Таг: Јоргос Каминис

АТИНСКИОТ ГРАДОНАЧАЛНИК КАМИНИС МУ СЕ ЗАБЛАГОДАРИ НА ШИЛЕГОВ ЗА ПОМОШТА ШТО СКОПЈЕ ЈА ИСПРАТИ ЗА ШТЕТИТЕ ОД ПОЖАРИТЕ

АТИНСКИОТ ГРАДОНАЧАЛНИК КАМИНИС МУ СЕ ЗАБЛАГОДАРИ НА ШИЛЕГОВ ЗА ПОМОШТА ШТО СКОПЈЕ ЈА ИСПРАТИ ЗА ШТЕТИТЕ ОД ПОЖАРИТЕ

Градоначалникот на Атина Јоргос Каминис му се заблагодари на градоначалникот Петре Шилегов за помошта која Град Скопје ја даде на Атина по катастрофал ...
ШИЛЕГОВ И ГОСТИТЕ ГРАДОНАЧАЛНИЦИ ШЕТАА ПО УЛИЦА ОТИ ТРОТОАРИТЕ СЕ БЛОКИРАНИ ОД КАФЕАНИ

ШИЛЕГОВ И ГОСТИТЕ ГРАДОНАЧАЛНИЦИ ШЕТАА ПО УЛИЦА ОТИ ТРОТОАРИТЕ СЕ БЛОКИРАНИ ОД КАФЕАНИ

Градоначалникот на Скопје Петре Шилегов синоќа ги прошета градоначалниците на Атина Јоргос Каминис, на Загреб Милан Бандиќ и на Приштина Шпенд Ахмети, ...
ХИТОВИТЕ НА „КВИН“ ГИ СОБРАА ГРАДОНАЧАЛНИЦИТЕ НА СКОПЈЕ, АТИНА, ЗАГРЕБ И ПРИШТИНА

ХИТОВИТЕ НА „КВИН“ ГИ СОБРАА ГРАДОНАЧАЛНИЦИТЕ НА СКОПЈЕ, АТИНА, ЗАГРЕБ И ПРИШТИНА

Најголемите хитови на групата „Квин“ вчеравечер го наполнија Градскиот парк во Скопје. Македонската филхармонија, хорот на Македонската опера и балет ...
ШИЛЕГОВ ЌЕ ГИ НОСИ БАНДИЌ И БУТАРИС НА ФИЛХАРМОНИЈА И „КВИН“ ВО ПАРК

ШИЛЕГОВ ЌЕ ГИ НОСИ БАНДИЌ И БУТАРИС НА ФИЛХАРМОНИЈА И „КВИН“ ВО ПАРК

Градоначалниците на Атина, Солун, Загреб и Приштина вечер ќе бидат дел од гостите на концертот на Македонската филхармонија во Градскиот парк во Скопј ...
ШИЛЕГОВ НА ВЕЧЕРА СО АТИНСКИОТ ГРАДОНАЧАЛНИК

ШИЛЕГОВ НА ВЕЧЕРА СО АТИНСКИОТ ГРАДОНАЧАЛНИК

Градоначалниците на Скопје и Атина, Петре Шилегов и Јоргос Каминис, се на вечера во еден скопски ресторан на кејот на Вардар пред утрешното потпишувањ ...
НЕ РАЗГОВАРАВМЕ ЗА ИМЕТО, ТУКУ ЗА ЗАЕДНИЧКИ ПРОЕКТИ, КАЖА ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА АТИНА КАМИНИС ПО СРЕДБАТА СО ШИЛЕГОВ

НЕ РАЗГОВАРАВМЕ ЗА ИМЕТО, ТУКУ ЗА ЗАЕДНИЧКИ ПРОЕКТИ, КАЖА ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА АТИНА КАМИНИС ПО СРЕДБАТА СО ШИЛЕГОВ

Скопскиот градоначалник Петре Шилегов и градоначалникот на Атина Јоргос Каминис денеска на средбата во главниот град на Грција не разговарале за името ...
6 / 6 НАПИСИ