Таг: имунизација

1 2 10 / 18 НАПИСИ
МЕРКИТЕ ТРЕБА ДА ОСТАНАТ,  ПОЕНТАТА Е ГРАЃАНИТЕ ДА СЕ ВАКЦИНИРААТ, А НЕ ДА ОДАТ ВО КАФЕАНА СО ТЕСТ, РЕЧЕ ФИЛИПЧЕ

МЕРКИТЕ ТРЕБА ДА ОСТАНАТ,  ПОЕНТАТА Е ГРАЃАНИТЕ ДА СЕ ВАКЦИНИРААТ, А НЕ ДА ОДАТ ВО КАФЕАНА СО ТЕСТ, РЕЧЕ ФИЛИПЧЕ

Министерот за здравство Венко Филипче смета дека мерките кои во моментов се на сила, односно забрана за влез во кафулиња и кафеани на невакцинирани ли ...
НЕМА ШЕСТОВАЛЕНТНИ ВАКЦИНИ ЗА ДЕЦА, РОДИТЕЛИ НАРАЧУВААТ ОД ГРЦИЈА, МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ЗДРАВСТВО ВЕЛИ ДЕКА ИМА

НЕМА ШЕСТОВАЛЕНТНИ ВАКЦИНИ ЗА ДЕЦА, РОДИТЕЛИ НАРАЧУВААТ ОД ГРЦИЈА, МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ЗДРАВСТВО ВЕЛИ ДЕКА ИМА

Во вакциналните пунтови во Поликлиниките во Скопје нема шестовалентни вакцини со кои се врши имунизацијата на деца. Вакцини нема веќе петнаесетина ден ...
СИТЕ КОИ ДОБИЛЕ ТЕРМИН ЗА ВАКЦИНИ ВО ДРУГ ГРАД, ДА ОДАТ ВО НАЈБЛИСКИОТ ПУНКТ КАЈ ШТО ЖИВЕАТ

СИТЕ КОИ ДОБИЛЕ ТЕРМИН ЗА ВАКЦИНИ ВО ДРУГ ГРАД, ДА ОДАТ ВО НАЈБЛИСКИОТ ПУНКТ КАЈ ШТО ЖИВЕАТ

Граѓаните кои добивале смс пораки за да се вакцинираат во друг град, а не каде што живеат и вчера не дошле за вакцинирање против ковид-19, треба да до ...
ИМА ПРЕДНОСТ ВО ТОА ШТО ДОЦНИМЕ СО ВАКЦИНАЦИЈАТА ПРОТИВ КОВИД-19, ГИ ВИДОВМЕ ПРЕДНОСТИТЕ И СЛАБОСТИТЕ, РЕЧЕ ЗАЕВ

ИМА ПРЕДНОСТ ВО ТОА ШТО ДОЦНИМЕ СО ВАКЦИНАЦИЈАТА ПРОТИВ КОВИД-19, ГИ ВИДОВМЕ ПРЕДНОСТИТЕ И СЛАБОСТИТЕ, РЕЧЕ ЗАЕВ

Премиерот Зоран Заев смета дека има предност во тоа што Македонија е една од ретките земји каде уште не е почната вакцинацијата на населението против ...
СИТУАЦИЈАТА СО КОВИД-19 ВО ПАРИЗ Е КРАЈНО ТЕНЗИЧНА, БОЛНИЦИТЕ СЕ ПРЕПОЛНУВААТ, КАЖА ПРЕМИЕРОТ КАСТЕКС

СИТУАЦИЈАТА СО КОВИД-19 ВО ПАРИЗ Е КРАЈНО ТЕНЗИЧНА, БОЛНИЦИТЕ СЕ ПРЕПОЛНУВААТ, КАЖА ПРЕМИЕРОТ КАСТЕКС

Ситуацијата со коронавирусот во регионот на Париз е крајно тензична и властите се подготвени да воведат нови рестриктивни мерки, изјави премиерот Жан ...
БЛАГОДАРЕНИЕ НА КИНА, СРБИЈА СПРОВЕДУВА ЕДНА ОД НАЈБРЗИТЕ ИМУНИЗАЦИИ ПРОТИВ КОВИД-19 ВО ЕВРОПА

