Таг: Индија

1 2 3 7 10 / 66 НАПИСИ
ПО НЕКОЛКУ МЕСЕЦИ РАСКОШНИ ЗАБАВИ, ПОЧНУВА СВАДБАТА НА СИНОТ НА НАЈБОГАТИОТ АЗИЕЦ, ДОАЃААТ И КИМ КАРДАШИЈАН И МАЈК ТАЈСОН

ПО НЕКОЛКУ МЕСЕЦИ РАСКОШНИ ЗАБАВИ, ПОЧНУВА СВАДБАТА НА СИНОТ НА НАЈБОГАТИОТ АЗИЕЦ, ДОАЃААТ И КИМ КАРДАШИЈАН И МАЈК ТАЈСОН

Во март, најбогатиот човек во Азија Мукеш Амбани организираше голема предбрачна забава за својот син, на која беа поканети 1.200 гости, вклучувајќи по ...
НАД 120 ЗАГИНАТИ ВО СТАМПЕДО НА ВЕРСКИ НАСТАН ВО ИНДИЈА, ТОЛПАТА ТРЧАЛА ПО БЛАГОСЛОВ ОД ЛОКАЛЕН ПРОПОВЕДНИК

НАД 120 ЗАГИНАТИ ВО СТАМПЕДО НА ВЕРСКИ НАСТАН ВО ИНДИЈА, ТОЛПАТА ТРЧАЛА ПО БЛАГОСЛОВ ОД ЛОКАЛЕН ПРОПОВЕДНИК

Ден откако над 120 луѓе загинаа во стампедо на верски настан во индиската држава Утар Прадеш, семејствата на некои од жртвите сѐ уште ги бараат своите ...
УВЕЗЕНИТЕ РАБОТНИЦИ ОД ИНДИЈА, НЕПАЛ И ФИЛИПИНИ СЕ ФАТИЈА ЗА РАБОТА ВО ОХРИД, НО НЕИЗВЕСНО Е ДАЛИ СЕЗОНАВА ЌЕ СЕ РЕШИ НЕДОСТИГОТ НА КАДАР

УВЕЗЕНИТЕ РАБОТНИЦИ ОД ИНДИЈА, НЕПАЛ И ФИЛИПИНИ СЕ ФАТИЈА ЗА РАБОТА ВО ОХРИД, НО НЕИЗВЕСНО Е ДАЛИ СЕЗОНАВА ЌЕ СЕ РЕШИ НЕДОСТИГОТ НА КАДАР

Туристичкиот сектор на охридско-струшката ривиера и покрај носењето на странски кадар и понатаму стравува за пополнување на слободните места поради не ...
ОКОЛУ 600 УВЕЗЕНИ РАБОТНИЦИ ОД ИНДИЈА, НЕПАЛ И ФИЛИПИНИ ЌЕ РАБОТАТ ВО ХОТЕЛСКО-УГОСТИТЕЛСКИОТ СЕКТОР НА ОХРИДСКОТО КРАЈБРЕЖЈЕ

ОКОЛУ 600 УВЕЗЕНИ РАБОТНИЦИ ОД ИНДИЈА, НЕПАЛ И ФИЛИПИНИ ЌЕ РАБОТАТ ВО ХОТЕЛСКО-УГОСТИТЕЛСКИОТ СЕКТОР НА ОХРИДСКОТО КРАЈБРЕЖЈЕ

Стотина увезени работници од Индија, Непал и Филипини, кои оваа сезона ќе работат во хотелско -угостителскиот сектор на охридското крајбрежје, веќе пр ...
СВЕТСКИТЕ БОГАТАШИ ДОЈДОА ВО ИНДИЈА НА ТРИДНЕВНА ПРЕДБРАЧНА ГАЛА ЗА СИН МУ НА НАЈБОГАТИОТ ЧОВЕК ВО АЗИЈА МУКЕШ АМБАНИ

