Таг: Јавно обвинителство

1 6 7 877 / 77 НАПИСИ
ШАРЕНИТЕ ДЕНЕСКА НА ПРОТЕСТ ПРЕД СУДОТ ЗА ПОДДРШКА НА ПАВЛЕ БОГОЕВСКИ

ШАРЕНИТЕ ДЕНЕСКА НА ПРОТЕСТ ПРЕД СУДОТ ЗА ПОДДРШКА НА ПАВЛЕ БОГОЕВСКИ

Шарената револуција закажа протест за денеска во 10.45 часот пред Основниот суд Скопје 1 за поддршка на Павле Богоевски, непосредно пред неговото суде ...
СЈО ТРЕБАЛО ДА БАРА ЗАБРАНА ЗА РАБОТА, А НЕ САМО ПРИТВОР, ОБЈАСНУВА КРИВИЧНИОТ СУД  ЗОШТО БОЖИНОВСКИ И ТАЛЕВСКИ УШТЕ СЕ НА ФУНКЦИИ

СЈО ТРЕБАЛО ДА БАРА ЗАБРАНА ЗА РАБОТА, А НЕ САМО ПРИТВОР, ОБЈАСНУВА КРИВИЧНИОТ СУД ЗОШТО БОЖИНОВСКИ И ТАЛЕВСКИ УШТЕ СЕ НА ФУНКЦИИ

Кривичниот суд реагира на текстот објавен на порталот САКАМДАКАЖАМ.МК под наслов наслов:“КИРИЛ БОЖИНОВСКИ И ВЛАДИМИР ТАЛЕВСКИ СМЕАТ ДА ВОДАТ ВЛАДА И О ...
ЗА АВИОНСКАТА НЕСРЕЌА СЛУЧАЈ ОТВОРИ И ОБВИНИТЕЛСТВО ОД ИТАЛИЈА

ЗА АВИОНСКАТА НЕСРЕЌА СЛУЧАЈ ОТВОРИ И ОБВИНИТЕЛСТВО ОД ИТАЛИЈА

И Обвинителството од Тревизо, Италија отвори случај за авионската несреќа од вторникот попладне кај Скопје, во која загинаа шестмина италијански држав ...
ПРОНАЈДЕНИ ТЕЛАТА НА СИТЕ ШЕСТ ЗАГИНАТИ ПАТНИЦИ ВО АВИОНСКАТА НЕСРЕЌА БЛИЗУ СКОПЈЕ, ПОТВРДИ ОБВИНИТЕЛСТВОТО

ПРОНАЈДЕНИ ТЕЛАТА НА СИТЕ ШЕСТ ЗАГИНАТИ ПАТНИЦИ ВО АВИОНСКАТА НЕСРЕЌА БЛИЗУ СКОПЈЕ, ПОТВРДИ ОБВИНИТЕЛСТВОТО

Телата на сите шест починати патници се пронајдени од екипите кои вршат увид на местото каде вчера се урна италијанскиот авион Пајпер, соопшти Јавното ...
ОБВИНИТЕЛСТВОТО НЕМА ОБВРСКА ДА ПОБАРА ОБДУКЦИЈА НА ЖРТВИ ВО ЕЛЕМЕНТАРНИ НЕПОГОДИ

ОБВИНИТЕЛСТВОТО НЕМА ОБВРСКА ДА ПОБАРА ОБДУКЦИЈА НА ЖРТВИ ВО ЕЛЕМЕНТАРНИ НЕПОГОДИ

Јавното обвинителство нема надлежност да издаде налог за обдукција на жртви, настрадани лица во елементарна непогода, бидејки нема индиции за кривично ...
СЈО МУ ДОКАЖУВА НА СУДОТ ДЕКА ПРИСЛУШУВАЊЕТО Е ПОВРЗАНО СО ПРИСЛУШНА ОПРЕМА!?

СЈО МУ ДОКАЖУВА НА СУДОТ ДЕКА ПРИСЛУШУВАЊЕТО Е ПОВРЗАНО СО ПРИСЛУШНА ОПРЕМА!?

Специјалното јавно обвинителство (СЈО) му достави на Основниот суд Скопје 1 дополнителни документи со кои уште еднаш му образложи зошто е надлежно за ...
ОБВИНИТЕЛСТВОТО НАРЕДИ ДА СЕ НАПРАВАТ НОВИ АНАЛИЗИ ЗА СМРТТА НА КОСТА КРПАЧ

ОБВИНИТЕЛСТВОТО НАРЕДИ ДА СЕ НАПРАВАТ НОВИ АНАЛИЗИ ЗА СМРТТА НА КОСТА КРПАЧ

Основното јавно обвинителство (ОЈО) и покрај завршената обдукција на Коста Крпач, доцна синоќа издало наредба за нови дополнителни анализи, пренесе 24 ...
1 6 7 877 / 77 НАПИСИ