Таг: Извештај на Стејт департмент

КОМПЈУТЕРОТ НА ПАНЧЕВСКИ МОЖЕ ДА ЈА ПРОШИРИ ИСТРАГАТА И НА ДРУГИ СУДИИ

КОМПЈУТЕРОТ НА ПАНЧЕВСКИ МОЖЕ ДА ЈА ПРОШИРИ ИСТРАГАТА И НА ДРУГИ СУДИИ

Специјалната обвинителка Катица Јанева вчера барала докази за евентуален приватен систем за распределба на судски предмети при претресот на претседате ...
СПОГОДБАТА НА РАЗУЗНАВАЧОТ КОСТОВСКИ ЗА „ПУЧ“ ШТО ЈА ЧЕКААТ СЈО И ВРХОВНИОТ СУД Е ВО КРИВИЧНИОТ СУД И ТОЈ МОРА ДА ИМ ЈА ДАДЕ

СПОГОДБАТА НА РАЗУЗНАВАЧОТ КОСТОВСКИ ЗА „ПУЧ“ ШТО ЈА ЧЕКААТ СЈО И ВРХОВНИОТ СУД Е ВО КРИВИЧНИОТ СУД И ТОЈ МОРА ДА ИМ ЈА ДАДЕ

Спогодбата за признавање на вина на разузнавачот Ѕвонко Костовски, единствениот осуден во предметот „Пуч“, за кој што случај специјалната обвинителка ...
ЗВРЛЕВСКИ ЈА КРИЕ СПОГОДБАТА СО КОСТОВСКИ ЗА „ПУЧ“, ЗА КОЈА СЕ ЗАИНТЕРЕСИРА И СТЕЈТ ДЕПАРТМЕНТОТ

ЗВРЛЕВСКИ ЈА КРИЕ СПОГОДБАТА СО КОСТОВСКИ ЗА „ПУЧ“, ЗА КОЈА СЕ ЗАИНТЕРЕСИРА И СТЕЈТ ДЕПАРТМЕНТОТ

Стејт департментот во извештајот за човековите права и слободи за минатата година го нотира и мистериозниот случај на ексразузнавачот Ѕвонко Костовски ...
КОРУПЦИЈА НАСЕКАДЕ, ПРАВДА НИКАДЕ, ИЗВЕШТАЈ НА СТЕЈТ ДЕПАРТМЕНТОТ ЗА МАКЕДОНИЈА

КОРУПЦИЈА НАСЕКАДЕ, ПРАВДА НИКАДЕ, ИЗВЕШТАЈ НА СТЕЈТ ДЕПАРТМЕНТОТ ЗА МАКЕДОНИЈА

Американскиот Стејт департмент забележа сеприсутна корупција, ограничување на слободата на медиумите, мешање во судската власт, попречување на работат ...
ЉУБЕ БОШКОВСКИ ВО РОДНОТО ЧЕЛОПЕК ЈА СЛАВИ СЛОБОДАТА

ЉУБЕ БОШКОВСКИ ВО РОДНОТО ЧЕЛОПЕК ЈА СЛАВИ СЛОБОДАТА

Претседателот на Обединети за Македонија Љубе Бошкоски ја прославува слободата во неговото родно село Челопек. Фотографијата е снимена во атарот на цр ...
САД: ИВАНОВ ГИ УНИШТИ ШАНСИТЕ ЗА КРЕДИБИЛНИ ИЗБОРИ

САД: ИВАНОВ ГИ УНИШТИ ШАНСИТЕ ЗА КРЕДИБИЛНИ ИЗБОРИ

САД сметаат дека одлуката на претседателот Ѓорге Иванов за  аболиција на политичари и нивни соработници под истрага за криминал во врска со скандалот ...
САД: КОРУПЦИЈАТА ЈА УБИВА МАКЕДОНИЈА

САД: КОРУПЦИЈАТА ЈА УБИВА МАКЕДОНИЈА

Високото ниво на корупција и неуспехот на владата целосно да го почитува владеењето на  правото се главен проблем за човековите права во Македонија, с ...
7 / 7 НАПИСИ