Таг: ГРОМ

1 2 10 / 20 НАПИСИ
ТОПЛА ВОДА

ТОПЛА ВОДА

Нѐ чека тешка зима, ковид кризата уште не е замината, цените растат, Путин се заканува со нуклеарна катастрофа, а нам стабилноста на државата ни завис ...
ГРОМ ДОБИ И ЗАМЕНИК-ГРАДОНАЧАЛНИК НА СКОПЈЕ, АРСОВСКА ГО ИМЕНУВАШЕ АЛЕКСАНДАР ТРАЈАНОВСКИ

ГРОМ ДОБИ И ЗАМЕНИК-ГРАДОНАЧАЛНИК НА СКОПЈЕ, АРСОВСКА ГО ИМЕНУВАШЕ АЛЕКСАНДАР ТРАЈАНОВСКИ

Александар Трајановски, советник во Советот на Град Скопје од партијата ГРОМ на Стевчо Јакимовски, е нов заменик-градоначалник на Скопје. Арсовска ден ...
АРСОВСКА НАЗНАЧИ НОВИ ДИРЕКТОРИ, ГРОМ ГО ДОБИ „ГРАДСКИ ПАРКИНГ“, АКТИВИСТКАТА РАДМИЛА ПЕШЕВА ВО „ЛАЈКА“, КАДРИ НА ДУИ ВО „УЛИЦИ И ПАТИШТА“ И „ПАРКОВИ И ЗЕЛЕНИЛО“

АРСОВСКА НАЗНАЧИ НОВИ ДИРЕКТОРИ, ГРОМ ГО ДОБИ „ГРАДСКИ ПАРКИНГ“, АКТИВИСТКАТА РАДМИЛА ПЕШЕВА ВО „ЛАЈКА“, КАДРИ НА ДУИ ВО „УЛИЦИ И ПАТИШТА“ И „ПАРКОВИ И ЗЕЛЕНИЛО“

Градоначалничката Данела Арсовска денеска назначи нови в. д. директори на јавните претпријатија откако досегашните, кадри на ВМРО-ДПМНЕ и Социјалистич ...
ПОЖАР МЕЃУ ГЕВГЕЛИЈА И БОГДАНЦИ, СЕ ДВИЖИ КОН КУЌИТЕ ВО СЕЛО ЃАВОТО

ПОЖАР МЕЃУ ГЕВГЕЛИЈА И БОГДАНЦИ, СЕ ДВИЖИ КОН КУЌИТЕ ВО СЕЛО ЃАВОТО

Денеска попладне изби пожар во шума на место Погана помеѓу Гевгелија и Богданци. Центарот за управување со кризи (ЦУК) соопшти дека  и покрај интервен ...
ЈАКИМОВСКИ ЈА РАСКИНА КОАЛИЦИЈАТА СО ВМРО-ДПМНЕ ВО КАРПОШ ОТИ НЕ МОЖЕ ДА ГО ТРПИ ИЗЖИВУВАЊЕТО ОД МИЦКОСКИ

ЈАКИМОВСКИ ЈА РАСКИНА КОАЛИЦИЈАТА СО ВМРО-ДПМНЕ ВО КАРПОШ ОТИ НЕ МОЖЕ ДА ГО ТРПИ ИЗЖИВУВАЊЕТО ОД МИЦКОСКИ

Градоначалникот на Oпштина Карпош и лидер на партијата ГРОМ Стевчо Јакимовски објави дека ја раскинува коалицијата со ВМРО-ДПМНЕ во општинскиот Совет ...
УДАР НА ГРОМ ОПОЖАРИ СТАН ВО ВЕЛЕС, ДВЕ ЛИЦА ЗАВРШИЈА ВО БОЛНИЦА ОД ВОЗНЕМИРЕНОСТ

УДАР НА ГРОМ ОПОЖАРИ СТАН ВО ВЕЛЕС, ДВЕ ЛИЦА ЗАВРШИЈА ВО БОЛНИЦА ОД ВОЗНЕМИРЕНОСТ

Удар на гром опожари стан во Велес, а две лица завршија во болница поради вознемиреност. Громот кој удри околу 14.30 ч. во стан од поткровје на зграда ...
ЛЕВИЦА ЌЕ ГО РАКОВОДИ СОВЕТОТ НА ОПШТИНА КАРПОШ, ВО ЦЕНТАР НЕ БЕШЕ ИЗБРАН ПРЕТСЕДАТЕЛ

ЛЕВИЦА ЌЕ ГО РАКОВОДИ СОВЕТОТ НА ОПШТИНА КАРПОШ, ВО ЦЕНТАР НЕ БЕШЕ ИЗБРАН ПРЕТСЕДАТЕЛ

Советникот од редовите на Левица Бранко Ристов е избран за претседател на Советот на Општина Карпош. На денешната конститутивна седница, мнозинството ...
ПОВРЕДЕНИ 5 ЛИЦА, 10 СО ПРЕТРПЕН СТРАВ ОД УДАР НА ГРОМ НА ОХРИДСКАТА ПЛАЖА „ОРЕВЧЕ“

ПОВРЕДЕНИ 5 ЛИЦА, 10 СО ПРЕТРПЕН СТРАВ ОД УДАР НА ГРОМ НА ОХРИДСКАТА ПЛАЖА „ОРЕВЧЕ“

Пет лица завршија во Општата болница во Охрид откако денеска настрадаа од удар на гром на плажата „Оревче“ во Охрид. Имале изгореници на телото по што ...
НАТПАРТИСКИ МЕГАФОН

НАТПАРТИСКИ МЕГАФОН

1 Слика број 1: Кандидатката на ВМРО-ДПМНЕ за претседател на државата Гордана Силјановска-Давкова на собир на десничарските европски партии во Брисел ...
ПАНЧО МИНОВ ЈА НАПУШТА ПРАТЕНИЧКАТА ГРУПА НА ВМРО-ДПМНЕ ОТИ Е РАЗРЕШЕН ПОТПРЕТСЕДАТЕЛОТ МИТКО ЈАНЧЕВ

ПАНЧО МИНОВ ЈА НАПУШТА ПРАТЕНИЧКАТА ГРУПА НА ВМРО-ДПМНЕ ОТИ Е РАЗРЕШЕН ПОТПРЕТСЕДАТЕЛОТ МИТКО ЈАНЧЕВ

Пратеникот на ГРОМ Панче Минов, која е дел од опозиционата коалиција „За подобра Македонија“ предводена од ВМРО-ДПМНЕ во Собранието, вечерва изјави де ...
1 2 10 / 20 НАПИСИ