Таг: хотели

1 2 324 / 24 НАПИСИ
ВО ВЕЛИГДЕНСКИТЕ НАПАДИ ВО ШРИ ЛАНКА ИМА 207 ЗАГИНАТИ, ЌЕ РАСТЕ БРОЈОТ НА ЖРТВИ

ВО ВЕЛИГДЕНСКИТЕ НАПАДИ ВО ШРИ ЛАНКА ИМА 207 ЗАГИНАТИ, ЌЕ РАСТЕ БРОЈОТ НА ЖРТВИ

Бројот на жртви во осумте експлозии во цркви и хотели во Шри Ланка се искачи на 207. Нападите се случија за време на религиозните литургии за Велигден ...
ОСУМ ЕКСПЛОЗИИ ВО ШРИ ЛАНКА, НАД 150 ЗАГИНАТИ И 560 ПОВРЕДЕНИ ВО НАПАДИТЕ НА ВЕЛИГДЕНСКИТЕ ЛИТУРГИИ

ОСУМ ЕКСПЛОЗИИ ВО ШРИ ЛАНКА, НАД 150 ЗАГИНАТИ И 560 ПОВРЕДЕНИ ВО НАПАДИТЕ НА ВЕЛИГДЕНСКИТЕ ЛИТУРГИИ

Седма и осма експлозија ја погодија Шри Ланка, откако утринава загинаа најмалку 138  лица, а над 560 се хоспитализирани во блиски симултани напади кои ...
ПРИВАТНИ СОБИ И АПАРТМАНИ ВО СКОПЈЕ СЕ ИЗДАВААТ НА ДИВО, ТУРИСТИЧКА ТАКСА ПЛАЌААТ САМО 5 ОТСТО ОД СМЕСТУВАЧКИТЕ КАПАЦИТЕТИ

ПРИВАТНИ СОБИ И АПАРТМАНИ ВО СКОПЈЕ СЕ ИЗДАВААТ НА ДИВО, ТУРИСТИЧКА ТАКСА ПЛАЌААТ САМО 5 ОТСТО ОД СМЕСТУВАЧКИТЕ КАПАЦИТЕТИ

Над 400 сместувачки капацитети во Скопје со кои стопанисуваат физички лица не се воопшто регистрирани, не плаќаат туристичка такса на Градот, не издав ...
СТРУМИЧКИОТ КАРНЕВАЛ ИМ ОТКАЖУВА НА СТРАНСКИТЕ ГРУПИ ОТИ НЕМА ХОТЕЛИ

СТРУМИЧКИОТ КАРНЕВАЛ ИМ ОТКАЖУВА НА СТРАНСКИТЕ ГРУПИ ОТИ НЕМА ХОТЕЛИ

Бугарски и македонски туристички агенции уште лани во ноември закупиле дел од струмичките хотели за време на карневалот, поради што организациониот од ...
1 2 324 / 24 НАПИСИ