Таг: избори

1 52 53 54 55 56 58 540 / 577 НАПИСИ
ЗАЕВ ПОВИКА НА БОЈКОТ НА ИЗБОРИТЕ

ЗАЕВ ПОВИКА НА БОЈКОТ НА ИЗБОРИТЕ

Лидерот на СДСМ Зоран Заев денеска повика на бојкот на изборите на 5 јуни. По потпишување на Граѓанската платформа за слободна Македонија со коалицион ...
ШТО ИМ ФАЛЕШЕ НА БЕЈЛИ И НА ОРАВ НА 6 АПРИЛ?

ШТО ИМ ФАЛЕШЕ НА БЕЈЛИ И НА ОРАВ НА 6 АПРИЛ?

Собранието се распушти на 6 април без да ги исполни петте клучни реформи, на кои се обврзаа политичките партии со договорот од Пржино – две анкетни ко ...

ГРУЕВСКИ vs ГРУЕВСКИ

  1 Како да одиме на избори ако дента, неколку часа пред  да се распушти Собранието, судија се онесвести додека испитуваше бивша министерк ...
ДИК УШТЕ НЕ ЗНАЕ ДО КОГА ЌЕ ГИ ПРОВЕРУВА ГЛАСАЧИТЕ

ДИК УШТЕ НЕ ЗНАЕ ДО КОГА ЌЕ ГИ ПРОВЕРУВА ГЛАСАЧИТЕ

Државната изборна комисија (ДИК) се уште работи на теренската проверка на спорните гласачи. За САКАМДАКАЖАМ.МК Комисијата потенцираше дека “постојано ...
ВЛАДАТА ГИ УКИНА РЕШЕНИЈА НА МИНИСТРИТЕ ОД СДСМ, ТИЕ ВРАТИЈА ДЕКА ИЗБОРИТЕ СЕ НЕВОЗМОЖНИ

ВЛАДАТА ГИ УКИНА РЕШЕНИЈА НА МИНИСТРИТЕ ОД СДСМ, ТИЕ ВРАТИЈА ДЕКА ИЗБОРИТЕ СЕ НЕВОЗМОЖНИ

Сите решенија што ги донеле министрите на СДСМ во периодот од 11 ноември минатата година до 7 април годинава, Владата ги поништила на вчерашната седни ...
ЗАЕВ ДО МОГЕРИНИ: СДСМ ЌЕ ПРЕДЛОЖИ ДА НЕ СЕ ПОВЛЕКУВААТ ЧЛЕНОВИТЕ НА ДИК

ЗАЕВ ДО МОГЕРИНИ: СДСМ ЌЕ ПРЕДЛОЖИ ДА НЕ СЕ ПОВЛЕКУВААТ ЧЛЕНОВИТЕ НА ДИК

На Македонија и се неопходни кредибилни избори со прочистен избирачки список, медиумски реформи и без притисоци, потенцирал лидерот на СДСМ, Зоран Зае ...
ЕВРОИЗВЕСТУВАЧОТ ВАЈГЛ: БОЈКОТОТ НА СДСМ УДАР ЗА ЕВРОПСКАТА ИДНИНА НА МАКЕДОНИЈА

ЕВРОИЗВЕСТУВАЧОТ ВАЈГЛ: БОЈКОТОТ НА СДСМ УДАР ЗА ЕВРОПСКАТА ИДНИНА НА МАКЕДОНИЈА

Одлуката на водечката македонска опозициска партија СДСМ да не учествува на предвремените парламентарни избори на 5 јуни може да претставува сериозен ...
ЗАЕВ ПОВИКА НА ФОРМИРАЊЕ ШИРОК ФРОНТ И ПЛАТФОРМА ЗА СЛОБОДНА МАКЕДОНИЈА

ЗАЕВ ПОВИКА НА ФОРМИРАЊЕ ШИРОК ФРОНТ И ПЛАТФОРМА ЗА СЛОБОДНА МАКЕДОНИЈА

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, денеска повика на широк граѓански фронт за слободна Македонија, а против Никола Груевски. Тој повика во платформата за сл ...
ГРУЕВСКИ ГО ПОВИКА ЗАЕВ ДА СЕ ПРЕМИСЛИ И ДА УЧЕСТВУВА НА ИЗБОРИТЕ НА 5 ЈУНИ

ГРУЕВСКИ ГО ПОВИКА ЗАЕВ ДА СЕ ПРЕМИСЛИ И ДА УЧЕСТВУВА НА ИЗБОРИТЕ НА 5 ЈУНИ

„Доста беше! Оваа криза мора да заврши. Зад оваа криза стои немоќ, страв, деструкција, изгубена опозиција во својата безидејност. Тоа мора да запре“, ...
ЕВРОПСКАТА КОМИСИЈА СМЕТА ДЕКА ИМА УШТЕ РАБОТА ЗА ВЕРОДОСТОЈНИ ИЗБОРИ

ЕВРОПСКАТА КОМИСИЈА СМЕТА ДЕКА ИМА УШТЕ РАБОТА ЗА ВЕРОДОСТОЈНИ ИЗБОРИ

Европската комисија порача дека е направен прогрес во подготовките за изборите, но нагалсува дека има уште работа што треба да се заврши за да се обез ...
1 52 53 54 55 56 58 540 / 577 НАПИСИ