Таг: Јавна соба

1 2 10 / 17 НАПИСИ
УСЛОВНА КАЗНА ОД ЕДНА ГОДИНА ЗАТВОР ЗА БИТОЛЧАНЕЦОТ КОЈ ОБЈАВУВАЛ ФОТОГРАФИИ ОД БИВШАТА ДЕВОЈКА ВО „ЈАВНА СОБА“

УСЛОВНА КАЗНА ОД ЕДНА ГОДИНА ЗАТВОР ЗА БИТОЛЧАНЕЦОТ КОЈ ОБЈАВУВАЛ ФОТОГРАФИИ ОД БИВШАТА ДЕВОЈКА ВО „ЈАВНА СОБА“

Условна казна од една година затвор е пресудата за битолскиот случај со групата „Јавна соба“ на платформата Телеграм, во кој обвинетиот кој злоупотреб ...
ДВАЈЦАТА КРЕАТОРИ НА „ЈАВНА СОБА“ ДОБИЈА ПО 4 ГОДИНИ ЗАТВОР ЗА ШИРЕЊЕ ДЕТСКА ПОРНОГРАФИЈА

ДВАЈЦАТА КРЕАТОРИ НА „ЈАВНА СОБА“ ДОБИЈА ПО 4 ГОДИНИ ЗАТВОР ЗА ШИРЕЊЕ ДЕТСКА ПОРНОГРАФИЈА

Изречени се првите пресуди и тоа со затворски казни за креаторите на групата на Телеграм за вознемирување девојки и жени, т.н. „Јавна соба“. Судијк ...
СЕКСУАЛНИТЕ СОДРЖИНИ НА ДЕВОЈКИТЕ ОД „ГЕВГЕЛИЈАХАБ“ УШТЕ КРУЖАТ, ОБВИНИТЕЛСТВОТО ПОВЕЌЕ ОД ЕДНА ГОДИНА ЧЕКА ОД ФЕЈСБУК ДА МУ ГИ ДАДЕ АЈ-ПИ АДРЕСИТЕ

СЕКСУАЛНИТЕ СОДРЖИНИ НА ДЕВОЈКИТЕ ОД „ГЕВГЕЛИЈАХАБ“ УШТЕ КРУЖАТ, ОБВИНИТЕЛСТВОТО ПОВЕЌЕ ОД ЕДНА ГОДИНА ЧЕКА ОД ФЕЈСБУК ДА МУ ГИ ДАДЕ АЈ-ПИ АДРЕСИТЕ

Од септември 2020, повеќе од една година, кога со помош на невладината „Маргини“ две гевгеличанки поднесоа кривични пријави против нивното поранешно м ...
ПОДНЕСЕНО ОБВИНЕНИЕ ЗА ДВАЈЦА ОД „ЈАВНА СОБА“ ОД ПРЕКЛАНИ, ЗА „ЈАВНА СОБА“ ОД ГОДИНАВА УШТЕ СЕ ВОДИ ПРЕДИСТРАГА

ПОДНЕСЕНО ОБВИНЕНИЕ ЗА ДВАЈЦА ОД „ЈАВНА СОБА“ ОД ПРЕКЛАНИ, ЗА „ЈАВНА СОБА“ ОД ГОДИНАВА УШТЕ СЕ ВОДИ ПРЕДИСТРАГА

Скопското обвинителство поднесе обвинение против две лица на возраст од 32 и 21 година, кои се товарат за кривично дело Производство и дистрибуција на ...
УАПСЕНИ КРЕАТОРОТ И АДМИНИСТРАТОРОТ НА „ЈАВНА СОБА“, ОБВИНИТЕЛСТВОТО ЌЕ ГИ ГОНИ ЗА ДЕТСКА ПОРНОГРАФИЈА

УАПСЕНИ КРЕАТОРОТ И АДМИНИСТРАТОРОТ НА „ЈАВНА СОБА“, ОБВИНИТЕЛСТВОТО ЌЕ ГИ ГОНИ ЗА ДЕТСКА ПОРНОГРАФИЈА

Скопското обвинителство побара од судијата на претходна постапка да им изрече мерка притвор на креаторот и администраторот на групата „Јавна соба“ на ...
„ЈАВНА СОБА“ Е ШАНСА ЗА ПОЛИЦИЈАТА И ОБВИНИТЕЛСТВОТО ДА ПОКАЖАТ ДЕКА СЕ ЗАЛАГААТ ЗА ЖЕНСКИТЕ ПРАВА И ВО ПРАКСА, КАЖАА НА ПРОТЕСТОТ ЗА ПОДДРШКА НА ЖРТВИТЕ НА СЕКСУАЛНО ВОЗНЕМИРУВАЊЕ

„ЈАВНА СОБА“ Е ШАНСА ЗА ПОЛИЦИЈАТА И ОБВИНИТЕЛСТВОТО ДА ПОКАЖАТ ДЕКА СЕ ЗАЛАГААТ ЗА ЖЕНСКИТЕ ПРАВА И ВО ПРАКСА, КАЖАА НА ПРОТЕСТОТ ЗА ПОДДРШКА НА ЖРТВИТЕ НА СЕКСУАЛНО ВОЗНЕМИРУВАЊЕ

Платформата за родова еднаквост денес организираше протестен марш за поддршка на жртвите на групата Јавна соба на Телеграм. Учесниците маршираа од Мин ...
ИМУНИТЕТ НА СТАДО

ИМУНИТЕТ НА СТАДО

Ве малтретираат? Таква ви била среќата. ...
ГРУПАТА „ЈАВНА СОБА“ НА ТЕЛЕГРАМ Е ЗАТВОРЕНА, ЗАСЕГА ЧЕТВОРИЦА ЧЛЕНОВИ УАПСЕНИ

ГРУПАТА „ЈАВНА СОБА“ НА ТЕЛЕГРАМ Е ЗАТВОРЕНА, ЗАСЕГА ЧЕТВОРИЦА ЧЛЕНОВИ УАПСЕНИ

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски вели дека групата „Јавна“ соба на апликацијата Телеграм е затворена, но апелираше на внимателност биде ...
ЌЕ ГО БЛОКИРАМЕ ТЕЛЕГРАМ АКО НЕ СОРАБОТУВААТ СО НАС, СЕ ЗАКАНИ ЗАЕВ

ЌЕ ГО БЛОКИРАМЕ ТЕЛЕГРАМ АКО НЕ СОРАБОТУВААТ СО НАС, СЕ ЗАКАНИ ЗАЕВ

Доколку апликацијата Телеграм не го затвори каналот Јавна соба каде се споделува порнографска и приватна содржина од наши граѓани, како и детска порно ...
ПОЛИЦИЈАТА УАПСИ ДВАЈЦА ОД ГРУПАТА „ЈАВНА СОБА“ КОЈА ЗЛОУПОТРЕБУВА ФОТОГРАФИИ НА ЖЕНИ, ЌЕ СЕ АПСАТ УШТЕ ЧЛЕНОВИ

ПОЛИЦИЈАТА УАПСИ ДВАЈЦА ОД ГРУПАТА „ЈАВНА СОБА“ КОЈА ЗЛОУПОТРЕБУВА ФОТОГРАФИИ НА ЖЕНИ, ЌЕ СЕ АПСАТ УШТЕ ЧЛЕНОВИ

Полицијата, која подолго време била во групата Јавна соба на апликацијата Телеграм, чии членови крадат и злоупотребуваат фотографии од приватни фејсбу ...
1 2 10 / 17 НАПИСИ