Таг: хеликоптерска несреќа

1 217 / 17 НАПИСИ
ЛЕСТЕР ВО СОЛЗИ, ВЛАСТИТЕ И КЛУБОТ СÈ УШТЕ НЕ КАЖУВААТ КОЈ ЗАГИНАЛ ВО ПАДОТ НА ХЕЛИКОПТЕРОТ

ЛЕСТЕР ВО СОЛЗИ, ВЛАСТИТЕ И КЛУБОТ СÈ УШТЕ НЕ КАЖУВААТ КОЈ ЗАГИНАЛ ВО ПАДОТ НА ХЕЛИКОПТЕРОТ

Повеќе од 12 часа по хеликоптерската несреќа што се случи во близина на стадионот на Лестер непосредно по завршувањето на средбата со Вест Хем, власти ...
ХЕЛИКОПТЕРОТ НА ГАЗДАТА НА ФУДБАЛСКИОТ КЛУБ ЛЕСТЕР СЕ УРНА ПО СРЕДБАТА СО ВЕСТ ХЕМ

ХЕЛИКОПТЕРОТ НА ГАЗДАТА НА ФУДБАЛСКИОТ КЛУБ ЛЕСТЕР СЕ УРНА ПО СРЕДБАТА СО ВЕСТ ХЕМ

Хеликоптер за кој се верува дека го превезувал Вичај Шривадханапраба, сопственикот на англискиот фудбалски прволигаш Лестер, се урна во близина на ста ...
И ПО ТРИ ГОДИНИ НЕМА СПОМЕНИК ЗА ЗАГИНАТИТЕ ПИЛОТИ ВО ХЕЛИКОПТЕРСКАТА НЕСРЕЌА ВО СТРУМИЦА

И ПО ТРИ ГОДИНИ НЕМА СПОМЕНИК ЗА ЗАГИНАТИТЕ ПИЛОТИ ВО ХЕЛИКОПТЕРСКАТА НЕСРЕЌА ВО СТРУМИЦА

Општина Струмица сè уште нема подигнато спомен обележје во чест на четворицата пилоти, кои пред три години на 10 јули загинаа во хеликоптерската несре ...
ИСТРАГА ПРОТИВ ТРИ ЛИЦА ОСОМНИЧЕНИ ЗА ХЕЛИКОПТЕРСКАТА НЕСРЕЌА ВО СТРУМИЦА ОД ПРЕД ТРИ ГОДИНИ

ИСТРАГА ПРОТИВ ТРИ ЛИЦА ОСОМНИЧЕНИ ЗА ХЕЛИКОПТЕРСКАТА НЕСРЕЌА ВО СТРУМИЦА ОД ПРЕД ТРИ ГОДИНИ

Речиси три години по хеликоптерската несреќа во Струмица, во која загинаа четворица пилоти на МВР, Јавното обвинителство  отвори истрага против три ли ...
ЧОВЕК АНГЕЛ ВО ЧЕСТ НА ЗАГИНАТИТЕ ПИЛОТИ ВО СТРУМИЦА

ЧОВЕК АНГЕЛ ВО ЧЕСТ НА ЗАГИНАТИТЕ ПИЛОТИ ВО СТРУМИЦА

Човек ангел кој излегува од камен, а во раце држи скршена перка е идејното решение за спомен обележје за загинатите пилоти од хеликоптерската несреќа ...
ПОРАДИ МОРБИДНИ РЕШЕНИЈА СТРУМИЦА НЕ МОЖЕ ДА ИЗБЕРЕ СПОМЕНИК

ПОРАДИ МОРБИДНИ РЕШЕНИЈА СТРУМИЦА НЕ МОЖЕ ДА ИЗБЕРЕ СПОМЕНИК

Две години по хеликоптерската несреќа кај Струмица, Општината се уште бира решение за изгледот на споменикот што планира да го подигне во чест на заги ...
ДВЕ ГОДИНИ НЕМА КРИВИЧНА ОДГОВОРНОСТ ЗА ХЕЛИКОПТЕРСКАТА НЕСРЕЌА ВО СТРУМИЦА

ДВЕ ГОДИНИ НЕМА КРИВИЧНА ОДГОВОРНОСТ ЗА ХЕЛИКОПТЕРСКАТА НЕСРЕЌА ВО СТРУМИЦА

Две години по хеликоптерската несреќа во Струмица, во која загинаа четворица службеници на МВР, истрагата се уште нема утврдено кривична одговорност з ...
1 217 / 17 НАПИСИ