Таг: Италија

1 3 4 5 6 7 20 50 / 200 НАПИСИ
ИТАЛИЈА ОТКРИ СПОМЕН-ПЛОЧА ВО ЧЕСТ НА 179 ЛЕКАРИ КОИ ПОЧИНАА ОД КОВИД-19

ИТАЛИЈА ОТКРИ СПОМЕН-ПЛОЧА ВО ЧЕСТ НА 179 ЛЕКАРИ КОИ ПОЧИНАА ОД КОВИД-19

Италија ќе им оддаде признание на 179-те лекари кои починаа од ковид-19, додека владата се подготвува за враќање на дел од рестрикциите, соочувајќи се ...
УШТЕ ЕДНАШ ЈА ИЗМАМИВ СМРТТА, КАЖА БЕРЛУСКОНИ ОТКАКО ГО ПОБЕДИ КОВИД-19

УШТЕ ЕДНАШ ЈА ИЗМАМИВ СМРТТА, КАЖА БЕРЛУСКОНИ ОТКАКО ГО ПОБЕДИ КОВИД-19

Бившиот италијански премиер Силвио Берлускони изјави дека уште еднаш успеал да ја измами смртта откако излезе од болницата во Милано, каде што десетин ...
ИТАЛИЈА КОНЕЧНО СЕ СОГЛАСИ ДА ГИ ПРИМИ МИГРАНТИТЕ КОИ ПОМИНАА НА МОРЕ ПОВЕЌЕ ОД 40 ДЕНА

ИТАЛИЈА КОНЕЧНО СЕ СОГЛАСИ ДА ГИ ПРИМИ МИГРАНТИТЕ КОИ ПОМИНАА НА МОРЕ ПОВЕЌЕ ОД 40 ДЕНА

Група мигранти која беше спасена од дански танкер во Средоземното Море доби дозвола да се истовари во Италија откако поминала на морето повеќе од 40 д ...
БЕРЛУСКОНИ ИМА ДВОЈНА ПНЕВМОНИЈА ПО ПОЗИТИВНИОТ ТЕСТ ЗА КОРОНАВИРУС

БЕРЛУСКОНИ ИМА ДВОЈНА ПНЕВМОНИЈА ПО ПОЗИТИВНИОТ ТЕСТ ЗА КОРОНАВИРУС

Бившиот италијански премиер Силвио Берлускони, кој се наоѓа во болница откако имаше позитивен тест за коронавирус, има двојна пневмонија во рана фаза, ...
КРАТКИОТ ФИЛМ „НАЛЕПНИЦА“ НА ГЕОРГИ М. УНКОВСКИ ОСВОИ ШЕСТ НАГРАДИ ВО ИТАЛИЈА, МЕЃУ КОИ И ЗА НАЈДОБАР ФИЛМ И РЕЖИЈА

КРАТКИОТ ФИЛМ „НАЛЕПНИЦА“ НА ГЕОРГИ М. УНКОВСКИ ОСВОИ ШЕСТ НАГРАДИ ВО ИТАЛИЈА, МЕЃУ КОИ И ЗА НАЈДОБАР ФИЛМ И РЕЖИЈА

Со шест награди, краткиот македонски филм „Налепница“ по сценарио и режија на Георги М. Унковски, победи на првото издание на фестивалот на кратки фил ...
ИТАЛИЈА ДЕНЕСКА ИМА ПОМАЛКУ НОВОЗАРАЗЕНИ СО КОРОНАВИРУС ОД МАКЕДОНИЈА

ИТАЛИЈА ДЕНЕСКА ИМА ПОМАЛКУ НОВОЗАРАЗЕНИ СО КОРОНАВИРУС ОД МАКЕДОНИЈА

Италија, која беше прво големо жариште на коронавирусот во Европа, потврди 174 нови случаи на зараза, два помалку од денешниот биланс во Македонија. В ...
КОРОНАВИРУСОТ БИЛ ПРИСУТЕН ВО ИТАЛИЈА УШТЕ ВО ДЕКЕМВРИ, ПОКАЖА ИСПИТУВАЊЕТО НА ОТПАДНИ ВОДИ

КОРОНАВИРУСОТ БИЛ ПРИСУТЕН ВО ИТАЛИЈА УШТЕ ВО ДЕКЕМВРИ, ПОКАЖА ИСПИТУВАЊЕТО НА ОТПАДНИ ВОДИ

Италијанските научници велат дека испитувањето на отпадните води во два града покажало дека коронавирусот бил присутен во земјата уште во декември, мн ...
ИТАЛИЈА И ШПАНИЈА ГИ ОТВОРААТ КАФУЛИЊАТА И РЕСТОРАНИТЕ ПО НАЈМАЛАТА ДНЕВНА БРОЈКА МРТВИ ОД КОВИД-19 ОД МАРТ

ИТАЛИЈА И ШПАНИЈА ГИ ОТВОРААТ КАФУЛИЊАТА И РЕСТОРАНИТЕ ПО НАЈМАЛАТА ДНЕВНА БРОЈКА МРТВИ ОД КОВИД-19 ОД МАРТ

Италија и Шпанија се меѓу европските земји кои од денеска продолжуваат да ги олеснуваат рестриктивните мерки воведени поради коронавирусот. За првп ...
ОД 3 ЈУНИ ПОВТОРНО ЌЕ МОЖЕ ДА СЕ ПАТУВА ВО ИТАЛИЈА

ОД 3 ЈУНИ ПОВТОРНО ЌЕ МОЖЕ ДА СЕ ПАТУВА ВО ИТАЛИЈА

Италијанската влада потпиша уредба со која од 3 јуни повторно ќе бидат дозволени патувањата од и во земјата, што е следен голем чекор во олеснувањето ...
ВОДЕВМЕ НЕВЕРОЈАТНА БОРБА ПРОТИВ КОРОНАВИРУСОТ, ВЕЛИ Д-Р ИВО БОШКОСКИ КОЈ ИЗВРШИ РЕТКА ИНТЕРВЕНЦИЈА ВО РИМСКАТА БОЛНИЦА НА ПАПИТЕ

ВОДЕВМЕ НЕВЕРОЈАТНА БОРБА ПРОТИВ КОРОНАВИРУСОТ, ВЕЛИ Д-Р ИВО БОШКОСКИ КОЈ ИЗВРШИ РЕТКА ИНТЕРВЕНЦИЈА ВО РИМСКАТА БОЛНИЦА НА ПАПИТЕ

Македонскиот доктор Иво Бошкоски, кој работи како гастроентеролог и ендоскопист на „Џемели“, еден од најголемите онколошки и научно-истражувачки центр ...
1 3 4 5 6 7 20 50 / 200 НАПИСИ