Таг: истрага

1 14 15 16 17 160 / 164 НАПИСИ
СЈО ГО ПРОВЕРУВА РЕГИСТАРОТ НА СОПСТВЕНИЦИ НА АВИОНИ ВО МАКЕДОНИЈА

СЈО ГО ПРОВЕРУВА РЕГИСТАРОТ НА СОПСТВЕНИЦИ НА АВИОНИ ВО МАКЕДОНИЈА

Во Македонија има вкупно 37 регистрирани цивилни воздухоплови, објави вчера агенцијата Мета повикувајќи се на регистарот на впишани воздухоплови на Аг ...
ЕКСШЕФОТ НА КАМПАЊАТА НА ТРАМП БИЛ ПЛАТЕН ОД МИЛИЈАРДЕРОТ ДЕРИПАСКА ДА РАБОТИ ЗА ПУТИН ВО САД

ЕКСШЕФОТ НА КАМПАЊАТА НА ТРАМП БИЛ ПЛАТЕН ОД МИЛИЈАРДЕРОТ ДЕРИПАСКА ДА РАБОТИ ЗА ПУТИН ВО САД

Пред да почне да работи за Доналд Трамп, неговиот поранешен менаџер на претседателската кампања Пол Манафорт тајно работел за руски милијардер со план ...
ЈАНЕВА СО БРЗОЗБОРКА НАЈАВИ НОВ СЛУЧАЈ НА „Т“

ЈАНЕВА СО БРЗОЗБОРКА НАЈАВИ НОВ СЛУЧАЈ НА „Т“

Специјалната обвинителка Катица Јанева вечерва со брзозборка вечерва го најави претставувањето на нов случај на „Т“. "’Транспортер носи тотал трист ...
ДИРЕКТОРОТ НА ЗАТВОРОТ „ИДРИЗОВО“ ПОПРЕЧУВА ИСТРАГА ЗА ТЕШКО БОЛНА ЗАТВОРЕНИЧКА, ВЕЛИ НАРОДНИОТ ПРАВОБРАНИТЕЛ

ДИРЕКТОРОТ НА ЗАТВОРОТ „ИДРИЗОВО“ ПОПРЕЧУВА ИСТРАГА ЗА ТЕШКО БОЛНА ЗАТВОРЕНИЧКА, ВЕЛИ НАРОДНИОТ ПРАВОБРАНИТЕЛ

Смртта коси во затворот „Идризово“. Од јануари до сега починале петмина затвореници. Директорот на затворот Живко Пејковски одбива да даде документаци ...
ОБВИНИТЕЛСТВОТО НА ЗВРЛЕВСКИ СО КОНТРАИСТРАГА ПРОТИВ СДСМ ЗА ЗЛОУПОТРЕБИ ВО ФИНАНСИРАЊЕ ИЗБОРНА КАМПАЊА

ОБВИНИТЕЛСТВОТО НА ЗВРЛЕВСКИ СО КОНТРАИСТРАГА ПРОТИВ СДСМ ЗА ЗЛОУПОТРЕБИ ВО ФИНАНСИРАЊЕ ИЗБОРНА КАМПАЊА

Основното јавно обвинителство-Скопје отворило постапка против „едно лице организатор на изборна кампања и други лица“, како и против правно лице за кр ...
БЕЗДОМНИЦИТЕ СЕ СТЕПАЛЕ ИЛИ НЕКОЈ ГИ НАПАДНАЛ, ИСТРАЖУВА БИТОЛСКАТА ПОЛИЦИЈА

БЕЗДОМНИЦИТЕ СЕ СТЕПАЛЕ ИЛИ НЕКОЈ ГИ НАПАДНАЛ, ИСТРАЖУВА БИТОЛСКАТА ПОЛИЦИЈА

54-годишниот Сашо Дохан е бездомникот кој почина бо Битола, а неговиот другар 49-годишниот Пеце Андреевски е хоспитализиран во битолската болница со п ...
КАТИЦА ВЛЕЗЕ ВО УБК СО СУДСКА НАРЕДБА

КАТИЦА ВЛЕЗЕ ВО УБК СО СУДСКА НАРЕДБА

Специјалното јавно обвинителство денеска влегло во просториите на Управата за безбедност и контраразузнавање, неофицијално дознава САКАМДАКАЖАМ.МК. С ...
СЈО НАЈАВИ ДВА НОВИ СЛУЧАИ

СЈО НАЈАВИ ДВА НОВИ СЛУЧАИ

Специјалното јавно обвинителство најави две нови истраги, објави пред малку СЈО. Детали за истрагите ќе бидат соопштени задутре на прес конференција. ...
ФБИ НЕМА НИ ИСТРАГА НИ СЛУЧАЈ ЗА БРЕД ПИТ

ФБИ НЕМА НИ ИСТРАГА НИ СЛУЧАЈ ЗА БРЕД ПИТ

Бред Пит нема да биде гонет за инцидентот во неговиот приватен авион, зашто ФБИ не ни имала случај против него, објави американскиот естраден портал Т ...
БЕКЕНБАУЕР ПОД ИСТРАГА ЗА КОРУПЦИЈА, ПРЕТРЕС ВО ДОМОТ НА ФУДБАЛСКАТА ЛЕГЕНДА ВО АВСТРИЈА

БЕКЕНБАУЕР ПОД ИСТРАГА ЗА КОРУПЦИЈА, ПРЕТРЕС ВО ДОМОТ НА ФУДБАЛСКАТА ЛЕГЕНДА ВО АВСТРИЈА

Швајцарското обвинителство отвори кривична истрага за германската фудбалска легенда Франц Бекенбауер и тројца други во врска со германската кандидатур ...
1 14 15 16 17 160 / 164 НАПИСИ