Таг: Јенс Шпан

ГЕРМАНИЈА САМА ЌЕ ПРЕГОВАРА СО РУСИЈА ЗА НАРАЧКА НА ВАКЦИНАТА „СПУТНИК“, ОТИ ЕУ НЕМА ДА НАРАЧУВА ЗА ЗЕМЈИТЕ-ЧЛЕНКИ

ГЕРМАНИЈА САМА ЌЕ ПРЕГОВАРА СО РУСИЈА ЗА НАРАЧКА НА ВАКЦИНАТА „СПУТНИК“, ОТИ ЕУ НЕМА ДА НАРАЧУВА ЗА ЗЕМЈИТЕ-ЧЛЕНКИ

Министерот за здравство на Германија рече дека Европската унија нема да ja нарача руската вакцина против ковид-19 „спутник“ и дека неговата земја ќе о ...
ГЕРМАНСКИОТ МИНИСТЕР ЗА ЗДРАВСТВО ЗАРАЗЕН СО КОРОНАВИРУС

ГЕРМАНСКИОТ МИНИСТЕР ЗА ЗДРАВСТВО ЗАРАЗЕН СО КОРОНАВИРУС

Коронавирусот влезе и во германската влада откако позитивен тест имаше министерот за здравство Јенс Шпан. Министерството соопшти дека Шпан веднаш з ...
2 / 2 НАПИСИ