Таг: изземање

1 2 3 10 / 23 НАПИСИ
ОБВИНЕТИОТ ЈОВО ВАНГЕЛОВСКИ НА СУДЕЊЕ ДОЈДЕ БЕЗ АДВОКАТ, БИЛ ЗАРАЗЕН СО КОРОНАВИРУС, И САМ ПОБАРА ИЗЗЕМАЊЕ НА ОБВИНИТЕЛОТ

ОБВИНЕТИОТ ЈОВО ВАНГЕЛОВСКИ НА СУДЕЊЕ ДОЈДЕ БЕЗ АДВОКАТ, БИЛ ЗАРАЗЕН СО КОРОНАВИРУС, И САМ ПОБАРА ИЗЗЕМАЊЕ НА ОБВИНИТЕЛОТ

Ни денеска не почна судењето против поранешниот претседател на Врховниот суд Јово Вангеловски, обвинет за злоупотреба на службената положба и овластув ...
ОБВИНЕТИОТ ЕКСПРЕТСЕДАТЕЛ НА ВРХОВНИОТ СУД ЈОВО ВАНГЕЛОВСКИ, КОЈ НА СУДСКИОТ СОВЕТ МУ БЕГАШЕ ДВЕ ГОДИНИ, ПОКАЖА КАКО ДА СЕ СПРЕЧИ ЕДНО СУДЕЊЕ ДА ПОЧНЕ

ОБВИНЕТИОТ ЕКСПРЕТСЕДАТЕЛ НА ВРХОВНИОТ СУД ЈОВО ВАНГЕЛОВСКИ, КОЈ НА СУДСКИОТ СОВЕТ МУ БЕГАШЕ ДВЕ ГОДИНИ, ПОКАЖА КАКО ДА СЕ СПРЕЧИ ЕДНО СУДЕЊЕ ДА ПОЧНЕ

Судијата во Основниот кривичен суд Даниела Алексовска-Стојановска двапати за кратко го прекина денешното судско рочиште против поранешниот претседател ...
ОРЦЕ КАМЧЕВ БАРАЛ ИЗЗЕМАЊЕ НА СУДИЈАТА ВЕСНА ДИМИШКОВА И НА ОБВИНИТЕЛКАТА ЛИЛЕ СТЕФАНОВА ОД „ИМПЕРИЈА“, НЕ ДОБИЛ

ОРЦЕ КАМЧЕВ БАРАЛ ИЗЗЕМАЊЕ НА СУДИЈАТА ВЕСНА ДИМИШКОВА И НА ОБВИНИТЕЛКАТА ЛИЛЕ СТЕФАНОВА ОД „ИМПЕРИЈА“, НЕ ДОБИЛ

Првоосомничениот во истрагата „Империја“ Орце Камчев, кој е пријавувач и главен сведок во предметот „Рекет“, побарал изземање на обвинителката Лиле Ст ...
ФЕТАИ ОСТАНУВА ВО „ТИТАНИК 3“, ЈАНЕВА ОДБИ ДА ЈА ИЗЗЕМЕ

ФЕТАИ ОСТАНУВА ВО „ТИТАНИК 3“, ЈАНЕВА ОДБИ ДА ЈА ИЗЗЕМЕ

Специјалната обвинителка Катица Јанева го одби барањето на обвинетите за изземање на колегите Фатиме Фетаи и Гаврил Бубевски, кои го застапуваат нејзи ...
КООРДИНАТОРОТ НА ДУИ ЕЈУП АЛИМИ И СОПАРТИЕЦОТ ИСМЕТ ГУРИ ВО „ТИТАНИК 3“ ПОБАРАА ДА СЕ ИЗЗЕМЕ ФАТИМЕ ФЕТАИ ЗАШТО Е СКАРАНА СО КАТИЦА ЈАНЕВА

КООРДИНАТОРОТ НА ДУИ ЕЈУП АЛИМИ И СОПАРТИЕЦОТ ИСМЕТ ГУРИ ВО „ТИТАНИК 3“ ПОБАРАА ДА СЕ ИЗЗЕМЕ ФАТИМЕ ФЕТАИ ЗАШТО Е СКАРАНА СО КАТИЦА ЈАНЕВА

