Таг: Индија

1 3 4 5 6 50 / 56 НАПИСИ
ПАКИСТАН ЌЕ ГО ОСЛОБОДИ ИНДИСКИОТ ПИЛОТ ЗА ДА СЕ СМИРАТ ТЕНЗИИТЕ

ПАКИСТАН ЌЕ ГО ОСЛОБОДИ ИНДИСКИОТ ПИЛОТ ЗА ДА СЕ СМИРАТ ТЕНЗИИТЕ

Пакистан објави дека во знак на добра волја ќе го ослободи пилотот кој беше заробен вчера по соборувањето на два индиски борбени авиони. Премиерот ...
ПАКИСТАН СОБОРИЛ ДВА ИНДИСКИ БОРБЕНИ АВИОНИ ВО НОВА ЕСКАЛАЦИЈА НА КОНФЛИКТОТ ВО КАШМИР

ПАКИСТАН СОБОРИЛ ДВА ИНДИСКИ БОРБЕНИ АВИОНИ ВО НОВА ЕСКАЛАЦИЈА НА КОНФЛИКТОТ ВО КАШМИР

Пакистан објави дека соборил два индиски борбени авиони, што се заканува да ескалира во поголем конфликт помеѓу две нуклеарни сили. Еден авион падн ...
ИНДИЈА ГО ОТВОРИ ПРВИОТ НАЦИОНАЛЕН МУЗЕЈ ЗА ФИЛМ ВО БОЛИВУД

ИНДИЈА ГО ОТВОРИ ПРВИОТ НАЦИОНАЛЕН МУЗЕЈ ЗА ФИЛМ ВО БОЛИВУД

Од неми црно-бели филмови до блокбастери со песна и танц, еволуцијата на индискот филм е сместена во нов музеј во Боливуд. Првиот национален музеј ...
СЕЛФИУБИСТВО – 259 ЛУЃЕ ЗАГИНАЛЕ ЗА СЕДУМ ГОДИНИ ВО ОБИД ДА НАПРАВАТ УНИКАТНА ФОТОГРАФИЈА

СЕЛФИУБИСТВО – 259 ЛУЃЕ ЗАГИНАЛЕ ЗА СЕДУМ ГОДИНИ ВО ОБИД ДА НАПРАВАТ УНИКАТНА ФОТОГРАФИЈА

Во последните седум години, најмалку 259 луѓе загинале обидувајќи се да направат самослик. Овој тренд е особено во пораст во југоисточна Азија, кадешт ...
АВТОМОБИЛИСТИТЕ ОД СТОЈАКОВО СО 40-ГОДИШНОТО „РЕНО 4“ ЌЕ ОДАТ ПО ПАТОТ НА МАЈКА ТЕРЕЗА ДО ИНДИЈА

АВТОМОБИЛИСТИТЕ ОД СТОЈАКОВО СО 40-ГОДИШНОТО „РЕНО 4“ ЌЕ ОДАТ ПО ПАТОТ НА МАЈКА ТЕРЕЗА ДО ИНДИЈА

Возачкиот тандем Џоко Шуклев и Ѓорѓи Николов од Стојаково, кои летово реставрираа возило „рено 4“ старо 40 години и со него патуваа до Франција и наза ...
АМЕРИКАНЕЦ УБИЕН СО СТРЕЛИ ОД ЗАГРОЗЕНО ПЛЕМЕ ВО ИНДИЈА ОТКАКО СЕ ОБИДЕЛ ДА ГО ПРОШИРИ ХРИСТИЈАНСТВОТО

АМЕРИКАНЕЦ УБИЕН СО СТРЕЛИ ОД ЗАГРОЗЕНО ПЛЕМЕ ВО ИНДИЈА ОТКАКО СЕ ОБИДЕЛ ДА ГО ПРОШИРИ ХРИСТИЈАНСТВОТО

Американски државјанин е убиен од припадници на загрозено племе во Индија, кога се обидел да стапи во контакт со него. Седуммина рибари кои го превезл ...
ИНДИЈА ЈА ОТВОРИ НАЈВИСОКАТА СТАТУА НА СВЕТОТ, ИЗГРАДБАТА ЧИНЕЛА 430 МИЛИОНИ ДОЛАРИ

ИНДИЈА ЈА ОТВОРИ НАЈВИСОКАТА СТАТУА НА СВЕТОТ, ИЗГРАДБАТА ЧИНЕЛА 430 МИЛИОНИ ДОЛАРИ

Индија ја отвори највисоката статуа на светот, посветена на лидерот на борбата за независност Сардар Валабхбаи Пател. Висока 182 метри, таа се наоѓа в ...
ИНДИЈА ГО ЛЕГАЛИЗИРАШЕ ГЕЈ СЕКСОТ

ИНДИЈА ГО ЛЕГАЛИЗИРАШЕ ГЕЈ СЕКСОТ

Со историска пресуда, Врховниот суд на Индија пресуди дека геј сексот повеќе не е кривично дело во земјата. Оваа одлука ја поништи пресудата од 2013 г ...
ИНДИЕЦ ТРГНА СО ВЕЛОСИПЕД НА МУНДИЈАЛОТ ВО РУСИЈА ЗА ДА ГО ЗАПОЗНАЕ ЛЕО МЕСИ

ИНДИЕЦ ТРГНА СО ВЕЛОСИПЕД НА МУНДИЈАЛОТ ВО РУСИЈА ЗА ДА ГО ЗАПОЗНАЕ ЛЕО МЕСИ

Клифин Френсис имаше голема желба да оди во Русија за да го гледа Светското првенство, но како повремен професор по математика кој дневно заработува д ...
ЧЕШКИ РЕЖИСЕР КРУЖИ НИЗ СВЕТОТ СО  „ТРАБАНТ“ ОТИ  НЕМАЛ „ЛЕНД РОВЕР“

ЧЕШКИ РЕЖИСЕР КРУЖИ НИЗ СВЕТОТ СО „ТРАБАНТ“ ОТИ НЕМАЛ „ЛЕНД РОВЕР“

Ништо не ја симболизира старата Источна Германија како „трабант“. Малиот автомобил со кружните предни светла останува до ден - денес симбол на комуниз ...
1 3 4 5 6 50 / 56 НАПИСИ