Таг: избори

1 54 55 56 57 58 560 / 577 НАПИСИ
БЕЈЛИ: ПАРЛАМЕНТОТ НОСИ ОДЛУКА ЗА ИЗБОРИ, НЕ МЕЃУНАРОДНАТА ЗАЕДНИЦА

БЕЈЛИ: ПАРЛАМЕНТОТ НОСИ ОДЛУКА ЗА ИЗБОРИ, НЕ МЕЃУНАРОДНАТА ЗАЕДНИЦА

Амбасадорите на САД и ЕУ Џес Бејли и Аиво Орав вeчерва во емисијата 360 степени на Телевизија Алсат М потсетија на писмото од февруари во кое наведоа ...
ИЗБОРИТЕ ВИСАТ: МВР ТРЕБА РАЧНО ДА ПРОВЕРИ УШТЕ 115.000  ДОСИЕЈА

ИЗБОРИТЕ ВИСАТ: МВР ТРЕБА РАЧНО ДА ПРОВЕРИ УШТЕ 115.000 ДОСИЕЈА

МВР треба рачно да провери уште околу 115.000 досиеја (лични карти, пасоши, возачки дозволи и други лични документи) за 71.793 лица за кои се откриени ...
ВО ДИК УШТЕ НЕ СЕ ЗНАЕ ДАЛИ ЌЕ ПРОДОЛЖИ ТЕРЕНСКАТА ПРОВЕРКА

ВО ДИК УШТЕ НЕ СЕ ЗНАЕ ДАЛИ ЌЕ ПРОДОЛЖИ ТЕРЕНСКАТА ПРОВЕРКА

Од Државната изборна комисија (ДИК) вечерва соопштија дека теренските проверки во сите подрачни одделенија на Државната изборна комисија се во завршна ...
БЕЛ ДЕН

БЕЛ ДЕН

  1 Што си мислат во ВМРО-ДПМНЕ и во ДУИ? Дека ќе одат на избори на 5 јуни, ќе го укинат Специјалното обвинителство и ќе продолжат сложно ...
ОБСЕ ЌЕ ГИ НАБЉУДУВА И МЕДИУМИТЕ

ОБСЕ ЌЕ ГИ НАБЉУДУВА И МЕДИУМИТЕ

Канцеларијата за демократски институции и човекови права ОБСЕ/ОДИХР ја почнува набљудувачката мисија на изборите. Мисијата ќе ја водат 24 дологорочни ...
ИЗБОРНИТЕ ИЗМАМИ ЌЕ СЕ ГОНАТ, СУДИИТЕ НЕКА БИДАТ ПРОФЕСИОНАЛНИ

ИЗБОРНИТЕ ИЗМАМИ ЌЕ СЕ ГОНАТ, СУДИИТЕ НЕКА БИДАТ ПРОФЕСИОНАЛНИ

Италијанскиот амбасадор во Македонија Ернесто Белели порачува дека изборните измами ќе се гонат, а во интерес на судиите е да судат професионално и не ...
ЧАИР ВОДИ СО 17.041 СПОРНИ ЗАПИСИ СО ГЛАСАЧИ

ЧАИР ВОДИ СО 17.041 СПОРНИ ЗАПИСИ СО ГЛАСАЧИ

Државната изборна комисија (ДИК) објави 17.041 запис со податоци за спорни гласачи во скопската општина Чаир. Во овој запис се водат податоците за спо ...

ДИК ЌЕ ГИ ОБЈАВИ САМО СПОРНИТЕ ГЛАСАЧИ ОД ТЕРЕНСКАТА ПРОВЕРКА

Државната изборна комисија (ДИК) ја почна теренската проверка на 87.362 граѓани во сите општини во државата. Комисијата денес, на јавна седница, донес ...
ГЕРМАНИЈА ОСТАНУВА НА СТАВОТ КВАЛИТЕТНИ ИЗБОРИ ПОВАЖНИ ОД ДАТУМ

ГЕРМАНИЈА ОСТАНУВА НА СТАВОТ КВАЛИТЕТНИ ИЗБОРИ ПОВАЖНИ ОД ДАТУМ

Има уште многу работа, а времето е кратко до 5 јуни за да се исполнат сите услови за фер и кредибилни избори, вели германската амбасадорка во Македони ...

ГОСПОДИН ДРАГАН

  1 Специјалната обвинителка Катица Јанева рече дека „со самите истраги за овие лица кои биле и се на високи функции во Република Македони ...
1 54 55 56 57 58 560 / 577 НАПИСИ