Таг: грчки парламент

ЕЈУП ГОНСАЛЕС

ЕЈУП ГОНСАЛЕС

1 И сега што правиме? Што ли ќе прават со омразата балканските националисти откако еве,  Договорот од Преспа помина и во Парламентот на Грција? Еј, чо ...
ЗАЕВ МУ ЧЕСТИТАШЕ НА ЦИПРАС ЗА РАТИФИКАЦИЈАТА НА ДОГОВОРОТ ОД ПРЕСПА

ЗАЕВ МУ ЧЕСТИТАШЕ НА ЦИПРАС ЗА РАТИФИКАЦИЈАТА НА ДОГОВОРОТ ОД ПРЕСПА

Премиерот Зоран Заев му честиташе на грчкиот премиер Алексис Ципрас за ратификацијата на Договорот од Преспа во парламентот во Атина. „Честито мој ...
ГРЧКИОТ ПАРЛАМЕНТ ДЕНЕСКА ПОПЛАДНЕ ГЛАСА ЗА ДОГОВОРОТ ОД ПРЕСПА, НАЈАВЕНИ НОВИ ПРОТЕСТИ ВО АТИНА

ГРЧКИОТ ПАРЛАМЕНТ ДЕНЕСКА ПОПЛАДНЕ ГЛАСА ЗА ДОГОВОРОТ ОД ПРЕСПА, НАЈАВЕНИ НОВИ ПРОТЕСТИ ВО АТИНА

Грчкиот парламент денеска попладне, на крајот од тридневната жестока дебата, ќе гласа за ратификацијата на Договорот од Преспа, со што треба да се ста ...
МИЦОТАКИС СЕ ЗАКАНИ ДЕКА ЌЕ СТАВИ ВЕТО НА ПРИЕМОТ НА МАКЕДОНИЈА ВО ЕУ АКО БИДЕ ПРЕМИЕР

МИЦОТАКИС СЕ ЗАКАНИ ДЕКА ЌЕ СТАВИ ВЕТО НА ПРИЕМОТ НА МАКЕДОНИЈА ВО ЕУ АКО БИДЕ ПРЕМИЕР

Лидерот на опозициската Нова Демократија, Кирјакос Мицотакис, се закани дека ќе стави вето на членството на Македонија во Европска Унија ако биде прем ...
ГРЧКИОТ ПАРЛАМЕНТ УТРЕ НА ПОЛНОЌ ЌЕ ГЛАСА ЗА ДОГОВОРОТ ОД ПРЕСПА

ГРЧКИОТ ПАРЛАМЕНТ УТРЕ НА ПОЛНОЌ ЌЕ ГЛАСА ЗА ДОГОВОРОТ ОД ПРЕСПА

Грчкиот парламент денеска ја почна дебатата за Договорот од Преспа, со кој треба да се стави крај на 27-годишниот спор за името помеѓу Грција и Македо ...
ГРЧКИОТ ПАРЛАМЕНТ В ЧЕТВРТОК ВЕЧЕР ЌЕ ГЛАСА ЗА ДОГОВОРОТ ОД ПРЕСПА

ГРЧКИОТ ПАРЛАМЕНТ В ЧЕТВРТОК ВЕЧЕР ЌЕ ГЛАСА ЗА ДОГОВОРОТ ОД ПРЕСПА

Грчкиот парламент в четврток ќе гласа за Договорот од Преспа, со кој треба да се стави крај на 27-годишниот спор за името помеѓу Скопје и Атина, кажа ...
ПРАТЕНИК НА СИРИЗА НА МАКЕДОНСКИ ЈАЗИК ИМ СЕ ОБРАТИ НА „ПРИЈАТЕЛИТЕ ОД СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА“ ВО ГРЧКИОТ ПАРЛАМЕНТ

ПРАТЕНИК НА СИРИЗА НА МАКЕДОНСКИ ЈАЗИК ИМ СЕ ОБРАТИ НА „ПРИЈАТЕЛИТЕ ОД СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА“ ВО ГРЧКИОТ ПАРЛАМЕНТ

Пратеникот на грчката владејачка партија Сириза Јорго Урсузидис, денеска за време на расправата во  парламентот за недоверба на Владата на Алексис Цип ...
ГРЧКИТЕ ПРАТЕНИЦИ ЈА ОДОБРИЈА ПРОДАЖБАТА НА СОЛУНСКОТО ПРИСТАНИШТЕ

ГРЧКИТЕ ПРАТЕНИЦИ ЈА ОДОБРИЈА ПРОДАЖБАТА НА СОЛУНСКОТО ПРИСТАНИШТЕ

Грчкиот парламент вчера ја одобри продажбата на удел од 67 отсто во Солунското пристаниште за 232 милиони евра. Парламентот го ратификуваше договорот, ...
8 / 8 НАПИСИ