Таг: изборна кампања

СО ГОСПОТ НАПРЕТ111

СО ГОСПОТ НАПРЕТ111

1 Што е оваа нервоза кај судиите во пресрет на новата ера? Почнаа и Господ да го повикуваат на помош. Па на судењето за нарачаните шамари и насилствот ...
СЈО ГИ ЧЕШЛА МЕДИУМСКИТЕ ИЗБОРНИ ДОНАЦИИ ЗА ВМРО-ДПМНЕ

СЈО ГИ ЧЕШЛА МЕДИУМСКИТЕ ИЗБОРНИ ДОНАЦИИ ЗА ВМРО-ДПМНЕ

Истражителите на Специјалното јавно обвинителство (СЈО) на 17февруари, кога влегоа во медиумската куќа Медиа принт Македонија (МПМ) барале документи, ...
ОБВИНИТЕЛСТВОТО НА ЗВРЛЕВСКИ СО КОНТРАИСТРАГА ПРОТИВ СДСМ ЗА ЗЛОУПОТРЕБИ ВО ФИНАНСИРАЊЕ ИЗБОРНА КАМПАЊА

ОБВИНИТЕЛСТВОТО НА ЗВРЛЕВСКИ СО КОНТРАИСТРАГА ПРОТИВ СДСМ ЗА ЗЛОУПОТРЕБИ ВО ФИНАНСИРАЊЕ ИЗБОРНА КАМПАЊА

Основното јавно обвинителство-Скопје отворило постапка против „едно лице организатор на изборна кампања и други лица“, како и против правно лице за кр ...
ДА НЕ СЕ ОБЈАВУВААТ СЦЕНИ СО ДЕЦА ВО ПОЛИТИЧКА КАМПАЊА, АПЕЛИРА ОМБУДСМАНОТ ДО МЕДИУМИТЕ

ДА НЕ СЕ ОБЈАВУВААТ СЦЕНИ СО ДЕЦА ВО ПОЛИТИЧКА КАМПАЊА, АПЕЛИРА ОМБУДСМАНОТ ДО МЕДИУМИТЕ

  Народниот правобранител Иџет Мемети отворил постапка за вклучување на деца во изборна кампања. Тој засега не кажува која е партијата што го ...
ВМРО-ДПМНЕ СО ШЕСТ ПАТИ ПОГОЛЕМИ РАСХОДИ ОД ПРИХОДИ ВО КАМПАЊАТА, ПОКАЖА ИЗВЕШТАЈОТ ОБЈАВЕН ОД ДИК

ВМРО-ДПМНЕ СО ШЕСТ ПАТИ ПОГОЛЕМИ РАСХОДИ ОД ПРИХОДИ ВО КАМПАЊАТА, ПОКАЖА ИЗВЕШТАЈОТ ОБЈАВЕН ОД ДИК

Владејачката ВМРО-ДПМНЕ имала приходи од  7.431.579 денари, додека вкупните расходи ѝ се шест пати поголеми и изнесуваат вкупно 43.961.384 денари, одн ...
СРЕДЕ ИЗБОРНА КАМПАЊА, НА ЗЕМЈОДЕЛЦИТЕ ИМ СЕ НУДИ ПОМОШ ЗА НЕИСПЛАТЕНИТЕ СУБВЕНЦИИ

СРЕДЕ ИЗБОРНА КАМПАЊА, НА ЗЕМЈОДЕЛЦИТЕ ИМ СЕ НУДИ ПОМОШ ЗА НЕИСПЛАТЕНИТЕ СУБВЕНЦИИ

Претставници од Агенцијата за финансиска поддршка на земјоделството нудат помош за решавање на проблемите на земјоделците за неисплатените субвенции с ...
ЛИДЕРИТЕ ДА НЕ ПОТТИКНУВААТ ПОЛИТИЧКИ И МЕЃУЕТНИЧКИ ТЕНЗИИ, АПЕЛИРАШЕ БЕЈЛИ

ЛИДЕРИТЕ ДА НЕ ПОТТИКНУВААТ ПОЛИТИЧКИ И МЕЃУЕТНИЧКИ ТЕНЗИИ, АПЕЛИРАШЕ БЕЈЛИ

Амбасадорот на САД во Македонија, Џес Бејли, апелираше до лидерите на политичките партии да спроведат изборна кампања без заплашувања и насилство и да ...
ПРЕДИЗБОРНИ РОКОВИ: СОБРАНИЕТО СЕ РАСПУШТА НА 12 ОКТОМВРИ

ПРЕДИЗБОРНИ РОКОВИ: СОБРАНИЕТО СЕ РАСПУШТА НА 12 ОКТОМВРИ

Одложуваните предвремени парламентарни избори на 24 април и 5 јуни, овојпат треба да бидат бидат закажани на 11 декември. Ова беше договорено на завч ...
ВМРО-ДПМНЕ ЈА ПОЧНА ИЗБОРНАТА КАМПАЊА САМА ПРОТИВ СЕБЕ

ВМРО-ДПМНЕ ЈА ПОЧНА ИЗБОРНАТА КАМПАЊА САМА ПРОТИВ СЕБЕ

ВМРО-ДПМНЕ денеска ја почна изборната кампања, но не со митинзи, туку со директна комуникација со граѓаните, информираат за „Мета“ од владејачката пар ...
9 / 9 НАПИСИ