Таг: истражител

ПРЕДВРЕМЕ ПЕНЗИОНИРАНИОТ ЕКСНАЧАЛНИК ЗА ОРГАНИЗИРАН КРИМИНАЛ ЛАЗЕ ВЕЛКОВСКИ ВЛЕЗЕ ВО ТИМОТ ИСТРАЖИТЕЛИ НА ВИЛМА РУСКОВСКА

ПРЕДВРЕМЕ ПЕНЗИОНИРАНИОТ ЕКСНАЧАЛНИК ЗА ОРГАНИЗИРАН КРИМИНАЛ ЛАЗЕ ВЕЛКОВСКИ ВЛЕЗЕ ВО ТИМОТ ИСТРАЖИТЕЛИ НА ВИЛМА РУСКОВСКА

Поранешниот началник на Секторот за борба против организиран криминал и корупција во МВР Лазе Велковски, кој во мај експресно беше пензиониран откако ...
ПРИВЕДЕНИОТ ИСТРАЖИТЕЛ НА СЈО ФОТОГРАФИРАЛ ОБЈЕКТ НА МИЈАЛКОВ, ПОТВРДИ МИНИСТЕРОТ СПАСОВСКИ

ПРИВЕДЕНИОТ ИСТРАЖИТЕЛ НА СЈО ФОТОГРАФИРАЛ ОБЈЕКТ НА МИЈАЛКОВ, ПОТВРДИ МИНИСТЕРОТ СПАСОВСКИ

Истражителот на Специјалното јавно обвинителство, кој беше приведен и брзо пуштен на слобода, фотографирал објект на поранешниот директор на Управата ...
КАТИЦА ЈАНЕВА СИ ГО ОСЛОБОДИ ИСТРАЖИТЕЛОТ ОД ПОЛИЦИСКА СТАНИЦА

КАТИЦА ЈАНЕВА СИ ГО ОСЛОБОДИ ИСТРАЖИТЕЛОТ ОД ПОЛИЦИСКА СТАНИЦА

Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева кажа дека приведениот истражител на СЈО бил неосновано задржан од полицијата. Таа, пред полициската стани ...
НОВА БЛОКАДА НА ЈАНЕВА, ФИНАНСОВАТА ПОЛИЦИЈА НЕ Ѝ ДАВА ИСТРАЖИТЕЛ

НОВА БЛОКАДА НА ЈАНЕВА, ФИНАНСОВАТА ПОЛИЦИЈА НЕ Ѝ ДАВА ИСТРАЖИТЕЛ

Управата за финансиска полиција не му доделува уште еден истражител на Специјалното јавно обвинителство, кое го побарало уште пред неколку недели, доз ...
ЧАВКОВ ИМА КРИВИЧНА ОДГОВОРНОСТ ЗА СМЕНАТА НА ШЕФОТ НА АЛФИТЕ

ЧАВКОВ ИМА КРИВИЧНА ОДГОВОРНОСТ ЗА СМЕНАТА НА ШЕФОТ НА АЛФИТЕ

Министерот за внатрешни работи Митко Чавков, со разрешувањето на Примислав Димовски од шеф на полициските “алфи“ го повредил членот 50 став 3 од Закон ...
5 / 5 НАПИСИ