СВЕТСКИТЕ БОГАТАШИ ДОЈДОА ВО ИНДИЈА НА ТРИДНЕВНА ПРЕДБРАЧНА ГАЛА ЗА СИН МУ НА НАЈБОГАТИОТ ЧОВЕК ВО АЗИЈА МУКЕШ АМБАНИ

Кога синот на најбогатиот човек во Азија се жени, татко му прави тридневнa предбрачнa гала забава четири месеци пред вистинската свадба. Тајкуни од це ...
ТОВАРЕН ВОЗ ВО ИНДИЈА СЕ ДВИЖЕЛ ПОВЕЌЕ ОД 70 КИЛОМЕТРИ БЕЗ МАШИНОВОЗАЧИ

ТОВАРЕН ВОЗ ВО ИНДИЈА СЕ ДВИЖЕЛ ПОВЕЌЕ ОД 70 КИЛОМЕТРИ БЕЗ МАШИНОВОЗАЧИ

Индиската железница нареди истрага откако товарен воз патувал повеќе од 70 километри без машиновозачи. Снимки објавени на социјалните мрежи покажуваат ...
ПО 8 МЕСЕЦИ ПРИТВОР, ИНДИСКАТА ПОЛИЦИЈА ГО ПУШТИ ГУЛАБОТ ОСОМНИЧЕН ДЕКА Е КИНЕСКИ ШПИОН

ПО 8 МЕСЕЦИ ПРИТВОР, ИНДИСКАТА ПОЛИЦИЈА ГО ПУШТИ ГУЛАБОТ ОСОМНИЧЕН ДЕКА Е КИНЕСКИ ШПИОН

Индиската полиција по осум месеци притвор го ослободи гулабот осомничен дека е кинески шпион и го пушти во дивината, објави индиската новинска агенциј ...
СПАСЕНИ СИТЕ 41 РАБОТНИК КОИ 17 ДЕНА БЕА ЗАГЛАВЕНИ ВО УРНАТ ТУНЕЛ ВО ИНДИЈА

СПАСЕНИ СИТЕ 41 РАБОТНИК КОИ 17 ДЕНА БЕА ЗАГЛАВЕНИ ВО УРНАТ ТУНЕЛ ВО ИНДИЈА

По неколку часа дупчење, индиските спасувачи ги извлекоа сите 41 градежен работник кои 17 дена беа заглавени во урнат тунел во Хималаите, објавија вла ...
ПОЧИНА СУБРАТА РОЈ, ИНДИСКИОТ БИЗНИСМЕН КОГО ГРУЕВСКИ ГО ДОВЕДЕ ВО МАКЕДОНИЈА КАКО ГОЛЕМ ИНВЕСТИТОР

ПОЧИНА СУБРАТА РОЈ, ИНДИСКИОТ БИЗНИСМЕН КОГО ГРУЕВСКИ ГО ДОВЕДЕ ВО МАКЕДОНИЈА КАКО ГОЛЕМ ИНВЕСТИТОР

Субрата Рој, контроверзниот индиски бизнисмен кого владата на ВМРО-ДПМНЕ на чело со Никола Груевски го доведе во Македонија како голем инвеститор, поч ...
ОНЛАЈН ИЗМАМА СО БРЗИ ЗАЕМИ СЕ ПРОШИРИ ВО 14 ДРЖАВИ, ВО ИНДИЈА СЕ САМОУБИЛЕ НАЈМАЛКУ 60 ДОЛЖНИЦИ КОИ БИЛЕ УЦЕНУВАНИ СО СИМНАТИ ФОТОГРАФИИ И ЛИЧНИ ПОДАТОЦИ ОД ТЕЛЕФОНИТЕ

ОНЛАЈН ИЗМАМА СО БРЗИ ЗАЕМИ СЕ ПРОШИРИ ВО 14 ДРЖАВИ, ВО ИНДИЈА СЕ САМОУБИЛЕ НАЈМАЛКУ 60 ДОЛЖНИЦИ КОИ БИЛЕ УЦЕНУВАНИ СО СИМНАТИ ФОТОГРАФИИ И ЛИЧНИ ПОДАТОЦИ ОД ТЕЛЕФОНИТЕ

Уценувачка измама која користи апликации за брзи заеми со кои ги заробува и понижува луѓето се прошири низ Индија и други земји во Азија, како и во Аф ...
1 2 3 7 10 / 66 НАПИСИ