Таг: хотел

1 2 3 8 10 / 73 НАПИСИ
МОРАВМЕ ДА ПОСТАПИМЕ МЕРИТОРНО, ОПШТИНАТА МОЖЕ, АМА НЕ САКА ДА НАЈДЕ НОВИ АРГУМЕНТИ ДА СЕ ПОНИШТИ РЕШЕНИЕТО ЗА ХОТЕЛОТ КАЈ ЛАГАДИН, КАЖА БОЧВАРСКИ

МОРАВМЕ ДА ПОСТАПИМЕ МЕРИТОРНО, ОПШТИНАТА МОЖЕ, АМА НЕ САКА ДА НАЈДЕ НОВИ АРГУМЕНТИ ДА СЕ ПОНИШТИ РЕШЕНИЕТО ЗА ХОТЕЛОТ КАЈ ЛАГАДИН, КАЖА БОЧВАРСКИ

Министерот за транспорт и врски Благој Бочварски тврди дека Управниот суд им наложил да постапат мериторно за случајот со хотелот кај Лагадин, со што ...
БИСЕРА ОД НЕЗНАЕЊЕ МЕ ПРОЗИВА ЗА ХОТЕЛОТ КАЈ ЛАГАДИН, НЕКА СИ ЈА ПРОЗВЕ ВЛАДАТА, РЕЧЕ ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА ОХРИД КИРИЛ ПЕЦАКОВ

БИСЕРА ОД НЕЗНАЕЊЕ МЕ ПРОЗИВА ЗА ХОТЕЛОТ КАЈ ЛАГАДИН, НЕКА СИ ЈА ПРОЗВЕ ВЛАДАТА, РЕЧЕ ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА ОХРИД КИРИЛ ПЕЦАКОВ

Градоначалникот на Охрид Кирил Пецаков вели дека Општината не може да го стопира градењето на хотелот кај Лагадин како што вели министерката за култур ...
СЕРИЈА ДОЈАВИ ЗА БОМБИ НА СКОПСКИОТ АЕРОДРОМ И ВО НИЗА ИНСТИТУЦИИ И ШКОЛИ ВО СКОПЈЕ И БИТОЛА

СЕРИЈА ДОЈАВИ ЗА БОМБИ НА СКОПСКИОТ АЕРОДРОМ И ВО НИЗА ИНСТИТУЦИИ И ШКОЛИ ВО СКОПЈЕ И БИТОЛА

Серија дојави за бомби и денеска добија низа институции и јавни објекти. Утрово поради дојава за бомба беше затворен Меѓународниот аеродром Скопје, ко ...
СТРУШКИТЕ ВЕЧЕРИ НА ПОЕЗИЈАТА УТРЕ ЌЕ СЕ ОТВОРАТ НА ЛЕТНАТА ТЕРАСА НА „ДРИМ“

СТРУШКИТЕ ВЕЧЕРИ НА ПОЕЗИЈАТА УТРЕ ЌЕ СЕ ОТВОРАТ НА ЛЕТНАТА ТЕРАСА НА „ДРИМ“

Струшките вечери на поезијата (СВП) утревечер ќе се отворат со свеченост на летната тераса на хотел „Дрим“ место пред платото на Центарот за култура „ ...
20 ЗАГИНАТИ ВО ТЕРОРИСТИЧКИ НАПАД НА ХОТЕЛ ВО СОМАЛИЈА

20 ЗАГИНАТИ ВО ТЕРОРИСТИЧКИ НАПАД НА ХОТЕЛ ВО СОМАЛИЈА

Сомалиските власти денеска го совладаа смртоносниот напад во кој загинаа најмалку 20 луѓе, а многумина беа ранети кога вооружени напаѓачи упаднаа во х ...
САМСОНЕНКО МЕСЕЧНО ПЛАЌА ПО 10.000 ЕВРА ПЕНАЛИ ОТИ ДОЦНИ СО ИЗГРАДБАТА НА ХОТЕЛОТ СО ОФИЦЕРСКИ ДОМ НА ПЛОШТАДОТ ВО СКОПЈЕ

