Таг: Јанис Бутарис

ГРЧКИОТ МУЗЕЈ НА СОВРЕМЕНА УМЕТНОСТ ОД СОЛУН ЗА ПРВПАТ СО ИЗЛОЖБА ВО МАКЕДОНСКИОТ МСУ

ГРЧКИОТ МУЗЕЈ НА СОВРЕМЕНА УМЕТНОСТ ОД СОЛУН ЗА ПРВПАТ СО ИЗЛОЖБА ВО МАКЕДОНСКИОТ МСУ

Грчкиот Музеј на современа уметност МОМус од Солун за првпат во историјата ќе изложи свои дела во македонскиот Музеј на современа уметност (МСУ), со и ...
РЕТКИ СЕ ГРАДОНАЧАЛНИЦИТЕ КОИ СЕ БОРАТ СО КОНЗЕРВАТИВИЗМОТ – ЈАНИС БУТАРИС ОД СОЛУН ПОЧНУВА СОРАБОТКА СО СКОПСКИОТ МСУ

РЕТКИ СЕ ГРАДОНАЧАЛНИЦИТЕ КОИ СЕ БОРАТ СО КОНЗЕРВАТИВИЗМОТ – ЈАНИС БУТАРИС ОД СОЛУН ПОЧНУВА СОРАБОТКА СО СКОПСКИОТ МСУ

Градоначалникот на Солун Јанис Бутарис вчера го посети Музејот на современа уметност (МСУ) во Скопје, за време на својата официјална посета за одбележ ...
ШИЛЕГОВ ЌЕ ГИ НОСИ БАНДИЌ И БУТАРИС НА ФИЛХАРМОНИЈА И „КВИН“ ВО ПАРК

ШИЛЕГОВ ЌЕ ГИ НОСИ БАНДИЌ И БУТАРИС НА ФИЛХАРМОНИЈА И „КВИН“ ВО ПАРК

Градоначалниците на Атина, Солун, Загреб и Приштина вечер ќе бидат дел од гостите на концертот на Македонската филхармонија во Градскиот парк во Скопј ...
ГОЛЕМА ПОБЕДА ЗА НАС ЌЕ БИДЕ АКО ДОБИЕМЕ ОДРЕДНИЦА ПРЕД МАКЕДОНИЈА, РЕЧЕ ГРЧКИОТ ПРЕМИЕР ЦИПРАС ВО СОЛУН

ГОЛЕМА ПОБЕДА ЗА НАС ЌЕ БИДЕ АКО ДОБИЕМЕ ОДРЕДНИЦА ПРЕД МАКЕДОНИЈА, РЕЧЕ ГРЧКИОТ ПРЕМИЕР ЦИПРАС ВО СОЛУН

Грчкиот премиер Алексис Ципрас вели дека во преговорите за спорот за името што се водат во Њујорк не одат да го дадат името Македонија, како што тврда ...
СОЛУНСКИОТ ГРАДОНАЧАЛНИК БУТАРИС ХОСПИТАЛИЗИРАН ПО НАПАДОТ ОД ГРУПА НАЦИОНАЛИСТИ

СОЛУНСКИОТ ГРАДОНАЧАЛНИК БУТАРИС ХОСПИТАЛИЗИРАН ПО НАПАДОТ ОД ГРУПА НАЦИОНАЛИСТИ

Градоначалникот на Солун, Јанис Бутарис вчера беше претепан од националисти за време на комеморацијата на Грците кои загинаа во борбата против Турците ...
БУТАРИС СПИЕЛ КОГА ПРЕДЛОЖИЛ ДА СЕ СМЕНИ ИМЕТО НА СОЛУНСКИОТ АЕРОДРОМ

БУТАРИС СПИЕЛ КОГА ПРЕДЛОЖИЛ ДА СЕ СМЕНИ ИМЕТО НА СОЛУНСКИОТ АЕРОДРОМ

Солунскиот градоначалник Јанис Бутарис вели дека спиел кога за грчката телевизија „Скај“ изјавил дека треба да се смени името на солунскиот аеродром „ ...
МАКЕДОНИЈА НЕ Е ЗАКАНА ЗА НАС, КАЖА СОЛУНСКИОТ ГРАДОНАЧАЛНИК БУТАРИС ПО НАЦИОНАЛИСТИЧКИОТ ПРОТЕСТ ВО НЕГОВИОТ ГРАД

МАКЕДОНИЈА НЕ Е ЗАКАНА ЗА НАС, КАЖА СОЛУНСКИОТ ГРАДОНАЧАЛНИК БУТАРИС ПО НАЦИОНАЛИСТИЧКИОТ ПРОТЕСТ ВО НЕГОВИОТ ГРАД

Градоначалникот на Солун, Јанис Бутарис има категорично различен став од денешниот протест во градот, против правото на Република Македонија да го кор ...
ЗАЕВ ЗА НОВА ГОДИНА ВО СОЛУН КАЈ БУТАРИС, ПОТВРДИ ВЛАДАТА

ЗАЕВ ЗА НОВА ГОДИНА ВО СОЛУН КАЈ БУТАРИС, ПОТВРДИ ВЛАДАТА

Премиерот Зоран Заев одлучил новогодишната ноќ да ја помине со градоначалникот на Солун Јанис Бутарис, потврди владиниот портпарол Миле Бошњаковски на ...
ЈАНИС БУТАРИС СЕ ГОРДЕЕ СО ПРЕДЦИТЕ ВЛАСИ ОД КРУШЕВО

ЈАНИС БУТАРИС СЕ ГОРДЕЕ СО ПРЕДЦИТЕ ВЛАСИ ОД КРУШЕВО

Солунскиот градоначалник Јанис Бутарис пред 4 години првпат како градоначалник дојде во официјална посета на Македонија и тогаш ја македонската јавнос ...
УБАВО БИ БИЛО СО ЦИПРАС ЗАЕДНО ДА ЈА ДОЧЕКАМЕ НОВА ГОДИНА ВО СОЛУН, РЕЧЕ ЗАЕВ

УБАВО БИ БИЛО СО ЦИПРАС ЗАЕДНО ДА ЈА ДОЧЕКАМЕ НОВА ГОДИНА ВО СОЛУН, РЕЧЕ ЗАЕВ

Градоначалникот на Солун Јанис Бутарис денеска го покани премиерот Зоран Заев Новата година заедно да ја дочекаат во Солун. „Го поканив премиерот Зо ...
10 / 10 НАПИСИ