Таг: истрага

1 12 13 14 15 16 17 140 / 163 НАПИСИ
ИТАЛИЈАНЦИТЕ ГИ ЗАСТАПУВА КОМУЊАР, ПОВЕЌЕ МИ СЕ ДОПАЃААТ ОНИЕ ОД ЈУГ, МУ КАЖАЛ ГРУЕВСКИ НА ЈАНАКИЕСКИ ДЕКА АВТОПАТОТ ТРЕБА ДА ГО ГРАДИ ГРЧКИ „АКТОР“

ИТАЛИЈАНЦИТЕ ГИ ЗАСТАПУВА КОМУЊАР, ПОВЕЌЕ МИ СЕ ДОПАЃААТ ОНИЕ ОД ЈУГ, МУ КАЖАЛ ГРУЕВСКИ НА ЈАНАКИЕСКИ ДЕКА АВТОПАТОТ ТРЕБА ДА ГО ГРАДИ ГРЧКИ „АКТОР“

Во прислушуван разговор што го цитираше обвинителкaта Фатиме Фетаи од СЈО на денешниот прес за новата истрага именувана „Актор“, првоосомничениот Нико ...
МИЛОШОСКИ МУ ПУШТАЛ ИНСПЕКЦИИ НА „ПУЦКО ПЕТРОЛ“ ОТИ ГАЗДАТА ГО ПРИЈАВИЛ ЗА КРИМИНАЛ СО ОПШТИНСКАТА ЗГРАДА НА ПЛАСНИЦА

МИЛОШОСКИ МУ ПУШТАЛ ИНСПЕКЦИИ НА „ПУЦКО ПЕТРОЛ“ ОТИ ГАЗДАТА ГО ПРИЈАВИЛ ЗА КРИМИНАЛ СО ОПШТИНСКАТА ЗГРАДА НА ПЛАСНИЦА

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ Антонијо Милошоски испраќал инспекции и контроли во компанијата „Пуцко Петрол“ на градоначалникот на Пласница Исмаил Јахоски, ...
УАПСЕН БИВШИОТ ФРАНЦУСКИ ПРЕТСЕДАТЕЛ НИКОЛА САРКОЗИ

УАПСЕН БИВШИОТ ФРАНЦУСКИ ПРЕТСЕДАТЕЛ НИКОЛА САРКОЗИ

Француската полиција утрово го привела поранешниот претседател Никола Саркози под обвинение дека во претседателската кампања примил финансиски средств ...
ОБВИНИТЕЛСТВОТО ПОТВРДИ ДЕКА ИСТРАЖУВА МЕСТЕЊЕ ПРЕДМЕТИ СО РАСПОРЕД НА СУДИИ

ОБВИНИТЕЛСТВОТО ПОТВРДИ ДЕКА ИСТРАЖУВА МЕСТЕЊЕ ПРЕДМЕТИ СО РАСПОРЕД НА СУДИИ

Скопското обвинителство истражува како функционирал АКМИС-от во Основниот суд Скопје 1 и во Врховниот суд поврзан со честото менување на распоредот на ...
РУСКИОТ АВИОН СЕ УРНАЛ ПОРАДИ ЗАМРЗНАТИТЕ СЕНЗОРИ ЗА БРЗИНА

РУСКИОТ АВИОН СЕ УРНАЛ ПОРАДИ ЗАМРЗНАТИТЕ СЕНЗОРИ ЗА БРЗИНА

Замрзнатите сензори за брзина е веројатната причина за падот на патничкиот авион во близина на Москва, при што загинаа 71 лице. Неисправните инстру ...
ИЗРАЕЛСКИОТ ПРЕМИЕР НЕТАНЈАХУ ПОД ИСТРАГА ЗА КОРУПЦИЈА

ИЗРАЕЛСКИОТ ПРЕМИЕР НЕТАНЈАХУ ПОД ИСТРАГА ЗА КОРУПЦИЈА

Израелската полиција соопшти дека би можела да покрене истрага против премиерот Бенјамин Нетанјаху за случаи на корупција. Во соопштението се вели ...
АКТЕРОТ РОБЕРТ ВАГНЕР И ОФИЦИЈАЛНО ОСОМНИЧЕН ЗА СМРТТА НА НАТАЛИ ВУД

АКТЕРОТ РОБЕРТ ВАГНЕР И ОФИЦИЈАЛНО ОСОМНИЧЕН ЗА СМРТТА НА НАТАЛИ ВУД

Американскиот актер Роберт Вагнер и официјално беше именуван како осомничено лице во истрагата за мистериозната смрт на неговата сопруга Натали Вуд, к ...
ТРАМП ПОДГОТВЕН ДА СВЕДОЧИ ПОД ЗАКЛЕТВА ВО ИСТРАГАТА ЗА РУСКОТО МЕШАЊЕ ВО ИЗБОРИТЕ

ТРАМП ПОДГОТВЕН ДА СВЕДОЧИ ПОД ЗАКЛЕТВА ВО ИСТРАГАТА ЗА РУСКОТО МЕШАЊЕ ВО ИЗБОРИТЕ

Доналд Трамп за првпат изјави дека е подготвен да сведочи под заклетва во рамките на истрагата за наводната вмешаност на Русија во претседателската ка ...
ЕКСПЛОЗИЈА УНИШТИ ТРИ ЗГРАДИ ВО АНТВЕРПЕН, ДВАЈЦА ЗАГИНАТИ

ЕКСПЛОЗИЈА УНИШТИ ТРИ ЗГРАДИ ВО АНТВЕРПЕН, ДВАЈЦА ЗАГИНАТИ

Две лица загинаа, а 14 се повредени во експлозија во белгискиот град Антверпен, во којашто се уништени три згради. Полицијата објави дека две тела ...
ОБВИНИТЕЛСТВОТО ОТВОРИ ИСТРАГА ПО ДОПРЕН ГЛАС ПРОТИВ ДРИСЛА ЗА ЗАГАДУВАЊЕ НА ЖИВОТНАТА СРЕДИНА

ОБВИНИТЕЛСТВОТО ОТВОРИ ИСТРАГА ПО ДОПРЕН ГЛАС ПРОТИВ ДРИСЛА ЗА ЗАГАДУВАЊЕ НА ЖИВОТНАТА СРЕДИНА

Основното јавно обвинителство Скопје отвори истрага за работењето на скопската депонија Дрисла за кривично дело загадување на животната средина и прир ...
1 12 13 14 15 16 17 140 / 163 НАПИСИ