САМСОНЕНКО МЕСЕЧНО ПЛАЌА ПО 10.000 ЕВРА ПЕНАЛИ ОТИ ДОЦНИ СО ИЗГРАДБАТА НА ХОТЕЛОТ СО ОФИЦЕРСКИ ДОМ НА ПЛОШТАДОТ ВО СКОПЈЕ

Рускиот бизнисмен Сергеј Самсоненко месечно ѝ плаќа по 10.000 евра на Општина Центар оти доцни со изградбата на хотелот со Офицерски дом на Плоштадот ...
ИСТЕЧЕ РОКОТ ЗА САМСОНЕНКО ЗА ИЗГРАДБА НА ХОТЕЛОТ СО ОФИЦЕРСКИ ДОМ НА ПЛОШТАД, ТОЈ ВЕЛИ ОПШТИНА ЦЕНТАР ГО ОПСТРУИРА

ИСТЕЧЕ РОКОТ ЗА САМСОНЕНКО ЗА ИЗГРАДБА НА ХОТЕЛОТ СО ОФИЦЕРСКИ ДОМ НА ПЛОШТАД, ТОЈ ВЕЛИ ОПШТИНА ЦЕНТАР ГО ОПСТРУИРА

Истече рокот од 10 години за рускиот бизнисмен Сергеј Самсоненко да го изгради хотелот со Офицерски дом на Плоштад Македонија во Скопје. Како што вела ...
СИЛНА ЕКСПЛОЗИЈА УНИШТИ ЕДЕН ОД НАЈЛУКСУЗНИТЕ ХОТЕЛИ ВО ХАВАНА, НАЈМАЛКУ 22 ЗАГИНАТИ

СИЛНА ЕКСПЛОЗИЈА УНИШТИ ЕДЕН ОД НАЈЛУКСУЗНИТЕ ХОТЕЛИ ВО ХАВАНА, НАЈМАЛКУ 22 ЗАГИНАТИ

Најмалку 22 луѓе загинаа, а над 60 се повредени откако голема експлозија уништи еден од најлуксузните хотели на Куба. Се верува дека се запалила цисте ...
ХОТЕЛОТ „МЕРИОТ“ МОЖЕ ДА ОСТАНЕ БЕЗ ИМЕТО ПОРАДИ АМЕРИКАНСКИТЕ САНКЦИИ ЗА МИЈАЛКОВ

ХОТЕЛОТ „МЕРИОТ“ МОЖЕ ДА ОСТАНЕ БЕЗ ИМЕТО ПОРАДИ АМЕРИКАНСКИТЕ САНКЦИИ ЗА МИЈАЛКОВ

Хотелот „Мериот’ на скопскиот плоштад Македонија може да остане без името и да биде исклучен од синџирот на американската хотелска групација, поради с ...
И ДА Е ГОЛО, ЗЕМЈИШТЕТО ПОД ЗГРАДАТА НА ВМРО-ДПМНЕ И ХОТЕЛОТ НА БЕТОН ВРЕДИ КАКО ИЗГРАДЕНО, КАЖА ВЕШТАКОТ НА ГРУЕВСКИ ДОДЕКА ОБВИНИТЕЛОТ ЛАПЕ МУ ГО ДЕМОНТИРАШЕ ВЕШТАЧЕЊЕТО

И ДА Е ГОЛО, ЗЕМЈИШТЕТО ПОД ЗГРАДАТА НА ВМРО-ДПМНЕ И ХОТЕЛОТ НА БЕТОН ВРЕДИ КАКО ИЗГРАДЕНО, КАЖА ВЕШТАКОТ НА ГРУЕВСКИ ДОДЕКА ОБВИНИТЕЛОТ ЛАПЕ МУ ГО ДЕМОНТИРАШЕ ВЕШТАЧЕЊЕТО

Откако вештакот на ВМРО-ДПМНЕ минатото рочиште за случајот „Талир 2“ наведе енормно високи суми за плацот на кој е изградено седиштето на ВМРО-ДПМНЕ - ...
1 2 3 8 10 / 73 НАПИСИ