Таг: гробишта

1 2 3 10 / 26 НАПИСИ
НЕ ПОМИНА ОБИДОТ ЗА ЛЕГАЛИЗАЦИЈА НА ДВЕ ДИВОГРАДБИ НА ЛОКАЦИИ ВО ОПФАТ ЗА ГРОБИШТА ВО ВЕЛЕС

НЕ ПОМИНА ОБИДОТ ЗА ЛЕГАЛИЗАЦИЈА НА ДВЕ ДИВОГРАДБИ НА ЛОКАЦИИ ВО ОПФАТ ЗА ГРОБИШТА ВО ВЕЛЕС

Обидот за легализација на две дивоградби, кои биле изградени на локации каде е плански опфат за гробишта, не помина на седницата на Советот на Општина ...
КАПЕЛАТА НА ГРОБИШТАТА ВО ТЕТОВО СТАВЕНА ВО ФУНКЦИЈА ПЕТ ГОДИНИ ПО ИЗГРАДБАТА

КАПЕЛАТА НА ГРОБИШТАТА ВО ТЕТОВО СТАВЕНА ВО ФУНКЦИЈА ПЕТ ГОДИНИ ПО ИЗГРАДБАТА

Капелата на православните гробишта во Тетово конечно е предадена во употреба. Почна да се гради уште во 2015, беше завршена во 2018, но поради техничк ...
ЈОТОВА РЕЧЕ ДЕКА ЗА ЗАДУШНИЦА НА ГРОБИШТАТА ВО ЦАПАРИ ЌЕ СЕ ПОМОЛИ ЗА ДУШИТЕ НА ЗАГИНАТИТЕ БУГАРСКИ ВОЈНИЦИ

ЈОТОВА РЕЧЕ ДЕКА ЗА ЗАДУШНИЦА НА ГРОБИШТАТА ВО ЦАПАРИ ЌЕ СЕ ПОМОЛИ ЗА ДУШИТЕ НА ЗАГИНАТИТЕ БУГАРСКИ ВОЈНИЦИ

Потпретседателката на Бугарија Илиана Јотова, која вечерва допатува во Битола, не одговори директно на новинарското прашање дали нејзината посета на 4 ...
ЗАГРОЗЕНА БЕЗБЕДНОСТА НА ВРАБОТЕНИ СО ОШТЕТЕН СЛУХ ОТИ НИЗ ПРИВАТНАТА ПАРЦЕЛА НА ФИРМАТА БИТОЛСКОТО МУФТИСТВО ЌЕ АСФАЛТИРА ПАТ ЗА НА ГРОБИШТА

ЗАГРОЗЕНА БЕЗБЕДНОСТА НА ВРАБОТЕНИ СО ОШТЕТЕН СЛУХ ОТИ НИЗ ПРИВАТНАТА ПАРЦЕЛА НА ФИРМАТА БИТОЛСКОТО МУФТИСТВО ЌЕ АСФАЛТИРА ПАТ ЗА НА ГРОБИШТА

Бизнисменот Методија Томулевски од Битола реагира дека се прават обиди од одредени инситуции и групи граѓани да го афалтираат патот кој минува низ нег ...
ОШТЕТЕНИ ГРОБОВИ КАЈ ЦРКВАТА „СВ. СПАС“ ВО ВЕЛЕС, СОПСТВЕНИЦИТЕ СЕ СОМНЕВААТ ДЕКА КРАДЦИ БАРАЛЕ НАКИТ

ОШТЕТЕНИ ГРОБОВИ КАЈ ЦРКВАТА „СВ. СПАС“ ВО ВЕЛЕС, СОПСТВЕНИЦИТЕ СЕ СОМНЕВААТ ДЕКА КРАДЦИ БАРАЛЕ НАКИТ

Неколку гробишта во близина на црквата „Св. Спас“ од Велес се оштетни, на некои се копало, а на некои се фрлени или скршени надгробните плочи. Од СВР ...
КРЕМАТОРИУМИТЕ ВО ИНДИЈА РАБОТАТ ДЕНОНОЌНО ДОДЕКА КОВИД-19 ПУСТОШИ НИЗ ЗЕМЈАТА, А ВО БОЛНИЦИТЕ СЕ УМИРА ПОРАДИ НЕДОСТИГ НА КИСЛОРОД

