Таг: Холандија

1 9 10 11110 / 110 НАПИСИ
ХОЛАНДСКА ПОМОШ ОД ПОЛА МИЛИОН ЕВРА ВО МЕДИЦИНСКА ОПРЕМА ЗА ПОПЛАВЕНИТЕ

ХОЛАНДСКА ПОМОШ ОД ПОЛА МИЛИОН ЕВРА ВО МЕДИЦИНСКА ОПРЕМА ЗА ПОПЛАВЕНИТЕ

Холандска донација на медицинска помош, вредна повеќе од 500.000 евра неделава ќе пристигне во Скопје, соопшти холандската амбасада во Скопје. „Ште ...
СОЧУВСТВО ОД ХОЛАНДСКИОТ МИНИСТЕР КУНДЕРС ЗА НАСТРАДАНИТЕ ВО ПОПЛАВИТЕ

СОЧУВСТВО ОД ХОЛАНДСКИОТ МИНИСТЕР КУНДЕРС ЗА НАСТРАДАНИТЕ ВО ПОПЛАВИТЕ

Берт Кундерс, холандскиот министер за надворешни работи, испрати писмо со сочувство до неговиот македонски колега Никола Попоски по повод поплавите во ...
ПОРАНЕШНАТА ХОЛАНДСКА АМБАСАДОРКА СО ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА ПРЕД СЈО

ПОРАНЕШНАТА ХОЛАНДСКА АМБАСАДОРКА СО ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА ПРЕД СЈО

Поранешната амбасадорка на Холандија во Македонија, Симоне Филипини, дојде пред Сецијалното јавно обвинителство (СЈО) да им даде поддршка на антивлади ...
ПОМИЛУВАНИТЕ ИЛИ ПОД ИСТРАГА НА СЈО НЕ СЕ ПОЖЕЛНИ ВО ПРИВРЕМЕНАТА ВЛАДА

ПОМИЛУВАНИТЕ ИЛИ ПОД ИСТРАГА НА СЈО НЕ СЕ ПОЖЕЛНИ ВО ПРИВРЕМЕНАТА ВЛАДА

Учеството на лицата кои се под истрага на Специјалното јавно обвинителство во привремената Влада или било која друга политичка функција не придонесува ...

ТЕШКА ДИЈАГНОЗА

1Не ви е јасно што значи селективна аболиција? Сега ќе ви објаснам. Истиот ден кога ВМРО-ДПМНЕ и ДУИ во Собранието изгласаа  закон со кој аболи ...
И ХОЛАНДСКИ ДИПЛОМАТСКИ ПРИТИСОК ЗА КРИЗАТА ВО МАКЕДОНИЈА

И ХОЛАНДСКИ ДИПЛОМАТСКИ ПРИТИСОК ЗА КРИЗАТА ВО МАКЕДОНИЈА

Холандија најави дека генералниот директор за европска соработка Роберт де Хроут, кој е претставник на ниво на заменик- министер, денес и утре ќе биде ...
ХОЛАНДСКИОТ АМБАСАДОР ГО ПОТВРДИ ПИСМОТО ДО ПАРТИИТЕ

ХОЛАНДСКИОТ АМБАСАДОР ГО ПОТВРДИ ПИСМОТО ДО ПАРТИИТЕ

Попладнево и амбасадорот на Кралството Холандија во Македонија Ваутер Пломп испрати изјава со која го потврди писмото што министерот за надворешни раб ...
ХОЛАНДИЈА СМЕТА ДЕКА НЕМА УСЛОВИ ЗА ВЕРОДОСТОЈНИ ИЗБОРИ

ХОЛАНДИЈА СМЕТА ДЕКА НЕМА УСЛОВИ ЗА ВЕРОДОСТОЈНИ ИЗБОРИ

Холандскиот министер за надворешни работи и претседавач со претседателство на ЕУ, Берт Кундерс смета дека минималните услови за веродостојни избори во ...
НЕМА МИНИМУМ КРИТЕРИУМИ ЗА КРЕДИБИЛНИ ИЗБОРИ – ПИСМО ОД ХОЛАНДСКИОТ МИНИСТЕР ЗА НАДВОРЕШНИ РАБОТИ

НЕМА МИНИМУМ КРИТЕРИУМИ ЗА КРЕДИБИЛНИ ИЗБОРИ – ПИСМО ОД ХОЛАНДСКИОТ МИНИСТЕР ЗА НАДВОРЕШНИ РАБОТИ

Холандскиот министер за надворешни работи Берт Кундерс во својство на претседавач на Европската унија констатирал дека “минимумот критериуми за веродо ...
ХОЛАНДИЈА СМЕТА ДЕКА ВРАЌАЊЕТО НА ДОВЕРБАТА Е ПОВАЖНО ОД ИЗБОРИТЕ

ХОЛАНДИЈА СМЕТА ДЕКА ВРАЌАЊЕТО НА ДОВЕРБАТА Е ПОВАЖНО ОД ИЗБОРИТЕ

Холандија, земјата која во овие 6 месеци претседава со ЕУ, ги повика македонските партии да помогнат да се врати довербата во институциите и да ја поч ...
1 9 10 11110 / 110 НАПИСИ