БЛАГОДАРЕНИЕ НА КИНА, СРБИЈА СПРОВЕДУВА ЕДНА ОД НАЈБРЗИТЕ ИМУНИЗАЦИИ ПРОТИВ КОВИД-19 ВО ЕВРОПА

Додека нејзините соседи од Западен Балкан се мачат да обезбедат вакцини против ковид-19, Србија спроведува една од најбрзите имунизации во Европа. Ср ...
ЗА РАЗЛИКА ОД САД И БРИТАНИЈА, НА ПОВЕЌЕТО СИРОМАШНИ ЗЕМЈИ ЌЕ ИМ ТРЕБААТ НЕКОЛКУ ГОДИНИ ЗА ДА ПОСТИГНАТ МАСОВНА ИМУНИЗАЦИЈА ПРОТИВ КОВИД-19

ЗА РАЗЛИКА ОД САД И БРИТАНИЈА, НА ПОВЕЌЕТО СИРОМАШНИ ЗЕМЈИ ЌЕ ИМ ТРЕБААТ НЕКОЛКУ ГОДИНИ ЗА ДА ПОСТИГНАТ МАСОВНА ИМУНИЗАЦИЈА ПРОТИВ КОВИД-19

Повеќето сиромашни земји нема да постигнат масовна имунизација против ковид-19 најмалку до 2024 година, а некои и никогаш, велат нови анализи, додавај ...
ВАКЦИНАТА ПРОТИВ КОВИД-19 НЕМА ДА БИДЕ ЗАДОЛЖИТЕЛНА, МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ЗДРАВСТВО СПРЕМА ОБРАЗОВНА КАМПАЊА

ВАКЦИНАТА ПРОТИВ КОВИД-19 НЕМА ДА БИДЕ ЗАДОЛЖИТЕЛНА, МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ЗДРАВСТВО СПРЕМА ОБРАЗОВНА КАМПАЊА

Вакцината против ковид-19 нема да биде задолжителна и граѓаните сами ќе одлучат дали ќе се вакцинираат или не. Во Министерството за здравство се свесн ...
БРИТАНИЈА ЈА ОДОБРИ ВАКЦИНАТА ПРОТИВ КОВИД-19 НА „ФАЈЗЕР“, ИМУНИЗАЦИЈАТА ПОЧНУВА ЗА НЕКОЛКУ ДЕНА

БРИТАНИЈА ЈА ОДОБРИ ВАКЦИНАТА ПРОТИВ КОВИД-19 НА „ФАЈЗЕР“, ИМУНИЗАЦИЈАТА ПОЧНУВА ЗА НЕКОЛКУ ДЕНА

Велика Британија стана прва земја на светот која ја одобрила широката употреба на вакцината против ковид-19 што заеднички ја развија „Фајзер“ и „Бионт ...
МАТИЧНИТЕ ЛЕКАРИ ВО КУМАНОВО БАРААТ ПОВЕЌЕ ДНЕВНИ ТЕРМИНИ ЗА ВАКЦИНАЦИЈА ОД СЕЗОНСКИ ГРИП

МАТИЧНИТЕ ЛЕКАРИ ВО КУМАНОВО БАРААТ ПОВЕЌЕ ДНЕВНИ ТЕРМИНИ ЗА ВАКЦИНАЦИЈА ОД СЕЗОНСКИ ГРИП

Матичните лекари од Куманово бараат повеќе дневни термини за вакцина на сезонски грип, бидејќи сегашните четириесетина не се доволни за потребите на н ...
1 2 10 / 18 НАПИСИ