Обвинетите за уништување изборен материјал, Ејуп Алими, координатор на пратеничката група на ДУИ, и сопартиецот Исмет Гури на денешното судење за „Тит ...
ПОЛА ВРХОВЕН СУД ПРЕДЛОЖЕН ЗА РАЗРЕШУВАЊЕ, ВАНГЕЛОВСКИ БАРА ОД КОЛЕГИТЕ ДА ИЗГЛАСААТ РЕШЕНИЕ СО КОЕ ЌЕ СЕ СПАСАТ САМИТЕ СОСЕ НЕГО

ПОЛА ВРХОВЕН СУД ПРЕДЛОЖЕН ЗА РАЗРЕШУВАЊЕ, ВАНГЕЛОВСКИ БАРА ОД КОЛЕГИТЕ ДА ИЗГЛАСААТ РЕШЕНИЕ СО КОЕ ЌЕ СЕ СПАСАТ САМИТЕ СОСЕ НЕГО

Врховните судии не може да одлучуваат за тоа кој закон, дали поблагиот или построгиот, ќе важи при разрешувањето на судиите, бидејќи имаат судир на ин ...
АДВОКАТОТ НА ТАРЧУЛОВСКИ БАРА КАЦАРСКА ДА НЕ СУДИ ЗА НАПАДОТ НА СОБРАНИЕТО ОТИ БИЛА РОДНИНА СО ОШТЕТЕНИ

АДВОКАТОТ НА ТАРЧУЛОВСКИ БАРА КАЦАРСКА ДА НЕ СУДИ ЗА НАПАДОТ НА СОБРАНИЕТО ОТИ БИЛА РОДНИНА СО ОШТЕТЕНИ

Адвокатот на Јохан Тарчуловски, еден од 33-цата се обвинети за терористичко загрозување на уставниот поредок и безбедноста за организираниот напад на ...
ОДБИЕНО БАРАЊЕТО НА ЈАНКУЛОСКА ЗА ИЗЗЕМАЊЕ НА СУДИЈКАТА КАЦАРСКА ВО „ТЕНК“

ОДБИЕНО БАРАЊЕТО НА ЈАНКУЛОСКА ЗА ИЗЗЕМАЊЕ НА СУДИЈКАТА КАЦАРСКА ВО „ТЕНК“

Претседателот на Основниот суд Скопје 1 Иван Џолев го одби предлогот на Гордана Јанкулоска, обвинета во „Тенк“ за нелегална набавка на мерцедесот од 6 ...
ЈАНКУЛОСКА БАРА ИЗЗЕМАЊЕ НА СУДИЈКАТА КАЦАРСКА ВО „ТЕНК“, ТВРДИ ДЕКА ЈА ДЕГРАДИРАЛА, ДИСКРИМИНИРАЛА, ВОЗНЕМИРИЛА И ПОНИЖИЛА

ЈАНКУЛОСКА БАРА ИЗЗЕМАЊЕ НА СУДИЈКАТА КАЦАРСКА ВО „ТЕНК“, ТВРДИ ДЕКА ЈА ДЕГРАДИРАЛА, ДИСКРИМИНИРАЛА, ВОЗНЕМИРИЛА И ПОНИЖИЛА

Поради закажување на осум рочишта во еден месец додека обвинетата поранешна министерка Гордана Јанкулоска уште не беше во издвоена постапка во „Тенк“ ...
ОДБРАНАТА НА ГРУЕВСКИ ПОБАРА НОВО ИЗЗЕМАЊЕ, СЕГА НА СУДИЈКАТА ИЗВЕСТИТЕЛ МИЛЕВА ПОРАДИ ПРИСТРАСНОСТ

ОДБРАНАТА НА ГРУЕВСКИ ПОБАРА НОВО ИЗЗЕМАЊЕ, СЕГА НА СУДИЈКАТА ИЗВЕСТИТЕЛ МИЛЕВА ПОРАДИ ПРИСТРАСНОСТ

Одбиени се барањата на адвокатите на обвинетите Никола Груевски и Ѓоко Поповски за изземање на Судечкиот совет и на в.д. претседателот и на заменикот ...
1 2 3 10 / 23 НАПИСИ