ПРЕМИНИ БОГОРОДИЦА И ДОЈРАН, ИЛЈАДНИЦИ ГРАЃАНИ ТРГНАА ЗА ГРЦИЈА

Големи гужви и колони на граничниот премин Богородица кон Грција заради продолжениот празничен викенд. Според податоците на МВР до 10 часот претпладне ...
НАД 200 СРЕДНОШКОЛЦИ ОД СКОПЈЕ ПОВЕЌЕ ОД 10 ЧАСА ЗАГЛАВЕНИ БЕЗ ХРАНА И ВОДА НА УНГАРСКАТА ГРАНИЦА КАЈ ПРЕМИНОТ ХОРГОШ

НАД 200 СРЕДНОШКОЛЦИ ОД СКОПЈЕ ПОВЕЌЕ ОД 10 ЧАСА ЗАГЛАВЕНИ БЕЗ ХРАНА И ВОДА НА УНГАРСКАТА ГРАНИЦА КАЈ ПРЕМИНОТ ХОРГОШ

Околу 200 средношколци од скопската гимназија „Орце Николов“ повеќе од 10 часа останаа заглавени на граничниот премин Хоргош за влез во Унгарија, оста ...
ЗА ДА ТРГНЕ ВОЗОТ ОД БИТОЛА ЗА ЛЕРИН ТРЕБА ДА ИМА ИНТЕРЕС И СОГЛАСНОСТ ОД ГРЦИЈА, РЕЧЕ БОЧВАРСКИ НА ОБНОВАТА НА ПАТОТ ЗА ГРЧКА ГРАНИЦА

ЗА ДА ТРГНЕ ВОЗОТ ОД БИТОЛА ЗА ЛЕРИН ТРЕБА ДА ИМА ИНТЕРЕС И СОГЛАСНОСТ ОД ГРЦИЈА, РЕЧЕ БОЧВАРСКИ НА ОБНОВАТА НА ПАТОТ ЗА ГРЧКА ГРАНИЦА

„Железничката линија од Битола за Лерин е делница за поврзување меѓу двете дражави. Треба да имаме согласност и интерес од страна на соседна Грција за ...
РЕДИЦИ ВОЗИЛА НА МЕЏИТЛИЈА-НИКИ ЗА ВИКЕНД ВЛЕЗ ВО ГРЦИЈА

РЕДИЦИ ВОЗИЛА НА МЕЏИТЛИЈА-НИКИ ЗА ВИКЕНД ВЛЕЗ ВО ГРЦИЈА

Додека вниманието на јавноста денес беше насочено кон настаните поврзани со чествувањето на 151-годишнината од раѓањето на великанот Гоце Делчев, голе ...
И ЧЕТИРИ ГОДИНИ ПО ПРЕСПАНСКИОТ ДОГОВОР РАМПАТА НА МАРКОВА НОГА ОСТАНА СПУШТЕНА, КОВАЧЕВСКИ СЕ НАДЕВА ДЕКА НАСКОРО ЌЕ СЕ КРЕНЕ

И ЧЕТИРИ ГОДИНИ ПО ПРЕСПАНСКИОТ ДОГОВОР РАМПАТА НА МАРКОВА НОГА ОСТАНА СПУШТЕНА, КОВАЧЕВСКИ СЕ НАДЕВА ДЕКА НАСКОРО ЌЕ СЕ КРЕНЕ

И по над четири и пол години од потпишувањето на Преспанскиот договор, само пусти надежи останаа најавите дека конечно ќе се крене рампата на гранични ...
1 2 3 5 10 / 46 НАПИСИ