Таг: Јавно обвинителство

1 2 3 9 10 / 81 НАПИСИ
ПРЕТРЕСИ КАЈ ЛИЦА ЗА КОИ ИМА СОМНЕЖ ДЕКА СЕ ПОВРЗАНИ СО СКАНДАЛОТ НА ОНКОЛОГИЈА, МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ЗДРАВСТВО ВЕЛИ КЛИНИКАТА ФУНКЦИОНИРА НОРМАЛНО

ПРЕТРЕСИ КАЈ ЛИЦА ЗА КОИ ИМА СОМНЕЖ ДЕКА СЕ ПОВРЗАНИ СО СКАНДАЛОТ НА ОНКОЛОГИЈА, МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ЗДРАВСТВО ВЕЛИ КЛИНИКАТА ФУНКЦИОНИРА НОРМАЛНО

Од утринава се вршат претреси утринава кај лица за кои постои сомнеж дека се поврзани со скандалот на Клиниката за онкологија, објави државната агенци ...
НЕКАЗНИВОСТА ДОБИ ЛИК И ИМЕ

НЕКАЗНИВОСТА ДОБИ ЛИК И ИМЕ

Неказнивоста не е апстрактен поим, ниту гола фраза. Неказнивоста е убиство на дете. Неказнивоста во Македонија доби лик и име. Се вика Вања. Ако можем ...
КРАЈНО ВРЕМЕ Е ОБВИНИТЕЛСТВОТО ДА ИЗЛЕЗЕ СО ИМЕ И ПРЕЗИМЕ ЗА СЛУЧАЈОТ СО ОНКОЛОГИЈА, АПЕЛИРА МИНИСТЕРОТ ЗА ЗДРАВСТВО МЕЏИТИ

КРАЈНО ВРЕМЕ Е ОБВИНИТЕЛСТВОТО ДА ИЗЛЕЗЕ СО ИМЕ И ПРЕЗИМЕ ЗА СЛУЧАЈОТ СО ОНКОЛОГИЈА, АПЕЛИРА МИНИСТЕРОТ ЗА ЗДРАВСТВО МЕЏИТИ

„Крајно време е Обвинителството да излезе точно со име и со презиме за Онкологија зашто овој костум што го гледате на мене денеска, оваа вратоврска ме ...
МАКЕДОНСКИ ДРЖАВЈАНИН УБИЛ БЕЛГИЈКА ЗА ДА НЕ Ѝ ГИ ВРАТИ ПОЗАЈМЕНИТЕ ПАРИ, МАКЕДОНСКОТО ОБВИНИТЕЛСТВО ОБЕЗБЕДИ ДОКАЗИ

МАКЕДОНСКИ ДРЖАВЈАНИН УБИЛ БЕЛГИЈКА ЗА ДА НЕ Ѝ ГИ ВРАТИ ПОЗАЈМЕНИТЕ ПАРИ, МАКЕДОНСКОТО ОБВИНИТЕЛСТВО ОБЕЗБЕДИ ДОКАЗИ

Македонското обвинителство помогна да се обезбедат докази за убиство на жена во Белгија, соопшти Јавното обвинителство. Истрагата на белгиското обвини ...
НЕ ВИДОВМЕ НИ „П“ ОД ПРАВДА, КАЖАА СЕМЕЈСТВАТА НА ЖРТВИТЕ НА ПОЖАРОТ ВО ТЕТОВСКАТА БОЛНИЦА НА ПРОТЕСТНИОТ МАРШ ВО СКОПЈЕ

НЕ ВИДОВМЕ НИ „П“ ОД ПРАВДА, КАЖАА СЕМЕЈСТВАТА НА ЖРТВИТЕ НА ПОЖАРОТ ВО ТЕТОВСКАТА БОЛНИЦА НА ПРОТЕСТНИОТ МАРШ ВО СКОПЈЕ

Под мотото „32 години корупција што убива“, семејствата на 14-мина луѓе кои загинаа во пожарот во модуларната ковид болница во Тетово денеска одржаа п ...
СИТЕ НАВОДИ ЗА ОНКОЛОГИЈА ЌЕ БИДАТ ИСТРАЖЕНИ И СИТЕ СТОРИТЕЛИ ЌЕ БИДАТ СООДВЕТНО ГОНЕТИ, УВЕРУВААТ ОД ОБВИНИТЕЛСТВОТО

СИТЕ НАВОДИ ЗА ОНКОЛОГИЈА ЌЕ БИДАТ ИСТРАЖЕНИ И СИТЕ СТОРИТЕЛИ ЌЕ БИДАТ СООДВЕТНО ГОНЕТИ, УВЕРУВААТ ОД ОБВИНИТЕЛСТВОТО

Јавното обвинителство ја уверува јавноста дека сите наводи за евентуално сторени кривични дела поврзани со третманот на пациенти и работата на Клиника ...
АНТИКОРУПЦИСКАТА КОМИСИЈА СЕ ОДНЕСУВА КРАЈНО НЕОДГОВОРНО, ЈА ЗАМРЗНУВАМЕ СОРАБОТКАТА, ВЕЛАТ ОД ЈАВНОТО ОБВИНИТЕЛСТВО

АНТИКОРУПЦИСКАТА КОМИСИЈА СЕ ОДНЕСУВА КРАЈНО НЕОДГОВОРНО, ЈА ЗАМРЗНУВАМЕ СОРАБОТКАТА, ВЕЛАТ ОД ЈАВНОТО ОБВИНИТЕЛСТВО

Откако вчера Антикорупциската комисија (ДКСК) одлучи да достави иницијатива до Основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал и корупциј ...
ПАЛАЧИНКИ ПО ПРОТОКОЛ

ПАЛАЧИНКИ ПО ПРОТОКОЛ

Ова не е само крадење со корупција. Ова е масовен грабеж на даночните обврзници. ...
ЈАВНОТО ОБВИНИТЕЛСТВО ПОЈАСНУВА ДЕКА ПРЕТРЕСОТ ВО ФИНАНСИСКАТА ПОЛИЦИЈА НЕ БИЛ ВО ВРСКА СО НЕСРЕЌАТА НА АВТОБУСОТ НА „БЕСА ТРАНС“ ВО БУГАРИЈА

ЈАВНОТО ОБВИНИТЕЛСТВО ПОЈАСНУВА ДЕКА ПРЕТРЕСОТ ВО ФИНАНСИСКАТА ПОЛИЦИЈА НЕ БИЛ ВО ВРСКА СО НЕСРЕЌАТА НА АВТОБУСОТ НА „БЕСА ТРАНС“ ВО БУГАРИЈА

Јавното обвинителство на Република Северна Македонија реагира на текстот „Претресот во Финансиската полиција бил по пријава во врска со ‘Беса транс’“, ...
ПРОТИВ ПЕТМИНА ОБВИНИТЕЛИ СЕ ПОВЕДЕНИ ДИСЦИПЛИНСКИ ПОСТАПКИ, МЕЃУ НИВ И СКОПСКИ ОБВИНИТЕЛ КОЈ ЗАСТАРИЛ СЛУЧАЈ

ПРОТИВ ПЕТМИНА ОБВИНИТЕЛИ СЕ ПОВЕДЕНИ ДИСЦИПЛИНСКИ ПОСТАПКИ, МЕЃУ НИВ И СКОПСКИ ОБВИНИТЕЛ КОЈ ЗАСТАРИЛ СЛУЧАЈ

Против петмина обвинители се поведени дисциплинки постапки, од кои двајца се суспендирани, а двајца се казнети со помала плата, од почетокот на примен ...
1 2 3 9 10 / 81 НАПИСИ