КРЕМАТОРИУМИТЕ ВО ИНДИЈА РАБОТАТ ДЕНОНОЌНО ДОДЕКА КОВИД-19 ПУСТОШИ НИЗ ЗЕМЈАТА, А ВО БОЛНИЦИТЕ СЕ УМИРА ПОРАДИ НЕДОСТИГ НА КИСЛОРОД

Индиските крематориуми и гробишта се пренатрупани како резултат на уништувачкиот нов бран на коронавирусот кој поминува низ земјата како бура, при што ...
ПОВТОРНО УКРАДЕНА ЖИЧЕНАТА ОГРАДА НА ГРОБИШТАТА КАЈ ЦРКВАТА „СВ. СПАС“ ВО ВЕЛЕС

ПОВТОРНО УКРАДЕНА ЖИЧЕНАТА ОГРАДА НА ГРОБИШТАТА КАЈ ЦРКВАТА „СВ. СПАС“ ВО ВЕЛЕС

Кражбата на жичената ограда околу гробиштата на црквата „Св. Спас“ во Велес стана секојдневие, реагираат од ЈКП „Дервен“. Тие информираа дека деновиве ...
ПОЧИНАТИТЕ ОД КОВИД-19 ПОВТОРНО ЌЕ МОЖЕ ДА СЕ ЗАКОПУВААТ НА СТАРИТЕ ГРАДСКИ ГРОБИШТА ВО ТЕТОВО

ПОЧИНАТИТЕ ОД КОВИД-19 ПОВТОРНО ЌЕ МОЖЕ ДА СЕ ЗАКОПУВААТ НА СТАРИТЕ ГРАДСКИ ГРОБИШТА ВО ТЕТОВО

Откако изби пандемијата, тетовци од христијанска вероисповед кои починале од ковид-19 почнаа да се закопуваат на новите градски гробишта во село Фалиш ...
ТРОЈЦАТА БРАЌА ШТО ЗАСТРЕЛАА ПОЛИЦАЕЦ НА ВЕЛЕШКИТЕ ГРОБИШТА НЕ СЕ ЧУВСТВУВААТ ВИНОВНИ, ПОЧНА СУДЕЊЕТО

ТРОЈЦАТА БРАЌА ШТО ЗАСТРЕЛАА ПОЛИЦАЕЦ НА ВЕЛЕШКИТЕ ГРОБИШТА НЕ СЕ ЧУВСТВУВААТ ВИНОВНИ, ПОЧНА СУДЕЊЕТО

Во Основниот суд Велес почна судењето за обид за убиство на полицаец, кое се случи на почетокот од годинава на велешките гробишта. Обвинети се тројцат ...
ДВЕ НЕДЕЛИ НИКОЈ НЕ ИСТРАЖИЛ КОЈ ГИ ФРЛИЛ МЕТАЛНИТЕ МРТОВЕЧКИ САНДАЦИ НА ГОСТИВАРСКИТЕ ДЕПОНИИ И ДАЛИ СЕ ОД ПОЧИНАТИ ОД КОВИД-19

ДВЕ НЕДЕЛИ НИКОЈ НЕ ИСТРАЖИЛ КОЈ ГИ ФРЛИЛ МЕТАЛНИТЕ МРТОВЕЧКИ САНДАЦИ НА ГОСТИВАРСКИТЕ ДЕПОНИИ И ДАЛИ СЕ ОД ПОЧИНАТИ ОД КОВИД-19

Поминаа повеќе од две недели, а сѐ уште нема никакви официјални информации кој и зошто ги фрлил мртовечките сандаци на депониите во Гостиварско. Фотог ...
1 2 3 10 / 26 НАПИСИ