Таг: хеликоптерска несреќа

1 2 10 / 16 НАПИСИ
КАНАДСКИ ВОЈНИЦИ ЗАГИНАА ВО ПАДОТ НА ХЕЛИКОПТЕР ЗА ВРЕМЕ НА НАТО ВЕЖБА ПОКРАЈ КЕФАЛОНИЈА

КАНАДСКИ ВОЈНИЦИ ЗАГИНАА ВО ПАДОТ НА ХЕЛИКОПТЕР ЗА ВРЕМЕ НА НАТО ВЕЖБА ПОКРАЈ КЕФАЛОНИЈА

Петмина канадски војници кои исчезнаа по падот на хеликоптер покрај грчкиот остров Кефалонија за време на НАТО вежба се прогласени за мртви, објави ка ...
ВАНЕСА БРАЈАНТ ГО ТУЖИ ПИЛОТОТ НА ХЕЛИКОПТЕРОТ ВО КОЈ ЗАГИНА НЕЈЗИНИОТ СОПРУГ КОБИ БРАЈАНТ

ВАНЕСА БРАЈАНТ ГО ТУЖИ ПИЛОТОТ НА ХЕЛИКОПТЕРОТ ВО КОЈ ЗАГИНА НЕЈЗИНИОТ СОПРУГ КОБИ БРАЈАНТ

Вдовицата на Коби Брајант покрена тужба против сопственикот и операторот на хеликоптерот во чие уривање на 26 јануари загинаа кошаркарската легенда, н ...
НЕМА ПОЕНТА ДА ЈА ДОВРШАМ ДЕТСКАТА КНИГА СО КОБИ И ЈА ИЗБРИШАВ, ВЕЛИ ПАОЛО КОЕЛЈО

НЕМА ПОЕНТА ДА ЈА ДОВРШАМ ДЕТСКАТА КНИГА СО КОБИ И ЈА ИЗБРИШАВ, ВЕЛИ ПАОЛО КОЕЛЈО

Светски познатиот писател Паоло Коелјо ја избришал првичната верзија од книгата за деца на која работел со кошаркарот Коби Брајант, кој загина во хели ...
КОШАРКАРСКАТА ЛЕГЕНДА КОБИ БРАЈАНТ ЗАГИНА ВО ХЕЛИКОПТЕРСКА НЕСРЕЌА

КОШАРКАРСКАТА ЛЕГЕНДА КОБИ БРАЈАНТ ЗАГИНА ВО ХЕЛИКОПТЕРСКА НЕСРЕЌА

Коби Брајант, еден од најдобрите кошаркари на сите времиња, загина во хеликоптерска несреќа близу Лос Анџелес, потврди „Лос Анџелес Тајмс“. Во несреќа ...
ТРОЈЦА СПАСУВАЧИ ЗАГИНАА ВО ПАДОТ НА ХЕЛИКОПТЕР ДОДЕКА ФРАНЦИЈА СЕ БОРИ СО ПОПЛАВИТЕ

ТРОЈЦА СПАСУВАЧИ ЗАГИНАА ВО ПАДОТ НА ХЕЛИКОПТЕР ДОДЕКА ФРАНЦИЈА СЕ БОРИ СО ПОПЛАВИТЕ

Три лица загинаа откако нивниот хеликоптер се урна при спасувачка мисија во југоисточна Франција, што деновиве ја погодија големи поплави. Контакто ...
СУДЕЊЕТО ЗА ХЕЛИКОПТЕРСКАТА НЕСРЕЌА ВО СТРУМИЦА ВО 2014 ОДЛОЖЕНО ЗА ОКТОМВРИ, СЕ БАРА ОДГОВОРНОСТ НА МАКЕДОНСКА РАДИОДИФУЗИЈА ОТИ АНТЕНСКИОТ СТОЛБ НЕ БИЛ ОСВЕТЛЕН

СУДЕЊЕТО ЗА ХЕЛИКОПТЕРСКАТА НЕСРЕЌА ВО СТРУМИЦА ВО 2014 ОДЛОЖЕНО ЗА ОКТОМВРИ, СЕ БАРА ОДГОВОРНОСТ НА МАКЕДОНСКА РАДИОДИФУЗИЈА ОТИ АНТЕНСКИОТ СТОЛБ НЕ БИЛ ОСВЕТЛЕН

Јавното претпријатие Македонска радиодифузија (МРД) со две лица кои биле на раководни позиции во ова јавно претпријатие пред пет години, седна на обви ...
ХЕЛИКОПТЕР СЕ УРНА НА ПОКРИВОТ ОД ОБЛАКОДЕР ВО ЊУЈОРК, ЕДЕН ЗАГИНАТ

ХЕЛИКОПТЕР СЕ УРНА НА ПОКРИВОТ ОД ОБЛАКОДЕР ВО ЊУЈОРК, ЕДЕН ЗАГИНАТ

Едно лице загина во уривањето на хеликоптер на покривот од зграда на Менхетн, објавија противпожарните власти на Њујорк. Тие додаваат дека во леталото ...
ЛЕСТЕР ПОТВРДИ ДЕКА ГАЗДАТА НА КЛУБОТ И УШТЕ ЧЕТИРИ ЛИЦА ЗАГИНАА ВО ПАДОТ НА ХЕЛИКОПТЕРОТ

ЛЕСТЕР ПОТВРДИ ДЕКА ГАЗДАТА НА КЛУБОТ И УШТЕ ЧЕТИРИ ЛИЦА ЗАГИНАА ВО ПАДОТ НА ХЕЛИКОПТЕРОТ

Сопственикот на Лестер Вишај Шривадханапраба е едно е петте лица кои загинаа во падот на хеликоптерот во близина на стадионот „Кинг пауер“ во саботата ...
ГАЗДАТА НА ЛЕСТЕР И УШТЕ ЧЕТИРИ ЛИЦА БИЛЕ ВО ПАДНАТИОТ ХЕЛИКОПТЕР, НЕ Е ПОЗНАТО ДАЛИ ИМА ПРЕЖИВЕАНИ

ГАЗДАТА НА ЛЕСТЕР И УШТЕ ЧЕТИРИ ЛИЦА БИЛЕ ВО ПАДНАТИОТ ХЕЛИКОПТЕР, НЕ Е ПОЗНАТО ДАЛИ ИМА ПРЕЖИВЕАНИ

Вишај Шривадханапраба, сопственикот на Лестер заслужен за најчудесната приказна во поновата историја на европскиот фудбал, е меѓу жртвите на хеликопте ...
ЛЕСТЕР ВО СОЛЗИ, ВЛАСТИТЕ И КЛУБОТ СÈ УШТЕ НЕ КАЖУВААТ КОЈ ЗАГИНАЛ ВО ПАДОТ НА ХЕЛИКОПТЕРОТ

ЛЕСТЕР ВО СОЛЗИ, ВЛАСТИТЕ И КЛУБОТ СÈ УШТЕ НЕ КАЖУВААТ КОЈ ЗАГИНАЛ ВО ПАДОТ НА ХЕЛИКОПТЕРОТ

Повеќе од 12 часа по хеликоптерската несреќа што се случи во близина на стадионот на Лестер непосредно по завршувањето на средбата со Вест Хем, власти ...
1 2 10 / 16 НАПИСИ