Таг: ЈКП Дервен

1 2 10 / 14 НАПИСИ
ВЕЛЕШКИ „ДЕРВЕН“ НАБАВИ ДВА АПАРАТА ЗА ПОДОБАР КВАЛИТЕТ НА ВОДАТА ЗА ПИЕЊЕ НА ВЕЛЕШАНИ

ВЕЛЕШКИ „ДЕРВЕН“ НАБАВИ ДВА АПАРАТА ЗА ПОДОБАР КВАЛИТЕТ НА ВОДАТА ЗА ПИЕЊЕ НА ВЕЛЕШАНИ

Велешкото комунално претпријатие „Дервен“ објави дека набавиле два апарата, дел од системот на работа на Фабриката за преработка на вода, за што инвес ...
ВЕЛЕШКИТЕ СТОПАНСТВЕНИЦИ СЕ ПОБУНИЈА ЗА ПОВИСОКАТА ЦЕНА ЗА СОБИРАЊЕ СМЕТ, ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НАЈАВИ НАМАЛУВАЊЕ

ВЕЛЕШКИТЕ СТОПАНСТВЕНИЦИ СЕ ПОБУНИЈА ЗА ПОВИСОКАТА ЦЕНА ЗА СОБИРАЊЕ СМЕТ, ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НАЈАВИ НАМАЛУВАЊЕ

Бизнис секторот од Велес се мобилизирал откако стапија на сила новите повисоки цени за собирање смет. Тоа во пракса значи 10 до 20 пати повеќе пари, п ...
ГРАДСКИОТ БАЗЕН ВО ВЕЛЕС ЌЕ СЕ ОТВОРИ ВИКЕНДОВ, ЌЕ ГО УПРАВУВА ЈАВНОТО ПРЕТПРИЈАТИЕ „ПАРК, СПОРТ И ПАРКИНЗИ“

ГРАДСКИОТ БАЗЕН ВО ВЕЛЕС ЌЕ СЕ ОТВОРИ ВИКЕНДОВ, ЌЕ ГО УПРАВУВА ЈАВНОТО ПРЕТПРИЈАТИЕ „ПАРК, СПОРТ И ПАРКИНЗИ“

Советот на Општина Велес донесе одлука со градскиот базен ова лето да стопанисува ЈП „Парк, спорт и паркинзи“. Тоа се однесува на следните летни месец ...
ИСКРШЕНИ ПЕТ ЛЕТНИКОВЦИ НА ЕЗЕРОТО МЛАДОСТ

ИСКРШЕНИ ПЕТ ЛЕТНИКОВЦИ НА ЕЗЕРОТО МЛАДОСТ

Изминатиот викенд уништена е урбана опрема во околината на езерото Младост крај Велес. Од ЈКП „Дервен“, кое се грижи за нејзиното одржување, велат дек ...
СЕ ОСЛОБОДУВААТ ЗАРОБЕНИТЕ ДРВЈА ВО ВЕЛЕС

СЕ ОСЛОБОДУВААТ ЗАРОБЕНИТЕ ДРВЈА ВО ВЕЛЕС

Општина Велес почна со акција за ослободување на заробените дрвја низ градот. Вработени во ЈКП „Дервен“ го прошируваат просторот околу кореновиот сист ...
ЗА ДВА МЕСЕЦА ЛЕТОВО СОБРАН ПОВЕЌЕ ОТПАД ОД ДИВИТЕ ДЕПОНИИ ОКОЛУ ВЕЛЕС ОТКОЛКУ ЦЕЛА ГОДИНА ЛАНИ

ЗА ДВА МЕСЕЦА ЛЕТОВО СОБРАН ПОВЕЌЕ ОТПАД ОД ДИВИТЕ ДЕПОНИИ ОКОЛУ ВЕЛЕС ОТКОЛКУ ЦЕЛА ГОДИНА ЛАНИ

Летово, вработените од ЈКП „Дервен“ исчистиле повеќе депонии со отпад кои ги создадоа граѓаните на Велес со одлагање на сметот на места каде не е дозв ...
ВЕЛЕШKИТЕ КОМУНАЛЦИ ЛАНИ СОБРАЛЕ СТОТИЦИ КУБИЦИ ПРОЗОРИ, КАУЧИ, ЈОРГАНИ И ЈАМБOЛИИ

ВЕЛЕШKИТЕ КОМУНАЛЦИ ЛАНИ СОБРАЛЕ СТОТИЦИ КУБИЦИ ПРОЗОРИ, КАУЧИ, ЈОРГАНИ И ЈАМБOЛИИ

Дваесет и шест видови домашен габаритен отпад фрлиле велешани во текот на минатата година. Најмногу од нив, 36, биле прозори, потоа 27 каучи, 15 столо ...
ЗЕМЈОДЕЛЦИ ГО ОШТЕТУВААТ ЦЕВКОВОДОТ ОД ЕЗЕРОТО ЛИСИЧЕ ДО ВЕЛЕС ЗА ДА ПОЛЕВААТ НИВИ

ЗЕМЈОДЕЛЦИ ГО ОШТЕТУВААТ ЦЕВКОВОДОТ ОД ЕЗЕРОТО ЛИСИЧЕ ДО ВЕЛЕС ЗА ДА ПОЛЕВААТ НИВИ

Надлежните од ЈКП „Дервен“ констатирале дека цевководот кој од езерото Лисиче носи вода за пиење до Велес е оштетен на повеќе места. Неодговорни граѓа ...
ОПШТИНА ВЕЛЕС ГИ МЕНУВА СТАРИТЕ САЛОНИТНИ ВОДОВОДНИ ЦЕВКИ

ОПШТИНА ВЕЛЕС ГИ МЕНУВА СТАРИТЕ САЛОНИТНИ ВОДОВОДНИ ЦЕВКИ

Старите салонитни водоводни цевки во Велес ќе се заменат со нови пластични. За оваа намена годинава предвидени се 18 милиони денари. Во Општина Велес ...
ВОДАТА ВО ВЕЛЕС ПОСКАПЕ ЗА 4 ОТСТО

ВОДАТА ВО ВЕЛЕС ПОСКАПЕ ЗА 4 ОТСТО

Советот на Општина Велес донесе одлука за покачување на цената на водата. Наместо досегашните 30,40, домаќинствата ќе плаќаат 31,62 денари. Толку ќе п ...
1 2 10 / 14 НАПИСИ