Таг: Јоханес Хан

1 2 3 10 10 / 97 НАПИСИ
СЕГА Е МОМЕНТОТ СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА ДА ПОКАЖЕ ПОСВЕТЕНОСТ НА ВЛАДЕЕЊЕ НА ПРАВОТО, ВЕЛАТ САД И ЕУ

СЕГА Е МОМЕНТОТ СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА ДА ПОКАЖЕ ПОСВЕТЕНОСТ НА ВЛАДЕЕЊЕ НА ПРАВОТО, ВЕЛАТ САД И ЕУ

Американската амбасадорка Кејт Брнс се надоврза на пораката на еврокомесарот Јоханес Хан за случајот „Рекет“ и вели дека станува збор за сериозни обви ...
ПОТРЕБНО Е ОДГОВОРНО ОДНЕСУВАЊЕ, МИЦКОСКИ ДА СЕ ВКЛУЧИ ВО УСВОЈУВАЊЕТО НА ЗАКОНОТ ЗА СЈО, ВЕЛИ ХАН

ПОТРЕБНО Е ОДГОВОРНО ОДНЕСУВАЊЕ, МИЦКОСКИ ДА СЕ ВКЛУЧИ ВО УСВОЈУВАЊЕТО НА ЗАКОНОТ ЗА СЈО, ВЕЛИ ХАН

Еврокомесарот за проширување Јоханес Хан го повикал лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски да се вклучи активно и конструктивно во усвојувањето на п ...
НИКОЈ НЕ СМЕЕ ДА БИДЕ АМНЕСТИРАН ПОРАДИ ПРОПУШТЕНИ РОКОВИ, КАЖА ХАН ЗА СЛУЧАИТЕ НА СЈО

НИКОЈ НЕ СМЕЕ ДА БИДЕ АМНЕСТИРАН ПОРАДИ ПРОПУШТЕНИ РОКОВИ, КАЖА ХАН ЗА СЛУЧАИТЕ НА СЈО

Еврокомесарот за проширување Јоханес Хан вели дека е клучно до октомври е да се усвои Законот за Јавно обвинителство кој нуди важни гаранции за владее ...
ЕВРОПСКАТА КОМИСИЈА СО БЕЗУСЛОВНА ПРЕПОРАКА ЗА ОТПОЧНУВАЊЕ НА ПРЕГОВОРИ СО СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА

ЕВРОПСКАТА КОМИСИЈА СО БЕЗУСЛОВНА ПРЕПОРАКА ЗА ОТПОЧНУВАЊЕ НА ПРЕГОВОРИ СО СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА

Безусловен почеток на преговорите со Северна Македонија и Албанија, препорача европската комисија во годишниот извештај, кој е денес објавен. Како што ...
АКО ТРЕБА ЌЕ ИМА И ЛИДЕРСКА СРЕДБА СО ВМРО-ДПМНЕ ЗА ЗАКОНОТ ЗА СЈО, ОТИ ЕВРОПСКАТА КОМИСИЈА ГО ЗАТВОРА ИЗВЕШТАЈОТ НА 29 МАЈ, РЕЧЕ ЗАЕВ

АКО ТРЕБА ЌЕ ИМА И ЛИДЕРСКА СРЕДБА СО ВМРО-ДПМНЕ ЗА ЗАКОНОТ ЗА СЈО, ОТИ ЕВРОПСКАТА КОМИСИЈА ГО ЗАТВОРА ИЗВЕШТАЈОТ НА 29 МАЈ, РЕЧЕ ЗАЕВ

Премиерот Зоран Заев најави дека ако е потребно ќе има и лидерска средба со опозициската ВМРО-ДПМНЕ за да се најде решение за Законот за јавно обвинит ...
МИЦКОСКИ МЕ УВЕРИ ДЕКА НЕМА ДА ГИ БОЈКОТИРААТ ПРЕТСЕДАТЕЛСКИТЕ ИЗБОРИ, РЕЧЕ ХАН

МИЦКОСКИ МЕ УВЕРИ ДЕКА НЕМА ДА ГИ БОЈКОТИРААТ ПРЕТСЕДАТЕЛСКИТЕ ИЗБОРИ, РЕЧЕ ХАН

Еврокомесарот за проширување Јоханес Хан вели дека од лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски добил осигурувања дека опозицијата ќе игра активна и ко ...
ГЕРМАНИЈА ОЧЕКУВА И ГРЧКИОТ ПАРЛАМЕНТ ДА ДАДЕ СОГЛАСНОСТ ЗА ДОГОВОРОТ ОД ПРЕСПА

ГЕРМАНИЈА ОЧЕКУВА И ГРЧКИОТ ПАРЛАМЕНТ ДА ДАДЕ СОГЛАСНОСТ ЗА ДОГОВОРОТ ОД ПРЕСПА

Германскиот министер за надворешни работи Хајко Мас очекува дека и грчкиот парламент ќе даде согласност за Договорот од Преспа и дека земјата Северна ...
ДА ПРЕСТАНАТ ЗАКАНИТЕ КОН ПРАТЕНИЦИТЕ КОИ ГЛАСАА ЗА ПРЕСПАНСКИОТ ДОГОВОР, ТВИТНА ХАН ПО СРЕДБАТА СО ИСКЛУЧЕНИТЕ ОД ВМРО-ДПМНЕ НА САМИТОТ НА ЕПП

ДА ПРЕСТАНАТ ЗАКАНИТЕ КОН ПРАТЕНИЦИТЕ КОИ ГЛАСАА ЗА ПРЕСПАНСКИОТ ДОГОВОР, ТВИТНА ХАН ПО СРЕДБАТА СО ИСКЛУЧЕНИТЕ ОД ВМРО-ДПМНЕ НА САМИТОТ НА ЕПП

Еврокомесарот Јоханес Хан денеска во Хелсинки на конгресот на Европската народна партија (ЕПП) се сретна со исклучените членови на ВМРО-ДПМНЕ Никола Т ...
ЈА ПОЗДРАВУВАМ ПОСВЕТЕНОСТА НА МИЦКОСКИ ДА НЕ ГО ПОПРЕЧУВА ПРЕСПАНСКИОТ ДОГОВОР ВО СОБРАНИЕТО, ТВИТНА ХАН

ЈА ПОЗДРАВУВАМ ПОСВЕТЕНОСТА НА МИЦКОСКИ ДА НЕ ГО ПОПРЕЧУВА ПРЕСПАНСКИОТ ДОГОВОР ВО СОБРАНИЕТО, ТВИТНА ХАН

Еврокомесарот Јоханес Хан денеска на конгресот на Европските народни партии (ЕПП) во Хелсинки се сретна со лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски. П ...
ЕУ БАРА СОБРАНИЕТО ДА ГИ УСВОИ УСТАВНИТЕ ИЗМЕНИ ЗА ИМЕТО

ЕУ БАРА СОБРАНИЕТО ДА ГИ УСВОИ УСТАВНИТЕ ИЗМЕНИ ЗА ИМЕТО

Високата претставничка на ЕУ за безбедност и надворешна политика Федерика Могерини и еврокомесарот за проширување Јоханес Хан во заедничка изјава го п ...
1 2 3 10 10 / 97 НАПИСИ