Таг: Јавен обвинител

1 2 3 5 10 / 49 НАПИСИ
ЈОВЕСКИ ЈА СУСПЕНДИРАШЕ РУСКОВСКА ПОРАДИ ПРЕТРЕСОТ ВО ФИНАНСИСКА ПОЛИЦИЈА

ЈОВЕСКИ ЈА СУСПЕНДИРАШЕ РУСКОВСКА ПОРАДИ ПРЕТРЕСОТ ВО ФИНАНСИСКА ПОЛИЦИЈА

Јавниот обвинител Љубомир Јовески ја суспендираше шефицата на Обвинителството за организиран криминал и корупција Вилма Русковска додека трае кривична ...
ЈАВНИОТ ОБВИНИТЕЛ НА САД ВИЛИЈАМ БАР ПОДНЕСЕ ОСТАВКА ОТКАКО БАЈДЕН БЕШЕ ПОТВРДЕН ЗА НОВ ПРЕТСЕДАТЕЛ

ЈАВНИОТ ОБВИНИТЕЛ НА САД ВИЛИЈАМ БАР ПОДНЕСЕ ОСТАВКА ОТКАКО БАЈДЕН БЕШЕ ПОТВРДЕН ЗА НОВ ПРЕТСЕДАТЕЛ

Јавниот обвинител на САД Вилијам Бар, еден од најжестоките сојузници на Доналд Трамп, објави дека се повлекува од својата функција набргу откако Избор ...
ПОЛИЦАЈЦИ НА РАСПИТ ВО ОБВИНИТЕЛСТВО, ЧУЛЕВ ВЕЛИ НЕ СЕ ОД НЕГОВИОТ ТИМ

ПОЛИЦАЈЦИ НА РАСПИТ ВО ОБВИНИТЕЛСТВО, ЧУЛЕВ ВЕЛИ НЕ СЕ ОД НЕГОВИОТ ТИМ

Полициски службеници се повикани на распит во Обвинителството за организиран криминал и корупција, потврдија од Јавното обвинителство за САКАМДАКАЖАМ. ...
ЈОВЕСКИ ГИ НОСЕЛ ПИСМАТА ОД КАТИЦА ЗА ДА ИМ ГИ ПОКАЖЕ НА ПРАТЕНИЦИТЕ ОД ВМРО-ДПМНЕ КОИ СО ТРАНСПАРЕНТ МУ ГИ ПОБАРАА, НО НЕ МУ ДАДОА ЗБОР

ЈОВЕСКИ ГИ НОСЕЛ ПИСМАТА ОД КАТИЦА ЗА ДА ИМ ГИ ПОКАЖЕ НА ПРАТЕНИЦИТЕ ОД ВМРО-ДПМНЕ КОИ СО ТРАНСПАРЕНТ МУ ГИ ПОБАРАА, НО НЕ МУ ДАДОА ЗБОР

Јавниот обвинител на Македонија Љубомир Јовески од кого вчера осомничениот Антонијо Милошоски и група пратеници од ВМРО-ДПМНЕ со транспарент побараа д ...
БИВШАТА СПЕЦИЈАЛНА ОБВИНИТЕЛКА НА РОМАНИЈА СТАНА ПРВ ЈАВЕН ОБВИНИТЕЛ НА ЕВРОПСКАТА УНИЈА, РОМАНИЈА ГЛАСАШЕ ПРОТИВ

БИВШАТА СПЕЦИЈАЛНА ОБВИНИТЕЛКА НА РОМАНИЈА СТАНА ПРВ ЈАВЕН ОБВИНИТЕЛ НА ЕВРОПСКАТА УНИЈА, РОМАНИЈА ГЛАСАШЕ ПРОТИВ

Поранешната специјална обвинителка на Романија Лаура Ковеси ќе биде првиот јавен обвинител на Европската Унија, откако на денешното тајно гласање доби ...
УБИЕН МАЖ КАЈ СКОПСКО РАШЧЕ

УБИЕН МАЖ КАЈ СКОПСКО РАШЧЕ

Попладнево е убиен возрасен маж кај скопското село Рашче. Неофицијално дознаваме дека се работи за Шеваљ Дика, кој по истрели од огнено оружје што се ...
СНИМАНИ СЕ ТЕЛЕФОНИТЕ ВО ОБВИНИТЕЛСТВОТО ОД 30 СЕПТЕМВРИ 2016 ДО ДЕНЕС, КАЖА ЈАВНИОТ ОБВИНИТЕЛ ЈОВЕСКИ

СНИМАНИ СЕ ТЕЛЕФОНИТЕ ВО ОБВИНИТЕЛСТВОТО ОД 30 СЕПТЕМВРИ 2016 ДО ДЕНЕС, КАЖА ЈАВНИОТ ОБВИНИТЕЛ ЈОВЕСКИ

Две години била сниман фиксаната телефонија во Јавното обвинителство на Република Македонија, односно од 30 септември 2016 до денеска, до последниот р ...
ТРАМП ГО ОТПУШТИ ЈАВНИОТ ОБВИНИТЕЛ ЏЕФ СЕШНС

ТРАМП ГО ОТПУШТИ ЈАВНИОТ ОБВИНИТЕЛ ЏЕФ СЕШНС

Јавниот обвинител Џеф Сешнс доби отказ од претседателот Доналд Трамп. „Му се заблагодаруваме на јавниот обвинител Џеф Сешнс за неговата служба и му ...
ВМРО-ДПМНЕ ПАК БАРА НОВ ЈАВЕН ОБВИНИТЕЛ И ТЕХНИЧКА ВЛАДА 100 ДЕНА ПРЕД ИЗБОРИ ИЛИ НАПУШТАЊЕ НА ДОГОВОРОТ СО ГРЦИЈА И НОВО СЈО, КАЖА МИЦКОСКИ

ВМРО-ДПМНЕ ПАК БАРА НОВ ЈАВЕН ОБВИНИТЕЛ И ТЕХНИЧКА ВЛАДА 100 ДЕНА ПРЕД ИЗБОРИ ИЛИ НАПУШТАЊЕ НА ДОГОВОРОТ СО ГРЦИЈА И НОВО СЈО, КАЖА МИЦКОСКИ

ВМРО-ДПМНЕ и натаму бара да се формира техничка влада најмалку 100 дена пред изборите според Пржинскиот договор, да се избере нов Јавен обвинител на п ...
ПОЧИНА ШЕЕСЕТГОДИШНИОТ СКОПЈАНЕЦ КОЈ БЕШЕ ПРЕТЕПАН ПРЕД 9 ДЕНА НА КЕЈОТ НА ВАРДАР

ПОЧИНА ШЕЕСЕТГОДИШНИОТ СКОПЈАНЕЦ КОЈ БЕШЕ ПРЕТЕПАН ПРЕД 9 ДЕНА НА КЕЈОТ НА ВАРДАР

Шеесет и шестгодишниот С.М. од Скопје, кој бил претепан на 3 август на улицата „Кеј „13 Ноември“ во Скопје почина вчера на Клиниката за неврохирургија ...
1 2 3 5 10 / 49 НАПИСИ